Bluegrass Marathon

Autor: přišlo poštou <>, Téma: Archiv - Pozvánky na akce, Zdroj: Jarda Pertlíček - Apple, Vydáno dne: 18. 06. 2008

Nepříliš často jezdím po D5 z Plzně směrem na Rozvadov, ale pokaždé tu jako maják z lesů vystupuje nádherná silueta Přimdy. O tom, co tenhle kopec hlíny připomíná, lze polemizovat. Svým tvarem, historií, hradem na svém temeni... Cesty do tohoto kraje jsou pro mne velmi srdeční záležitostí.

Borovany Už jsem mnohokrát říkal a publikoval, že někdy na jaře 1981 mě volal Jarda Zýka (tehdejší banjista skupiny Petrus, organizátor, učitel) a pozval naší kapelu (to „kapela“ je docela dost nadnesené z dnešního úhlu pohledu) na druhý ročník festivalu „Bluegrass marathon“. S odstupem času a pod vlivem zkušeností si uvědomuji, jak riskantní a současně promyšlené bylo zvát na festival začínající kapely a tím dávat motivaci dalším generacím hráčů, s odstupem času si uvědomuji, že právě tohle pozvání mělo vliv na to, co se událo v mém životě v následujících dvaceti letech.

…Jedu po dálnici z Plzně směrem na Rozvadov, má velmi romantický název „Via Carolina“, a v hlavě se mi vynořují obrázky z minulých ročníků festivalu. Zámecký park v Boru, sál na zámku, Borovany a jejich sokolovna… vybavují se mi tváře muzikantů… Ilja Herajn, Jirka Jandásek, jasně Borin Braun... Petr Pazderský, jména kapel... Newyjou, Zrnko, Průdušky, Větrolam... lidé, kteří tohle celé organizují... Fugas, Cupitáč...

…Jedu po dálnici z Plzně směrem na Rozvadov, má velmi romantický název „Via Carolina“, a v hlavě mi běží myšlenky o tom, jak je důležité být právě součástí tohoto dění.

…Jedu po dálnici z Plzně směrem na Rozvadov, má velmi romantický název „Via Carolina“, a těším se na první zářijovou sobotu. Možná i na pátek, na session v Borovanech a sobotní festival. Budu zase nejspíš nevyspaný.

Čtu, co jsem napsal a zjišťuji, že jsem buď nenapravitelný romantik, nebo už senilním (asi obojí).

Tedy, podstatné, dámy a pánové, jako každý rok, také i letos se první zářijovou sobotu uskuteční festival BLUEGRASS MARATHON v Borovanech (prosím těch poblíž Přimdy, traduje se, že jedna renomovaná pražská kapela jela do těch jihočeských). Letos má festival naprosto jedinečnou dramaturgii, vystoupí kapely z oblasti tradiční muziky, kapely zastupující moderní zvuk, old time, i kombinaci tohoto všeho. Lze předpokládat, že srdíčko posluchače si přijde na své. V programu festivalu vystoupí kapely Cop, Nová sekce, Bg. cwrkot, Apple, Grass Road, Album, Brzdaři, Minaret, Fox, Grass Park, Monogram, Petr Brandejs Band, Frýda and Comapany. Celý festival zvukově zajišťuje Vladimír Prusík, konferují Michal Prusík a moje maličkost. 28. ročník festivalu BLUEGRASS MARATHON začíná v pravé poledne v sobotu 6. září 2008 v Borovanech. Dámy a pánové, jste srdečně zváni.

…Jedu po dálnici z Plzně směrem na Rozvadov, má velmi romantický název „Via Carolina“

... přemýšlím o tom, že letos bude krásné babí léto, jak velmi příjemné je na pátečním sessionu poslouchat kapely a upíjet při tom červené, jak příjemný je první zářijový víkend v Borovanech.

…Jedu po dálnici z Plzně směrem na Rozvadov , má velmi romantický název „Via Carolina“ a moc se těším.

Jarda Pertlíček - Apple