Dnešní datum: 26.04.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.20043D Music

Střípky

* Resotravel Agency

Vydáno dne 19. 05. 2011 (4172 přečtení)

Asistovaná turistika není až tak něčím zcela novým. V Česku i na Slovensku existuje řada cestovních kanceláří a agentur specializovaných na extrémní turistiku po celém světě, na organizování expedic či výletů za sportovními akcemi všech druhů… Žádná z nich však nemá ve svém erbu jako nosný program cestování za obdivuhodnostmi úžasné americké přírody a kultury spojené s návštěvou hudebních festivalů a míst, jež mají pro fanoušky „naší“ muziky historický význam. Resotravel Agency je tedy v tomto ohledu u nás něčím zcela novým. A protože duchovním otcem projektu je vynikající slovenský muzikant Henrich Novák, hráč na Dobro respektive rezofonickou kytaru (odtud tedy celkem logicky pramení název agentury), a na realizaci se podílí i neméně významný banjista a luthier Zdeněk „Rohlík“ Roh, sešel jsem se s nimi, abych se pro vás dozvěděl trochu víc…

O cestovní agentuře Resotravel se zde na BGCZ.net objevila první krátká informace v polovině letošního února. Pokud jste ji zaznamenali, pak asi už víte, že je šitá na míru muzikantům a hudebním fanouškům z Česka a Slovenska, kteří v doprovodu zkušených průvodců (znalých amerického prostředí) chtějí navštívit Spojené státy americké, shlédnout významná historická místa, národní parky, zúčastnit se některého z bohaté nabídky nejen bluegrassových festivalů, nasát do sebe atmosféru země, kde má tradice hudby Country & Western svoje kořeny.

Pro letošní, tak trochu „startovní“ rok byly naplánovány dva tématické zájezdy, každý z nich do jiné oblasti Spojených států. Oba začínají odletem z Evropy 25. září 2011, nicméně deadline těchto podzimních zájezdů je kvůli ceně a dostupnosti letenek v polovině června. Ideální počet cestujících na každý z obou zájezdů je mezi šesti až jedenácti lidmi. To s sebou přináší výhodu rodinné atmosféry a větší mobilitu v prostředí, ve kterém se budou účastníci pohybovat.

První z obou je naplánován do Kalifornie s návštěvou San Francisca, národního parku Yosemity (včetně úžasného Sekvojového háje) a festivalu Hardly Strictly Bluegrass. Cena tohoto zájezdu, který končí návratem na starý kontinent 3. října 2011, je 1 600,- € (z toho 900,- € připadá na letenku). Na stránkách agentury se jako upoutávka na tento zájezd píše:

San Francisco je velmi originální město, dokonce i na americké poměry. Je známé svou přátelskou atmosférou a srdečnými vztahy mezi lidmi. Není náhodou, že v 60. letech minulého století právě tady vzniklo hnutí hippies. Město se rozprostírá na pahorcích a výšinách kolem stejnojmenné zátoky, což mu dodává osobitý charakter. Kromě svých nejznámějších atrakcí, jako je Golden Gate Bridge, ostrov Alcatraz, China town a Cable cars, je každoročním dějištěm výjimečného open air festivalu Hardly Strictly Bluegrass, na kterém vystupují největší hvězdy amerického bluegrassu, folku a country hudby. Součástí zájezdu je i jednodenní výlet do jednoho z nejpůsobivějších amerických národních parků – Yosemity National Park…

Druhý zájezd je s návratem do Evropy 2. října 2011 o den kratší. Jeho absolventi navštíví město Nashville v Tennessee, rodiště Billa Monroea v Rosine v Kentucky, Mezinárodní bluegrassové muzeum v Owensboro a zúčastní se každoročního festivalu International World Of Bluegrass (pořádaného IBMA). Cena je 1 700,- € (z toho opět 900,- € je cena letenky tam a zpět). A znovu si pro bližší představu vypůjčím upoutávku ze stránek agentury:

Nashville, hlavní město státu Tennessee založené v roce 1779, je známé především jako Mekka Country hudby a určitě nezklame žádného fanouška tohoto hudebního žánru. Leží na řece Cumberland a svými atrakcemi, jako Ryman Auditorium, Music Row a Grand Ole Opry dýchá atmosférou hudebního průmyslu a zábavy. Každoročně je dějištěm největšího bluegrassového festivalu International World Of Bluegrass (IBMA), kde se scházejí hudebníci, promotéři, výrobci nástrojů a fanoušci z celého světa. Součástí zájezdu je i výlet do rodiště Billa Monroea v Rosine a Mezinárodního Bluegrassového Muzea v Owensboro ve státe Kentucky…

