Dnešní datum: 24.03.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.20043D Music

ČR

* TRAIN na webu, v éteru, ve Skandinávii a v časopise

Vydáno dne 29. 04. 2009 (2805 přečtení)

Buďte mezi prvními, kteří shlédnou fungl nový profil kapely New River Train na Myspace Music! Navíc využijte jedinečnou šanci poslechnout některé z raritních audio ukázek, které tam budou jen po omezenou dobu. Například: co hovoří o kapele celebrity jako Wichita Rutherford nebo Bill Monroe!

WEB: Nový profil NRT http://www.myspace.com/newrivertrain na MySpace Music byl zveřejněn včera. Víme, že informace tam jsou všechny anglicky, proto jsme chtěli potěšit i českou BG obec a rostoucí fanklub kapely pár aktuálními informacemi v tomto příspěvku. Nové audio ukázky a fotky dohánějí to, co jsme nestačili aktualizovat na kapelním webu, spolehlivého webmastera nemaje.

RÁDIO: vybrané písně z posledního CD NRT můžete teď už slyšet i na MySpace profilu. Mezitím ale byla ještě další možnost – pokud CD už nemáte doma – vysílají je v americkém rádiu. Konkrétně se jedná o satelitní XM Radio, které kromě satelitního vysílání je možné poslouchat on-line přes jejich web. Jednou z více než 80 hudebních stanic je tam taky Bluegrass Junction (Channel 14) – nonstop bluegrass vkusně vybíraný. Výstřední BG komik jménem Wichita Rutherford tu uvádí pořad, který se jmenuje Grand Old Time Machine. V posledních týdnech Wichita několikrát pouštěl i něco od NRT. Jedna z písní Trainu jej dokonce zaujala natolik, že z ní spáchal vylepšený remix pro rádio a zařadil ji na stálý playlist. Škoda, že jsme na ty aranžérské nápady nepřišli sami! Poslechněte na MySpace. Pořad chodí v pátek večer a repríza s sobotu večer jejich času, u nás to vychází časově na sobotu ve 3 ráno nebo neděli v 6 ráno. Pro opravdu vážné zájemce: třídenní on-line příjem všech hudebních stanic na zkoušku je zdarma, pak se platí 8 USD za měsíc. Jinak Wichita je známý svými podcasty, hlavně rozhovory s BG hvězdami a v BG kruzích se mu říká BG starosta (Mayor of Bluegrass). V minulém týdnu dělal Wichita na svém blogu humorné zpravodajství ze zákulisí právě probíhajícího festivalu Merlefest. PS: Na BG Junction je i pořad zaměřený na Newgrass, jmenuje se Derailed. A pak tam najdete 4 další kanály zaměřené na country… Plus mraky jiné hudby.

DÁNSKO: po výborném přijetí na Slovensku, kde jsme hráli letos poprvé, a to na Muzikantském Campu na Kosodrevině, jsme položili nohu prvně i na severský výběžek Evropy. Koncert v Kodani byl stejně milý jako ten slovenský, jen o něco delší – dánské publikum slyšelo celkem 30 písní. Potkali jsme osobně všechny členy dánské BG asociace. Naše CD si koupili prakticky všichni, kdo přišli. Velmi potěšitelné bylo zjištění, že Dánové považují jakoukoliv BG kapelu z Česka automaticky za výbornou. Na tomto dobrém mínění se podílejí jednak jejich návštěvy festivalů českých nebo evropských, kde naše kapely viděli, samozřejmě včetně slovenských, že :o). Pak taky několik českých kapel už v Kodani hrálo a udělalo velmi dobrou reklamu.

ČASOPIS: dlouho očekávaná minirecenze cédéčka Trainu od Heleny Bretfeldové se konečně objevila v dubnovém čísle Folk&Country. Vzhledem k tomu, že jsme se s Helenou na recenzi domlouvali před téměř rokem, mohla recenze být i podrobnější. Na druhou stranu oceňujeme její trefné a koncentrované postřehy namísto tlachavého grafomanství. V tom potvrdila své kvality.

ARZENÁL: přibyla nám nová pětistrunná basovka Yamaha v barvě Mustard Pearl Effect, což znamená, že je žlutá jako dijonská hořčice a při určitém úhlu hází odlesk do starorůžové metalízy. To musíte vidět! A slyšet nového basistu Filipa. Asi bychom měli Mildu přesvědčit, aby zvolil jako své umělecké jméno Tomančík, jinak nezapadne do stylových koncovek ostatních příjmení v kapele.

Přátelé, budeme se na Vás těšit ve Strakonicích, Karviné a v Borovanech.

Za NRTrain - Michal Hromčík
PS: Neříká vám nic jméno Van Heffer? Zkuste youtube.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Hromčík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:

Poslední komentáře
- super
Vypočul som si to a nelutoval som.Zaujímavé,poučné a aj vtip...

- Re:Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Řeší se to, ale nějakou dobu to potrvá.

- Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Ahoj, bylo by možné se kouknout i na sekci Bazárek? Stále n...

- moje nové oblíbené rádio
Hej, to mi udělalo radost, dal jsem všechny díly jedním vrze...

- podakovanie.
Vdaka Dušan ,za pekný koment k nášmu cd.Vždy poteší "i...

- Skvělé
Díky, Radku! Vím, že to nebylo snadné...


Diskuze / Poradna
- včera (Poradna)
Ahoj, chtěl bych se poradit s někým zkušenějším. .. Je to...

- 19.3.18 (Všehochuť)
Jestli ovládáš angličtinu, zkus napsat tomuhle člověku tom@s...

- 15.3.18 (Všehochuť)
Ještě jsi zapomněl na Krishot. Ale pokud chceš aby Ti ten ná...

- 2.3.18 (Všehochuť)
Jedno z mých banj je Blueridge. Tato firma již banja nevyráb...

- 28.2.18 (Všehochuť)
Ahoj, zdravím všechny. Kde se prosím dají aktuálně sehnat do...

- 13.2.18 (Poradna)
Moc děkuju !!


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS