XXVIII. Letní bluegrassová dílna – Hustopeče u Brna 13. až 19. 8. 2017

Autor: Milan J. Kalinics <cajarez[zavinac]bgcz.net>, Téma: Archiv - Pozvánky na akce, Vydáno dne: 30. 07. 2017

Vážení přátelé muzikanti, dovolujeme si všem tradičním i novým zájemcům oznámit, že Letní bluegrassová dílna se letos koná v Hustopečích u Brna, a to ve dnech 13. až 19. srpna 2017.

Tradičním pořadatelem je Moravská komora Svazu autorů a interpretů. Po opravě nové budovy jsou nám i letos k dispozici třídy na Základní škole v Hustopečích – Komenského ulici pro výuku a stravování (školní jídelna, hřiště, respektive bufet tamtéž), dále renovovaná ubytovna SOŠ a SOU Masarykova přímo naproti škole (dvou, tří a čtyřlůžkové buňky s vlastními koupelnami + WC) i oblíbený Akvapark (v jehož kempu též můžete ubytovat své hostující přátele, rodiče i jiné případné návštěvy, které se nebudou účastnit výuky) 300 metrů od školy a ubytovny.

Ačkoli má dílna v názvu (oprávněně) „bluegrassová“, neuzavíráme se ani zájemcům-hráčům jiných žánrů: naši lektoři jsou schopni kvalifikovaně vyučovat i členy folkových a trampských kapel, kteří se chtějí zdokonalit ve hře na kytaru, mandolínu nebo kontrabas (i když nepočítejte s tím, že se budou věnovat repertoáru vašich folkových nebo trampských oblíbenců). Stejně tak jsou vítáni jak pokročilí hráči, tak úplní začátečníci všech věkových skupin (nikdy není pozdě).

Výhodou bude pro vás i tentokrát, pokud se rozhodnete přijet s celou kapelou (čtyřčlenná a početnější sdružení mají na místě a po předběžné ústní dohodě s Helenou slevu 250,- Kč na člena a přednost při ubytování pohromadě, mají-li zájem) nebo v páru (absolutní přednost v přidělení dvoulůžkového pokoje). Je možno navštěvovat výuku i několika nástrojů paralelně. Účast na lekcích je pro žáky dobrovolná a náplň i přesná délka jednotlivých vyučovacích hodin je plně v kompetenci lektorů!

Kromě výuky hry na nástroje bude v případě zájmu výuka zpěvu, nabídneme diskotéku, resp. videotéku světových bluegrassových novinek, seminář o údržbě a drobných opravách nástrojů, v případě zájmu i konzultační přednášku o anglické výslovnosti v mluveném i zpívaném projevu. Také bude pro kapely příležitost zahrát si společně s kvalitními formacemi bluegrassu na ”Hustopečském hroznu”. V průběhu dílny bude také možnost koupě trsátek, strun apod. Lektoři se na vás jako tradičně připraví: bude k dispozici četný zvukový a notový materiál (tabulatury) ke koupi i k překopírování. Pokud nedisponujete vlastním laptopem, počítače s internetem budou k dispozici ve školním klubu na Základní škole; v dosahu školy bude i možnost kopírování. Skupina lektorů bude v podstatě totožná s těmi, kteří vyučovali na minulých dílnách – takže letos přibližně:

banjo: Svaťa Kotas (SK Band), Filip Baťo (Meantime)
kytara: Mirek Hulán (GS), Mišo Vavro
mandolína: Petr Vrobel (MaMaMaMandolin Quartet, Acoustix Plzeň)
housle: Stano Palúch
dobro: Peter Szabados
steel guitar: Peter Mečiar (Poutníci)
kontrabas / baskytara: Róbert Ragan (Pacora Trio)
zpěv: Loes Van Schaijk (2 odpolední lekce)

V případě zájmu pošlete do 30. července přihlášku (vyplněnou pro každého člena kapely a nástroj zvlášť), během července zaplaťte 2950,- Kč zálohu (vhodné za kapelu či pár pohromadě) mailem nebo na adresu:

Helena Bretfeldová, Orlí 12, 602 00 Brno
nebo e-mail na helenabrno@volny.cz

(Je možné poslat přihlášku mailem a pak telefonicky ověřit, zda dorazila platba; přihláška bez zálohy je ovšem pouze předběžná, bez platby není možné např. zajistit stravu na pondělí nebo společné ubytování s kýmkoliv). Minimální délka pobytu na BG Dílně jsou tři dny, pro začátečníky je téměř nezbytné začínat v pondělí. Doplatek na místě po příjezdu (platba kryje ubytování ne - so 6 nocí, stravu 5× plnou penzi a poplatek za školu).

Sejdeme se v neděli 13. srpna od 15:00 v ubytovně SOŠ Masarykova (naproti škole na Komenského ulici) v Hustopečích. Možnost dopravy vlakem z Brna (přestup v Šakvicích); asi 30 km od Brna dálniční sjezd. Výuka i stravování začínají v pondělí ráno (od 8:30 snídaně; 9:30 výuka v Základní škole – po domluvě možno přijet až v pondělí ráno). Oficiální zahájení a rozdělení k lektorům proběhne v 9:00 v jídelně školy.

Moc se těšíme na staré známé a rádi poznáme i nové muzikanty, jakož i nadějné adepty bluegrassu.

Další informace zde:
http://www.bgworkshop.com/index.php