2. ročník mandolínového festivalu v Boskovicích – 8. až 10. 6. 2018

Autor: přišlo poštou <>, Téma: Archiv - Pozvánky na akce, Zdroj: Martin Krajíček, Vydáno dne: 25. 05. 2018

Vážení bluegrassoví fandové, dovoluji si vás pozvat na velmi speciální hudební událost, a to do Boskovic na víkend 8. až 10. června 2018 plný koncertů napříč hudebními žánry v krásném prostředí boskovického Zámeckého skleníku, se závěrečným koncertem Mandolínového orchestru se sólisty v hudebním sále zámku. Součástí festivalu jsou workshopy účinkujících. Specialitou festivalu jsou hudební setkání, která jsou slyšet právě jen zde. Martin Krajíček

Pátek sraz účastníků

Sobota 9. 6. 2018 Zámecký skleník

16:00 Saturn – formace mladých hudebníků z Boskovic
16:40 Tři grácie – děti z Plzně pod vedením Petra Vrobla
17:30 Vítek Hanulík a Karel Začal – mandolína a dobro
18:15 Megafon – vokální kvarteto
19:30 Michal Müller – citera
20:45 Plocek a Šuranská – mandolína a housle/zpěv
22:00 Martin Krajíček trio (Krajíček / Valenčík / Stieranka) – mandolína / kontrabas / housle
23:15 jamsession

Vstupné: 190 Kč na místě / 160 Kč v předprodeji

Neděle 10. 6. 2018 Zámek – hudební sál

15:00 a 17:00 Mandolínový orchestr, Müller, Krajíček, Šuranská

Vstupné: 130 Kč na místě / 100 Kč v předprodeji


Workshopy a přihláška do orchestru:

tentyny@gmail.com
www.kulturaboskovice.cz

Saturn
Vítězové celostátního kola nejazzových orchestrů v Litvínově 2017
Jirka Krajíček – mandolína
Tomáš Mosler – klarinet, kytara
Tomáš Dvořák – baskytara
Stanislav Scheiner – piano
Matyáš Hökl – bicí

https://www.youtube.com/watch?v=kpB2MJJQ-r8

Tři grácie
„Jsou to Terezka Zahradníková, Johanka Štanglová a k nim se přidala osmiletá sestřička Mariánka Štanglová na kytaru. Z nich jsem vytvořil trio Tři grácie. Před nedávnem holky vyhrály celostátní finále Dětské porty pod názvem Folky Tonk a vystoupily na galavečeru pro 1400 lidí v Praze, to byla show se vším všudy. Jejich vystoupení obdivovali i ostřílení zvukaři,“ chválí Tři grácie Petr Vrobel.

Vítek Hanulík (mandolína) a Karel Začal (dobro)
Nejsou v Boskovicích nováčky - mohli jsme je slyšet na mandolínovém večeru v roce 2006. Oba hráči jsou virtuozy na své nástroje. Patří mezi obdivované hudebníky na poli bluegrassu, ale s lehkostí překračují hranice tohoto žánru do swingu, jazzu.

Megafon – vokální kvarteto
MEGAFON – acappella&rock. Kombinuje to nejlepší z rockového vícehlasu, acappella gospelu i elektroniky. Zvuk, který na naší scéně chybí. V říjnu 2015 vydala kapela vlastním nákladem svoje debutové CD Mluv se mnou s osmi písněmi, z toho třemi originálními. Od té doby Megafon vypustil 3 originální videa k písním "Zavři pusu a mluv se mnou", "Video Games" a coveru vlastní písně Jenom se kouknu "Koukni na orloj!".

https://www.youtube.com/watch?v=fDnHM1JNDbE
http://bandzone.cz/megafon?at=info


Michal Müller – citera, zpěv
Virtuózní hráč na citeru

http://www.michal-muller.cz/cz_start.php
https://www.youtube.com/user/flugzeugrecords


Plocek a Šuranská – mandolína a housle/zpěv
Setkání s lidovou hudbou v její prostotě a spontánnosti

Ej, hory, hory, křepelice
Teskno mně je převelice
Ej, za jakovým, za takovým
Ej, za šohajkem volakerým…
(píseň z CD Písňobraní / Song Harvest)

Duo Jiřího Plocka a Jitky Šuranské vzniklo v roce 2004. Bylo to v době, kdy končila svou činnost skupina Teagrass, v níž oba působili a která byla zakotvena v žánru world music. Základní idea dua, které si zpočátku říkalo také s mírnou nadsázkou Hudecká úderka, byl návrat k původní, jednoduché podobě starých moravských písní a k jednoduchému muzikantskému podání melodií z různých oblastí středovýchodní Evropy s občasnou současnou inspirací.

Jiří Plocek se k lidové hudbě propracoval od bluegrassu a městského folku, hrával se známými skupinami Poutníci a Teagrass. Lidové hudbě se dlouhá léta věnoval jako vydavatel (GNOSIS BRNO). Jitčin průzračný hlas, který vychází z tradice moravské zpěvnosti, a jednoduše ornamentované houslové vyhrávání obou muzikantů (odkazující na starou neškolenou vesnickou „hudeckou“ muziku), které je občas zpestřeno Plockovou mandolínou nebo zvukem pastýřské píšťalky, určily podobu hudby dua Plocek a Šuranská.

CD Písňobraní z roku 2005 získalo cenu Anděl a v letech následujících vystupovali Jiří s Jitkou vcelku hojně nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí (na příklad na festivalech v německém Rudolstadtu, v polském Lublinu či ve finském Kaustinenu). I když duo vystupovalo vícekrát na festivalových pódiích, tak ideální prostředí pro tento druh hudby je menší prostor klubového charakteru, kde lze s posluchači komunikovat akusticky, bez většího zvučení.

http://jitkasuranska.cz/plocek-a-suranska

Martin Krajíček trio (Krajíček/Valenčík/Stieranka) – mandolína / kontrabas / housle
Mandolína napříč žánry a světadíly


Program Mandolína napříč žánry a světadíly uvádí skladby Martina Krajíčka a skladby brazilského stylu choro, variace na slovenský a moravský folklór a jazzové standardy. Spoluhráči Martina Krajíčka patří mezi hráče, kteří dokáží vkusně překračovat hranice žánrů a jsou velmi zručnými improvizátory. Martin mimo jiné předvádí techniku duostyle, kdy je slyšet hráče dva, byť hraje jeden. Hostem tria bude zručný instrumentalista a zpěvák Michal Kunc.

http://bandzone.cz/_94217?at=info
https://www.youtube.com/watch?v=c5D0jrNi3GA