Dnešní datum: 27.04.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.20043D Music

Pavlač

* John Cowan znovu v Praze? A pozvánka na květnový mimořádný koncert

Vydáno dne 23. 02. 2018 (411 přečtení)

Drazí přátelé, s vámi, kteří jste měli to štěstí a byli jste na jednom ze tří úžasných koncertů Johna Cowana a zažili jste spolu s námi tu mimořádnou atmosféru, bychom se rádi podělili o Johnův dopis, který vyjadřuje jeho pocity z krátké návštěvy Prahy (viz níže česky i v anglickém originále). John ho poslal nejen nám, ale zveřejnil ho i na své facebookové stránce, je to pochvala nás všech.

Zároveň máme pro vás (a i pro ty, kteří koncerty nestihli) výbornou zprávu – John by se rád v dohledné době do České republiky vrátil a my se mu budeme snažit toto přání splnit. Rádi bychom slyšeli váš názor.

Jak už jsme na koncertě avizovali, další mimořádnou show chystáme na 15. května 2018. Tentokrát to bude netradičně festival špičkových, především amerických muzikantů (Rob Ickes, Trey Hensley, Peter Rowan, Greg Cahill, Ned Luberecki, Radim Zenkl, Martino Coppo a další). Udělejte si čas, brzy pošleme podrobnosti včetně upřesnění programu a dalších účinkujících.

Zdraví vás Iva a Rosťa
 


Překlad dopisu Johna Cowana:

Dopis Johna Cowana začíná těžce přeložitelným emotivním zvoláním: Czech it out, dude! We made Prague-grass!!! Oh my goodness!

Jet leg už mě tlačí zpět do reality, ale zatím mě stále ještě hřeje vřelost našich českých přátel, každému z těch, kteří přišli na některý z našich 3 pražských koncertů, bych chtěl náležitě poděkovat. Rosťo a Ivo: byli jste úžasní hostitelé a skvěle jste se postarali nejen o mě, Darina, Brooke, Carly a Matta, ale také o bezvadné diváky, kteří přišli na naše vystoupení.

Všechno bylo dokonalé, lety, ubytování, prohlídka památek, koncertní sál, zvuk, jamovací večírky i jídlo. Vystupuji už 50 let (bylo mi 14, když jsem začal hrát v mé první školní kapele) ale na nadšení diváků těchto koncertů nikdy v životě nezapomenu. Každý člověk, se kterým jsem se během naší návštěvy Prahy setkal (po každém z všech 3 koncertů), ve mně znovu obnovil mou víru v sílu, lidskost a lásku, kterou můžeme díky hudbě sdílet.

Musím také poděkovat Janovi z firmy Vivian Guitars, který mi zapůjčil jednu z nejlepších bas, které jsem kdy držel v rukách. Už nyní v duchu plánuji mou další návštěvu a doufám, že se uskuteční.

S vděčností a veškerou úctou, Váš John C.a originální verze dopisu:

Czech it out, dude! We made Prague-grass!!! Oh my goodness!

Jet lag is about to force me into a new reality, but while I’m still basking in the warmth of our Czech friends I wanted to say a proper thank you to everyone that came to our 3 shows in Prague. Rosta and Iva: you were amazing hosts and took great care of not only myself, Darin, Brooke, Carly, and Matt, but also all the wonderful folks who came to see the shows.

Everything was grand, from our flights, accommodations, and sight-seeing to the venue, the sound, the pickin’ parties and cuisine. I have been playing music now for 50 years (I was 14 years old in my first high school band), and the enthusiasm of the audiences at these shows is something I will never, ever forget. Every single person I encountered in our visit (after all 3 shows) renewed all over again my belief in the power, humanity, and love that music gives us an opportunity to share in.

I also need to thank Jan from Vivian Guitars and Basses for lending me one of the nicest electric basses I’ve ever placed in my hands. I’m already planning my next Czech Republic visit in my head; I pray it comes to fruition.

With gratitude and every kindness, John C.Ing. Ivana Louková
Čapek Bluegrass & Jazz Instruments


tel. +420 603 907 416
iva@capek.us
www.capek.us

[Akt. známka: 1,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: přišlo poštou | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Ing. Ivana Louková
Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:

Poslední komentáře
- ...
Já si nejdřív myslel, že to je mladej Del McCoury (má tam vz...

- Re:chlapík v červeném
Richtig, je to James! Edo jsi znalec a pozorný čtenář. Po pr...

- chlapík v červeném
Tak safra, kdo je ten maník v červeném? Můj tip je James Mon...

- super
Vypočul som si to a nelutoval som.Zaujímavé,poučné a aj vtip...

- Re:Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Řeší se to, ale nějakou dobu to potrvá.

- Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Ahoj, bylo by možné se kouknout i na sekci Bazárek? Stále n...


Diskuze / Poradna
- 18.4.18 (Poradna)
Tak ty doprovody jen s kytarou nejsou od Brada Davise. Ale j...

- 17.4.18 (Poradna)
Brad Davis má několik dvd Flatpick Jam, pak mám nasyslené v ...

- 16.4.18 (Poradna)
Ahoj, kdysi jsem vytvořil stránku s doprovody a odkazy na...

- 16.4.18 (Poradna)
Ahoj, zkus propátrat následující možnosti: google: iReal Pr...

- 14.4.18 (Poradna)
Ahoj, kdo prosím poradí? Vím že jazzmani mají možnost si něk...

- 13.4.18 (Poradna)
Jsem začínající mandolínista a hledám učitele z oblasti Doma...


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS