17. mandolínový workshop Martina Krajíčka – 20. až 22. 10. 2017 Boskovice

Autor: přišlo poštou <>, Téma: Archiv - Pozvánky na akce, Zdroj: Martin Krajíček, Vydáno dne: 06. 10. 2017

Drazí mandolínoví přátelé, máme na obzoru další, už 17. mandolínový workshop Martina Krajíčka…

Kdy: 20. až 22. října 2017
Kde: Boskovice

Cena: 1 500,- Kč

Dílna začne v pátek 20. října už kolem 17:00 a bude věnována následujícím tématům: jak cvičit, vytvořit sólo (v rámci daného stylu), improvizaci, kompozici a dále jednotlivým stylům (bluegrass, swing, klezmer, blues, jazz, choro, vážná hudba).

Záleží na tom, kolik bude začátečníků a kolik bude pokročilých hráčů. Dílny nebývají stylově vyhraněné. Můžeme se věnovat také mandolíně elektrické, midi mandolíně a mandole, mandocellu. Domácí studio a wi-fi k dispozici.

K vyzkoušení bude též několik výjimečných nástrojů.

Cena je bez jídla. Výuka bude tentokrát probíhat v prostředí k workshopu jako stvořeném. Moderní nové prostory – něco jako školka, několik místností, prostor pro jam, cvičení, spaní. Kuchyně k dispozici. Restaurací je v blízkém okolí několik. S přihláškami neotálejte. Konec workshopu bude v neděli 22. října 2017 v 15:00 hodin.

S pozdravem Martin Krajíček
tentyny@gmail.com nebo tel.: 608 465 563


Martin Krajíček (1977), hráč na akustickou a elektrickou mandolínu, kytaru a čtyřstrunné banjo. Spolupracoval s orchestry Pražské komorní filharmonie, Filharmonie Brno, Národního divadla Brno a Městského divadla Brno. Jeho vlastní hudební styl a autorské skladby uvádí spolu v triu s houslistou Jurajem Stierankou a kontrabasistou Jurajem Valenčíkem, které volně navazuje na skupinu KK band. Tradičnímu bluegrassu se Martin naopak věnoval se skupinou Sunny Side.

Martin vystupuje také se sólovým programem, kde mimo jiné předvádí techniku duostyle, kdy je slyšet hráče dva, byť hraje jeden. Dále je jeho jméno spojováno s projekty sourozenců Ulrychových, cimbalisty Dalibora Štrunce a banjisty Svati Kotase. Je členem mexické skupiny Mariachi Espuelas, Jitka Šuranská trio a Cimbal Classic.

Martin se jako studiový hráč podílel na řadě projektů. Zúčastnil se a své sólové skladby předvedl na mandolínovém sympoziu 2009 v Santa Cruz v Kalifornii. V současné době žije Martin v Boskovicích a pedagogicky působí na ZUŠ Letovice. Martin studoval hudební vědu na Masarykově univerzitě v Brně.

http://www.myspace.com/martinkrajicek
http://bandzone.cz/martinkrajicek