Podrobný itinerář obou letošních zájezdů, ale i další podrobnosti najdete na stránkách agentury www.resotravel.sk, kontaktovat můžete přímo Henricha na adrese resotravel@gmail.com nebo mobilem na čísle +421 904 270 226. Pokud jste se již chystali nebo chystáte cestovat za hudbou, městy i přírodou Spojených států, mohu vám agenturu Resotravel doporučit.

Vzhledem k tomu, že ani jeden z obou plánovaných zájezdů není zatím zcela obsazený, případní zájemci o nevšední podzimní výlet do USA se mohou stále ještě přihlásit. Jak jsem ale uvedl, nejpozději do poloviny června. Ceny zájezdů jsou pro letošek postaveny jako zaváděcí, tedy relativně mírné, vezmete-li v úvahu, že zahrnují cenu letenky tam a zpět, celkovou dopravu na zájezdu klimatizovaným mikrobusem, ubytování v motelech, služby průvodce, vstupné do muzeí, na atrakce a na IBMA. Na druhou stranu, protože se jedná o USA, a tam je to vždy s cestováním poněkud složitější, cena nezahrnuje vstupní formality do Spojených států, které si musí každý vybavit individuálně, ale ani stravu a spropitné a vstupy na akce nezahrnuté v programu. Také pojištění si musí každý zájemce o účast vyřídit a zaplatit sám.

Při setkání s Henrichem a Zdeňkem jsme hovořili také o plánech agentury Resotravel na další roky. Henrich, který má jako muzikant Ameriku projetou křížem krážem, plánuje počet zájezdů postupně zvyšovat, samozřejmě s ohledem na aktuální zájem veřejnosti. V příštím roce by mohl jeden z okruhů směřovat do Colorada, a to především proto, že se zde koná každoročně v červnu asi nejznámější Telluride Bluegrass Festival… Některé z příštích zájezdů chce spojit s návštěvou indiánských rezervací a dalších ne vždy zcela obvyklých, ale každopádně ve všech směrech atraktivních míst, kterých je v USA nespočetně. Ale o tom si přečtete, až se plány začnou postupně měnit v realitu.

Portál BGCZ.net bude i nadále o akcích agentury Resotravel informovat a součástí schůzky byla i dohoda o tom, že účastníci zájezdů s touto agenturou napíší pro čtenáře našeho webu reportáž o svých zážitcích z cest.  Takže se máme, doufejme, na co těšit...

Milan J. Kalinics, Brno, květen 2011

Související články:
Resotravel Agency v roce 2012 (06.02.2012)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan J. Kalinics | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:
Bazárek / Inzerce

Poslední komentáře
- ...
Já si nejdřív myslel, že to je mladej Del McCoury (má tam vz...

- Re:chlapík v červeném
Richtig, je to James! Edo jsi znalec a pozorný čtenář. Po pr...

- chlapík v červeném
Tak safra, kdo je ten maník v červeném? Můj tip je James Mon...

- super
Vypočul som si to a nelutoval som.Zaujímavé,poučné a aj vtip...

- Re:Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Řeší se to, ale nějakou dobu to potrvá.

- Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Ahoj, bylo by možné se kouknout i na sekci Bazárek? Stále n...


Diskuze / Poradna
- 18.4.18 (Poradna)
Tak ty doprovody jen s kytarou nejsou od Brada Davise. Ale j...

- 17.4.18 (Poradna)
Brad Davis má několik dvd Flatpick Jam, pak mám nasyslené v ...

- 16.4.18 (Poradna)
Ahoj, kdysi jsem vytvořil stránku s doprovody a odkazy na...

- 16.4.18 (Poradna)
Ahoj, zkus propátrat následující možnosti: google: iReal Pr...

- 14.4.18 (Poradna)
Ahoj, kdo prosím poradí? Vím že jazzmani mají možnost si něk...

- 13.4.18 (Poradna)
Jsem začínající mandolínista a hledám učitele z oblasti Doma...


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS