Monogram a Red Herring (NL) – 7. 8. 2017 Praha

Autor: přišlo poštou <>, Téma: Archiv - Pozvánky na akce, Zdroj: Pepa Malina, Vydáno dne: 21. 07. 2017

Jsme rádi, že můžeme přivítat naše holandské přátele v Praze a těšíme se na společný koncert v krásném prostředí kousek od Vltavy. Doufáme, že si ho užijete spolu s námi…

Ti z vás, kteří si pamatují slovenskou progresivní bluegrassovou skupinu Waterflow nebo navštívili pěvecké lekce na bluegrassové dílně v Hustopečích, si mohou vzpomenout na hlas (a motýlové tetování) holandské zpěvačky Loes van Schaijk. Pěvecký talent a pregnantní hra na kontrabas zařadili Loes mezi nejvýraznější osobnosti holandské bluegrassové scény. Před čtyřmi lety začala spolupracovat s Arthurem Deightonem (mandolína, kytara) a s Joramem Peetersem (housle, mandolína). V tomto triu nahráli společně dvě CD. Později se k triu připojil Paul van Vlodrop (banjo). Jako kvarteto natočili třetí album Here To Distract You s převážně autorskými písněmi. Pro Red Herring je charakteristický krásně se pojící tříhlasý vokál a vynikající instrumentace.

Citlivý výběr skladeb a občasné výlety do příbuzných žánrů dávají znát velikou nadstavbu všech muzikantů.

Red Herring a Monogram se potkávají na evropských pódiích už řadu let. Když se nám tedy Loes ozvala s nápadem společného koncertu v rámci jejich českého turné, bylo hned rozhodnuto. Jsme rádi, že můžeme přivítat naše holandské přátele v Praze a těšíme se na společný koncert v krásném prostředí kousek od Vltavy. Doufáme, že si ho užijete spolu s námi.

Praha, Galerie U trojského Koně
Pondělí 7. srpna v 19:00
Vodácká 1, Praha Troja
www.monogarm.cz
www.redherringband.com
https://www.facebook.com/RedHerringfaceb/?fref=ts


RED HERRING ČESKÉ TURNÉ

Pátek 4. srpna - 18:00 Bluegrass Theatre Metylovice
(společně vystoupí Vrtáci & Red and White)
Sobota 5. srpna - 13:00 Starý Dobrý Western Festival
Sobota 5. srpna - 20:00 Festival NOTA, Rtyně v Podkrkonoší
Neděle 6. srpna - 18:00 Archlebovy sady, Dobruška
Pondělí 7. srpna - 19:00 Galerie U Trojského koně, Praha (společně vystoupí Monogram)