Kytarový recitál Slávek Hanzlík & Jakub Racek – 3. 3. 2018 Praha

Autor: přišlo poštou <>, Téma: Archiv - Pozvánky na akce, Zdroj: Zdeněk Vaňura, Vydáno dne: 17. 02. 2018

Zveme vás na výjimečný kytarový recitál…

Kde: Balbínka – Balbínova poetická hospůdka, Praha 2, Balbínova 2
Kdy: v sobotu 3. března 2018 od 20.00 hod.
Kdo: Slávek Hanzlík a Jakub Racek

Rezervace vstupenek Zdeněk Vaňura: 721 963 555
nebo v klubu Balbínka: 723 889 143

Slávek Hanzlík & Jakub Racek, dva nadžánroví kytaristé ve společném projektu…

Na pódiu zatím pouze v jednom plánovaném koncertě zahrají dva renomovaní kytaristé zejména vlastní skladby. Převažovat bude instrumentální muzika pro 2 kytary. Zazní ale i nějaké zpívané a „klasiky“ typické pro bluegrassovou kytaru.

Slávek Hanzlík se řadí k nejuznávanějším akustickým kytaristům současné doby. Narodil se v Praze, kde žil až do roku 1982. Jeho nespokojenost s politickou situací v bývalém Československu ho dovedla k emigraci do Kanady.

Hudební debut ho zastihl v roce 1991 ve Spojených státech amerických, když u společnosti Flying Fish vydal první album "Spring in the Old Country". O výjimečnosti tohoto projektu vypovídají i jména přizvaných hudebníků americké bluegrassové elity jako Béla Fleck, Stuart Duncan, Mark Schatz nebo Rob Ickes.

V průběhu 90. let se Slávek přestěhoval do Chicaga, kde v roce 1995 natočil druhé album s názvem "Summer Solstice", na které kromě výše uvedených muzikantů přizval ještě zpěváka Tima O´Briena a dobristu Jerryho Douglase. O dva roky později následuje třetí album "Fall of My Dreams".

Slávkova hudební výjimečnost spočívá v umění psát instrumentální hudbu, která promlouvá k posluchači bez potřeby textu. Nápaditě a citlivě vedené melodie vypravují příběhy a probouzejí fantazii. Jeho evropské kořeny a hudební cítění aplikované na bluegrassové nástroje vytváří vzrušující nadžánrovost s nádechem východní exotiky.


Jakub Racek, kytarista, kterému v 15 letech učaroval bluegrass a zejména kytarová hra muzikantů jako Tony Rice, Clarence White, Doc Watson. Byl zakládajícím členem skupiny Monogram, ve které hrál 22 let a se kterou natočil 4 převážně autorská CD. Jeho další činnost v bluegrassových kruzích byla spolupráce s Petrem Kůsem jak v jeho skupině Quartet, tak i ve studiu. Souběžně s Monogramem a dalšími projekty hrál 12 let v rakouské bluegrassové kapele Nugget. S oběma skupinami koncertoval vícekrát v USA.

Racek se snažil získávat hráčské zkušenosti v projektech různého zaměření, např. jazzová formace the Rhythm Strings, která hrála muziku slavné dvojice Grappelli-Reinhardt. Irská skupina Na Holou 25, rockabilly kapela Highway 69, kde hrál na elektrickou kytaru. Byl členem skupiny „Pavlína Jíšová a přátelé“, se kterou nahrál 2 CD. Další spolupráce byla s virtuózním mandolinistou Radimem Zenklem a americkým bluesovým kytaristou Ramblinem Rexem.

Na pódiu se v různých projektech a dílnách setkal s hráči jako Radim Hladík, Tim Stafford, Bryan Sutton, Tony Trischka, Mário Bihári a další. V současnosti vede svou formaci „Professional De Formation“, vystupuje v duu s Irenou Budweiserovou, s Jimmy Bozemanem a s duem Racek & Vaňkát.

Další informace:

www.balbinka.cz

https://www.slavekhanzlik.com
http://slavekhanzlik.wgz.cz
https://myspace.com/jakubracek


Těšíme se na každého z vás… Zdeněk Vaňura