Dnešní datum: 27.04.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.20043D Music

Archiv - Pozvánky na akce

* GibsonMania 2018 – 7. 4. 2018 Jesenice u Prahy

Vydáno dne 24. 03. 2018 (591 přečtení)

Přijměte pozvání na první sraz majitelů a milovníků starých i novějších modelů banja Gibson…

V roce 1991 jsem si koupil svého prvního Gibsona. Bylo to v Mt. Juliet, TN, shodou okolností u jednoho z největších ikon a znalců historie nástrojů Gibson na světě, pana Curtise McPeaka. Byla to „jen“ RB – 250tka, tehdy nejlevnější nástroj, co měl ve své nabídce. Dodnes si vzpomínám na ten neskutečný pocit, když jsem odjížděl z jeho farmy s futrálem za zadními sedačkami. Konečně jsem měl vysněného Gibsona, banjo, o kterém jsem prvně četl ve škole Marko Čermáka a prohlížel si ho ve starých výtiscích Bluegrass Unlimited. Směřoval jsem na festival do Elizabethonu, TN, hlavním tahákem byl tehdy Bill Monroe, Jim and Jesse a Tony Rice Unit. Popravdě jsem během těch tří festivalových dnů moc muziky neslyšel, celou dobu jsem byl na parkovišti a hrál s kýmkoli, kdo se namanul. Můj nový pětistrunný kamarád mě naprosto uhranul, nemohl jsem se od něj odpoutat. Byl jsem ŠŤASTNÝ!

Tenhle pocit mě nikdy neopustil. V roce 1996 přišel další, tentokrát už předválečný nástroj... a pokračovalo to dál, až jsem v roce 2009 založil se svým kamarádem Frantou Baštou projekt Vintage Beauty, což je vlastně malá sbírka starých nástrojů. A vášeň pokračovala, následovalo studium historie výroby nástrojů, výlety do USA za sběrateli a znalci, návštěvy Banjothonu, Jima Millse, Curtise McPeaka , Steva Hubera, George Gruhna, Tony Williamsona, Waltera Cartera, nákupy předválečných flatheadů, stopování starých nástrojů po Evropě... zkrátka, v mých očích neuvěřitelné dobrodružství.

Vím, že je mnoho lidí, kteří sdílejí stejnou vášeň a lásku k legendárním banjím s logem Gibson. A protože je tu v dnešní době již dost těch, kteří vlastní nástroje této značky, rozhodl jsem se uspořádat setkání majitelů a milovníků těchto senzačních nástrojů, historicky největší prezentaci předválečných a poválečných banj Gibson v ČR.

Přiznávám, že inspirací pro GibsonManii je již dnes legendární každoroční Banjothon, který se koná již řadu let u amerického Knoxville jen pro zvané majitele předválečných Gibsonů. Dnes je to již opravdu veliká akce, prezentují se desítky až stovky raritních nástrojů a je to asi jediný event, kde potkáte snad všechny žijící banjové legendy na jednom místě. Rád bych tedy uspořádal něco podobného u nás, v možná skromnějším měřítku, ale s podobným programem.

GibsonMania by mělo být setkání, příjemně strávený den, unikátní možnost vidět a zahrát si na banja starší i novější výroby, porovnat různé modely z různých období, pobavit se s majiteli o historii jejich miláčků, poslechnout si, jak znějí nástroje v rukách našich předních hráčů, dozvědět se třeba nějaké informace o různých konstrukčních odlišnostech jednotlivých modelů, informace z historie fabriky v Kalamazoo o způsobu výroby, obchodních a produkčních praktikách, osudech nejslavnějších nástrojů a jejich majitelích, zkrátka prožít den se stejnými blázny, kteří si neumějí představit život bez koumání, štelování, rozebírání a sestavování svého nástroje.

Vřele zváni jsou nejen majitelé Gibsonů, ale i jejich obdivovatelé a milovníci. GibsonMania 2018 se bude konat v sobotu 7. dubna 2018 v sídle firmy Physter na adrese Nákupní 1420, Jesenice u Prahy. Parkování je zajištěno v areálu firmy, je počítáno i s obědem a občerstvením. Zájem o účast je potřeba předem potvrdit na +420 724 373 290 nebo na martin.mikulas@vintage-beauty.com, kde se dozvíte i další případné detaily a informace. Sledujte Facebook, budeme postupně doplňovat informace!

Takže banjisti, těšíme se na vás!

Martin Mikuláš
Vintage Beauty
www.vintage-beauty.com

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Martin Mikuláš | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:

Poslední komentáře
- ...
Já si nejdřív myslel, že to je mladej Del McCoury (má tam vz...

- Re:chlapík v červeném
Richtig, je to James! Edo jsi znalec a pozorný čtenář. Po pr...

- chlapík v červeném
Tak safra, kdo je ten maník v červeném? Můj tip je James Mon...

- super
Vypočul som si to a nelutoval som.Zaujímavé,poučné a aj vtip...

- Re:Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Řeší se to, ale nějakou dobu to potrvá.

- Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Ahoj, bylo by možné se kouknout i na sekci Bazárek? Stále n...


Diskuze / Poradna
- 18.4.18 (Poradna)
Tak ty doprovody jen s kytarou nejsou od Brada Davise. Ale j...

- 17.4.18 (Poradna)
Brad Davis má několik dvd Flatpick Jam, pak mám nasyslené v ...

- 16.4.18 (Poradna)
Ahoj, kdysi jsem vytvořil stránku s doprovody a odkazy na...

- 16.4.18 (Poradna)
Ahoj, zkus propátrat následující možnosti: google: iReal Pr...

- 14.4.18 (Poradna)
Ahoj, kdo prosím poradí? Vím že jazzmani mají možnost si něk...

- 13.4.18 (Poradna)
Jsem začínající mandolínista a hledám učitele z oblasti Doma...


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS