Dnešní datum: 17.07.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.2004Diskuzní fórum
Téma:Všehochuť


Výpis zpráv:

Název příspěvku:   americká banja
Vloženo:   2014-08-06  12:00:09
Autor:   Marťas
Text příspěvku:  
Zdravím nejen banjisty, můj dotaz je jednoduchý, která levnější a u nás dostupná banja jsou origoš americká, vyrobená v USA.
"Levnější" znamená levnější než třeba Gibson.
A co ty levné DEERINGY, Gold era nebo tak nějak se to jmenuje? Dá se na to hrát?
Díky všem.

   
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-06  12:50:50
Autor:   misakGS
Text příspěvku:  
Myslíš jako třeba jestli se dá hrát na tenhle "levný" Deering?
http://www.musiciansfriend.com/folk-trad itional-instruments/deering-5-golden-era-5-string- banjo
Řekl bych, že dá...

   
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-06  13:30:23
Autor:   Honza
Text příspěvku:  
Nemyslíš náhodou Deering Goodtime? Na verzi s rezonátorem a toneringem se hrát dá a dobře. Vyzkoušeno loni v La Roche.
Honza

      
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-08  11:38:23
Autor:   Marťas
Text příspěvku:  
Jasně, Goodtime. Popletl jsem to, myslel jsem LEVNÉ banjo, ne "levné" v uvozovkách.
A ještě jsem zapomněl, jsou nějaká americká banja někde u nás v obchodě/dech?

         
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-08  13:00:37
Autor:   misakGS
Text příspěvku:  
U nás nevím, ale zrovna Deeringy mají u Thomanna v Německu...

         
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-12  10:01:48
Autor:   Milan
Text příspěvku:  
Deeringy dostať aj v Budapešti http://stageshop.hu/deering-banjos-c-441.html , pred pár mesiacmi sa zapojili do distribučnej siete Deering v Európe. Skúšal som všetky z 5-strunových banj a okrem open backov hrajú naozaj slušne. Jediný problém je cena navýšená o 27% DPH a clo. Obchod každopádne odporúčam, majú skúsenosti s predajom do zahraničia a takisto veľký výber gitár.

            
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-20  12:48:52
Autor:   Brutál z Bruntálu
Text příspěvku:  
Kdo by jezdil do Budapešti, to bych neriskoval...
Ale taky si říkám která banja jsou orig. USA a hlavně jak se to pozná.
Třeba Fender aspoň na rovinu píše přímo na nástroje: MADE IN CHINA. To pak člověk přelepí ale každý to ví takže se mu kamarádi stejně smějí, to znám...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-24  09:16:20
Autor:   JaBr
Text příspěvku:  
Kamaráti nech sa nesmejú, Tie Made in China a Korea sú niekedy viac ako dobré nástroje na začiatok kým vôbec zistíš či ťa to bude baviť a nemá zmysel investovať hneď horibilnú sumu za špičkový nástroj. Samozrejme nie ten lacný "sajrajt" z plastu. Vravím o nástrojoch nad 500 EUR. Držal som v ruke zopár kúskov v cene od 500-900 EUR čo mali pôvod v Číne, Korei či Japonsku a niektoré hrali moc dobre. Ak je niečo poskladané v Číne ešte to neznamená že je to šmejd a ak je niečo poskladané v USA (údajne) ešte to neznamená, že je to modla a bomba nástroj. Držal som naopak v ruke Deeringa za 1200 EUR a aj Gibsona 250 ktoré tak ako boli zostavené by letely. Ono totiž záleží hlavne na tom ako je nástroj vyľadený a naviac dnes máš aj tak skoro všetko poskladané, alebo vyrobené u šikmookých. Staré dobré časy keď si vedel čo kupuješ sú ta tam. Nedrž sa toho momentálne fičiaceho dobrý, lepší, americký. To tu ž raz bolo iba s iným čtátom na konci.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-25  11:02:42
Autor:   sagar
Text příspěvku:  
Jano,mozem potvrdit smile Mam doma Aidu made in japan,neviem z ktoreho roku,ale uz ma nejake roky za sebou. P vymene toneringu a niektorych dalsich suciastok a po riadnom nastaveni hra velmi dobre smile

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-25  11:58:50
Autor:   Marťas
Text příspěvku:  
Díky za reakce!
Jen si říkám co teď protože do Budapešti se mi taky nechce, banja nad 500 eur, tak to by šlo ale která jsou tedy ta dobrá co se vyplatí koupit, banja jsou totiž v obchodech (pokud tam vůbec jsou) dost mizerně seřízená.
V našem okr. městě bývají jen STAGGY a než jet někam dál a tam si zahrát na neseřízené banjo tak to už si jej můžu nechat poslat přes eshop i když se to asi moc nedoporučuje. Máte nějaké tipy ale osobně vyzkoušené prosím.
(Majitel místní prodejny mi řekl: "Já Vám objednám cokoliv ale závazně."Tak to už je lepší eshop kvůli příp. vrácení).
GOOD PEKING. (Tak mě teď zdraví "KAMARÁDI" smile .               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-25  12:04:11
Autor:   Marťas
Text příspěvku:  
To SAGAR:
Věřím že každé banjo kde se dá pořádný (slov. riadny od základu riad) nebo prostě lepší tonering hraje líp, díky.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-26  20:20:06
Autor:   JaBr
Text příspěvku:  
Myslím, že vyladiť treba prakticky každý nástroj. Viac či menej. Ak si nechceš nechať postaviť nástroj tak vcelku slušné banja na začiatok z takých bežnejších a lacnejších čo sa dajú pomerne dobre zohnať sú napr. Epiphone 250, Fender 58 a 59, Aria 400 a 600 či Washburn b17. Ale aj iné.
Ako myslíš záväzne zobrať nástroj ? Je predsa nemysliteľné aby ťa predajca nútil si vziať nástroj čo má napríklad skrútený hmatník či niečo iné nenastaviteľné..... To by som sa s ním inak porozprával.... Každopádne je vždy zásada nástroj si mať možnosť pred kúpou pozrieť a odskúšať. Ak nemáš istotu vezmi si so sebou niekoho kto do toho vidí.
A nakoniec to najdôležitejšie a zároveň aj reakcia na výmenu toneringu. Ani nie tak výmena toneringu ako výmena pravej ruky smile ). Podstata dobrého zvuku je v prvom rade v pravej ruke. S dobrou pravou rukou aj zo špatného nástroja dosiahneš slušný zvuk.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-27  12:13:21
Autor:   Marťas
Text příspěvku:  
Tak reklamaci by musel uznat ale nechce aby mu v obchodě něco leželo.
A jak je to s tou pravou rukou, jak hrát, jak na to přijít? Vím že nějaký borec by na moje banjo zahrál tak že bych nevěřil ale bylo by to jenom v tom že toho umí víc. Pochybuju že by z banja dostal lepší zvuk kdybychom hráli stejné jednoduché věci.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-27  18:44:23
Autor:   sagar
Text příspěvku:  
Jano dobre pises o tej pravej ruke.No keby sme to vzali uplne doslova,tak v CR+SR ma kazdy doteraz Kertaka smile

Tie banja "strednej triedy" co spominas,su na zaciatok celkom fajn.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-27  20:57:43
Autor:   JaBr
Text příspěvku:  
Marťas - Buď si istý, že najmenej 70% zvuku je v pravej ruke, ako udieraš a tvoríš tón. Ako ten tón vieš z nástroja vydolovať. To nie je o technike ktorú vieš,,...... ak sa teda bavíme o zvuku nástroja. Šunka vždy ostane šunkou, ale ak niekto nevie do toho udrieť tak mu nepomôže ani majstrovský Gibson z roku 48 alebo banjo s original Kuleshom.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-29  13:14:39
Autor:   bj opruz
Text příspěvku:  
Dovolím si naprosto nesouhlasit! Před banjem jsem několik let studoval klasickou kytaru a tyto zkušenosti se mi pak velmi hodily. Technika je můj koníček a stavím ji na první místo.
Z toho co se tady píše mám pocit že existují nějaké čáry a kouzla. Sleduju kolegy banjisty a rozlišuju pouze dobrý a špatný, maximálně ještě tichý a hlasitý úhoz.
Zvuk může být ovlivněn ještě technickými záležitostmi, použitými náprstky, vzdáleností ruky od kobylky, skřípotem rezavých strun apod.
Řekl bych ale že málokdo by poznal jestli na stejné banjo hraje Malina, Kotas nebo Franta ze Lhoty pokud budeme hrát stejnou jednoduchou věc kterou dobře zvládáme a pokud Franta nebude hrát úplně špatně, tzn. že se třeba netrefí na strunu.
Každé banjo má nějaký daný nejlepší zvuk a už průměrný hráč by měl ten zvuk z nástroje dostat. Jestli mi někdo chce tvrdit že se dá na levné banjo zahrát tak že nepoznám že to není Gibson tak to je k smíchu, protože nikdo nedokáže zázraky. Když dáte Malinovi šunku a bude mít hrát nějaké jednoduché roly na kterých nevynikne jeho virtuozita tak to pořád bude šunka a nic víc. Pak vám zahraje Turecký pochod, zahltí Vás svým uměním a budete mít dojem že hraje i na lepší nástroj. Zůstaňme na zemi, zázraky se nedějí...
Třeba u houslí by to mělo být ještě markantnější, poznali byste jestli na ty samé hraje Svěcený nebo Jirka ze Lhoty když bude hrát jenom jednoduché smyky? Prdlačku, nepoznali byste nic.
Takže to "dostat z nástroje zvuk" je jenom fráze a platí jenom pro ty kteří hrají úplně špatně...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-08-31  21:17:35
Autor:   JaBr
Text příspěvku:  
Tiež som študoval gitaru a spev na konzervatóriu a neviem ako ty ale my sme tam mali „tvorbu tónu“, čo tým že sa študuje na hudobných školách vraví samé za seba o čom a k čomu to je. O tom že pointa farby zvuku, tónu, nazvi to ako chceš nie je na prvom mieste v pravej ruke ma nik nepresvedčí.
Nikde som nepovedal ak si, si pozorne prečítal čo som napísal, že niekto zo 120 EUR nástroja dostane zvuk ako z Gibsona. Nemám rád ak mi niekto vkladá slová do úst ktoré som nepovedal a zvlášť ak je to takáto hlúposť !!!!!! Myslím, že som totiž jasne povedal v poslednom emaile, citujem „Šunka vždy ostane šunkou,“. Pointa toho čo som povedal je v tom, že ak niekto vie ako má udrieť do nástroja, tak z tej šunky dostane zaručene lepší zvuk ako niekto kto to nevie alebo nedokáže. A to bez ohľadu na techniku ktorú ovláda. Ide totiž aj o to čo si pod technikou kto vysvetľuje. Pre mňa nie je technika napríklad správne držanie pravej ruku, vedieť do prstov dať to potrebné napätie, cielene silu, alebo naopak jemnosť,..... a samozrejme presnosť a timing,..... Isteže to je všeobecne o skúsenostiach, ale určite nie o technike. Premasírovaný hmatník zdola nahor určite nie záruka pekného zvuku. O tom ma tiež nik nepresvedčí. A ak chceš spýtaj sa na to práve takých ľudí ako Je Svaťo či Ľuboš ak ich už spomínaš.
Poznám mnoho muzikantov čo hrajú technicky ťažké veci ale ich tón či farba zvuku ktorú z nástroja dostanú je žiaľ dosť chabá. A mnoho banjistov čo vôbec nehrajú zložito ale ten zvuk čo z nástroja vedia dostať je úžasný. Som presvedčený, že aj keby síce zo šunky za 120 EUR zvuk Gibsona nedostali, bol by v ich podaní ten zvuk a pocit určite lepší ako u niekoho kto to nevie. A iba o tom celý čas hovorím. Dobrý nástroj je určite základ, predpoklad, ale ešte ani zďaleka a vlastne v žiadnom prípade nie záruka !!!!!!!!!
Ja to vidím práve naopak. Že je špatný zvuk nástroja je podľa mňa zas naopak - často iba výhovorka.
Jo ešte pripomienka - nie je pravda, že nerozoznáš či na rovnaké banjo hrá Malina, Kotas,...... Ak ich máš opočúvaných tak to určite rozoznáš rovnako ako rozoznáš Flecka, Trischku, Baucoma, Croweho, Scruggsa, Osborna, Adcocka,........ v podstate po pár tónoch. Majú predsa svoj charakteristický rukopis, a práve aj ten pre nich charakteristický zvuk. Ale to sme celkom mimo. O to tu predsa vôbec nejde.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-09-03  16:12:19
Autor:   bj opruz
Text příspěvku:  
Napsal jsi to, 26.8. : "S dobrou pravou rukou dostaneš i ze špatného nástroje slušný zvuk. To už zavání čarováním, jestli toto poradíš někomu a bude to začátečník tak bude mít dojem že stačí koupit "šunku" a pravou rukou pak zvukové nedostatky napraví.
Já bych radil jinak, dotyčný musí vědět jaký zvuk vůbec chce, je-li to začátečník tak musí nejdřív získat nějakou zvukovou představu. Protože když podle tvého návodu koupí cokoliv tak může následovat rozčarování, nebo přijde s nástrojem na jam a řekne si: Pravačku už mám dost dobrou a přesto je moje banjo proti ostatním zvukově o ničem.
A jinak, nevěřím že poznáš banjistu jenom podle hry, když to bude skladba kterou jsi od něj nikdy neslyšel, bude mít i jiný nástroj a bude hrát třeba s jinou kapelou tak pochybuju že ho poznáš jen podle úhozu...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-09-03  21:38:46
Autor:   JaBr
Text příspěvku:  
Nechodím sem aby som sa tu bavil o slovíčkach a točil dokola. Na to už hrám príliš dlho. Škoda, že nerozumieš o čom hovorím.
A o tom spoznaní niektorých banjiostov podľa zvuku...... nie každeho, ........... a nie bez možného občasného omylu......... to by som zas klamal,........ale spoľahni sa..... smile )

               
Název příspěvku:   studium úhozu
Vloženo:   2014-09-05  19:13:38
Autor:   MichalH
Text příspěvku:  
Ahojte, Jankovi bych věřil, že toho hodně pozná. Pro odlehčení: si zkuste poslechnout ukázku z připravovaného alba viz odkaz. Bylo by zajímavé zjistit, kdo by uhádl hráče, kdyby tam nebyly napsaný ty jména. http://www.pastemagazine.com/blogs/av/2014/08/list en-to-abigail-washburn-and-bela-flecks.html Pro použití odkazu nezapomeňte vymazat pauzy v něm...

               
Název příspěvku:   Re: studium úhozu
Vloženo:   2014-10-01  16:35:03
Autor:   Marťas
Text příspěvku:  
Díky všem za reakce.
A ještě doplňkový dotaz: Co víte o toneringu Kulesh i jiných t.r. z USA, dají se koupit u nás, za kolik a jaké je srovnání s toneringy Ptáček? Jaké toneringy používá Gibson?

   
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-12-22  11:43:49
Autor:   Jiras
Text příspěvku:  
ahoj Marťas, nedá mi nereagovat. Vlastním Deering Golden Era, koupenou novou v Kenora Drive, kde se vyrábí. Deering je skutečně USA firma a veškeré komponenty vyrábí vesměs v Californii. Že by Golden Era byla nějak levná se mi nezdá, přímo u výrobce je cena kolem 4800 USD, je to dáno tím, že jejich tonering je velmi podobný prewar toneringům. Ohledně Kulesh toneringů..." Co jsem měl možnost v USA slyšet na vklastní uši, tak se dělají 10 18 a 20 dírové a každý má trochu jiné zabarvení. Kulesch se vyrábí cca od roku 1930, kdy jím byly osazovány tehdejší Stellingy a Gibsony. 10 - ti dírový Kulesh koupíš cca za 500 USD, JLT který má naprosto shodné složení koupíš za 300 USD. Nevím, zda se dají tady v Evropě sehnat, posílat poštou z USA se ti myslím nevyplatí. Nevím, čím tě zaujal právě Kulesch, pokud by si chtěl starý předválečný zvuk, je výborný tonering HUBER HR 30, cenová relace je v USA cca 800 USD. jak bylo mnohokrát napsáno - záleží pouze na tvém vkusu výsledného zvuku, každé banjo je trochu jiné i od stejného výrobce a stejného druhu, fajn ale je, že si každé banjo do určité míry můžeš přizpůsobit svému uchu a cítění. zdraví Jiras

      
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2014-12-23  11:51:27
Autor:   banjoman
Text příspěvku:  
Také mi to nedá - Stelling staví banja od roku 1974, takže ve třicátých letech byl ještě "na houbách".Používá výhradně svoje vlastní toneringy - mají specifický profil, jsou totiž součástí originální Stellingovy konstrukce a na banja klasické Mastertone konstrukce jsou nepoužitelné. A jestli se nepletu, tak pan Kulesh vyrábí své toneringy od osmdesátých let - dnes je již po smrti a ve výrobě pokračuje jeho syn. Pokud vím, Gibson Kuleshovy toneringy používal v osmdesátých a devadesátých letech. Jinak Gibson nikdy ve své historii vlastní toneringy nevyráběl, vždy jejich výrobu někomu zadával - proto jsou opěvované předválečné ringy rozdílné - liší se kus od kusu např. výškou profilu, váhou, tzn., že výsledný zvuk jednotlivých nástrojů se může hodně lišit - otázkou je, který z nich je tedy tím pravým vzorem pro napodobení současnými výrobci. Právě Jirasem zmiňovaný Steve Huber při vývoji svých toneringů porovnával několik originálních prewar toneringů a na základě důkladných testů nejrůznější povahy vyrábí své toneringy - dnes má novou řadu nazvanou příznačně "truetone". Faktem je, že jeho banja dnes používá hodně "prvoligových" hráčů - např. Jim Mills, Sammy Shelor, Greg Cahill, Jason Burleson aj., takže na tom asi něco bude ... Ale osobně si myslím, že toneringy našich výrobců (Ptáček a Krištůfek) jsou taky výborné.

         
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-08  18:05:49
Autor:   Hlohovský Vladimír
Text příspěvku:  
Dobrý deň.Velmi sa mi páči Váš príspevok ohladom Tone ringov,ale aj celý komentár.Máte výborný prehlad.Banju sa venujem asi 40 rokov hre aj výrobe.
Všetky tie tone ringy som aj prakticky vyskúšal aplikovaním na banjo-čo nieje až také jednoduché.Tone ring Ptáček a Krištúfek sú vynikajúce.Predvojnové Gibsony majú ešte niečo v sebe,čo ich dáva na piedestál,ale to už je iná debata.

            
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-09  07:13:51
Autor:   Hlohovský Vladimír
Text příspěvku:  
Ešte by som chcel reagovať na príspevok Janka Bratinku Jabr o banjách.Bol som v určitom čase v Čáslavi,keď tam hral Eddie Adcock.Hral na banjo značky Deering bez tone ringu Clasic Goodtime.Okamžite bolo poznať,že hrá Adcock aj keď nemal svoje drahé banjá.Takže Jabr má pravdu.Trochu by som ale oponoval,čo sa týka začiatočníkov-pekne to povedal Don Reno v rozhovore s T.Trishkom-vždy je lepšie začať hrať na dobrom nástroji ako na niečom čo Vám niekto vytiahne zo záchoda.
A ešte niečo k tým Tone Ringom-môžete mať akokolvek kvalitný Tone ring,ak nie je dobre osadený na kvalitno javorovom kruhu,tak banjo nebude hrať dobre.Takisto musí byť správne osadený krk na bubon.A nesmierne dôležitý je samotný krk s hmatníkom-ako sú lepené plochy a s akým lepidlom a akým tlakom atd...zladená ozvučnica s blanou,kobylka...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-09  16:43:56
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
Nazdar Vlado, ty žiješ?!
Že mi ani neodpovídáš na maily...Prosím tě, kdy mi dáš těch 4400 kč co jsi mi omylem zapomněl vrátit?
A nechceš zpátky i to banjo? Jestli je tak dobré že si jej ani nezasloužím jak jsi mi psal tak nebude pro tebe problém ho prodat ještě výhodněji někomu jinému. Anebo víš co, já ti slevím, nemusíš mi vrátit všechny peníze, jenom část, navrhni kolik, abys ještě víc vydělal. Neboj se, banjo je nehrané.
Mně se ten nástroj vůbec nelíbí, chtěl jsem ho odmítnout i kvůli tomu 10 měsíčnímu zpoždění ale říkal jsem si že bys mi třeba nevrátil peníze takže bych neměl nic. Ale je to moje chyba, neměl jsem do toho vůbec jít. Já tě možná i trochu chápu, stavíš nástroje srdcem jak prohlašuješ ale doba je zlá a tak je občas potřeba dát přednost penězům.
Jo, a ten slíbený doklad od nástroje jsi mi taky zapomněl poslat...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-10  05:06:51
Autor:   V.H.
Text příspěvku:  
V čase,keď som Vás spoznal,ste hral na krhle z kontajnera.Vyrobil som Vám Porsche,čo Vás asi odrovnalo ,pri šliapnutí na pedál a skončil ste v kanáli.
Za nástroj,ktorý som Vám vyrobil,cena neprevíšila ani súčiastky.
Pri tj havárii ste asi omylom prišiel o pamäť.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-10  10:10:36
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
Přesně to jsem čekal, zase urážky. A už mi vykáš? Přece jsme si potykali, sám jsi to navrhnul, nebo to bylo jenom proto abys ze mě, poctivého důvěřivce vymámil peníze?
První krok, tedy urážky už máš za sebou, teď asi zase přestaneš komunikovat, já už tě znám. A co tvoje čest a férovost?
Ale vě řím že by mi všichni normální lidi dali za pravdu v tom že:
1. SERIÓZNÍ FIRMA pokud nemůže dodržet dohodnutý termín tak sama nabídne zrušení zakázky.
2. Když slíbí bonus za čekání navíc (i když to banjo já za bonus nepovažuju, takovou slátaninu a takové vykládání jsem vůbec nechtěl) tak si pak nenechá peníze které u ní zákazník má na jiné zboží, to já beru žes mě normálně ošidil.
3. SERIÓZNÍ FIRMA nikdy neuráží zákazníka, ani toho který není spokojený. V Česku vždycky platilo (samozřejmě obrazně abys to chápal) NÁŠ ZÁKAZNÍK, NÁŠ PÁN. Na Slovensku máte asi jiné zásady ale přece sis nemyslel že tě tady za takové jednání někdo bude mít rád?
4. Když je to banjo tak vzácné (jak jsi psal : "O akom sa ti ani nesnívalo" smile a jeho hodnota několikrát převyšuje sumu co jsem ti zaplatil tak by pro tebe neměl být problém si ho vzít zpět, a jestli už nechceš jednat se mnou tak klidně přes nějakého prostředníka. Takový skvost jistě bez problémů prodáš a ještě výhodněji, ne?
Jde ti přece hlavně o prachy, ne? A už i svoji čest jsi za ně vyměnil?
Vlado, já jsem ti nijak neuškodil a ještě pořád navrhuju: Vezmi si zpět banjo, vrať peníze a smažeme to. Přece nenecháš takového lumpa jako jsem já hrát na tvůj skvělý výrobek, podle tebe toho stejně asi ani nejsem hoden.
A na urážky se radši vykašli, to bys mohl být za blba který neumí nic jiného než zbaběle urážet. Moje staré banjo není z kontejneru, sám jsem ho vyrobil a kovy jsou od V. Ptáčka, nebo toho chceš taky urážet? Tak to si rozmysli...
Já ti to tvoje "Porsche" klidně vrátím, stejně, pár lidem už jsem to nabízel a vůbec neprojevili zájem, a ty určitě taky víš proč ho nechceš zpátky.
A o paměť jsem určitě nepřišel, tebe a tvoje jednání si budu pamatovat ještě hodně, hodně dlouho.
Vlado, já stejně nakonec vyhraju tím že udělám dobrý skutek, i když mi asi peníze nevrátíš, natolik už tě znám. Ale o tom až jindy, stejně nechápu proč tak moc chceš aby to banjo u mě zůstalo, já na něj stejně nebudu veřejně hrát takže ti nebudu dělat reklamu, už dávno mám jiné banjo.
(Lidi, klidně reagujte, mimochodem nechtěl by někdo "Porsche mezi banji? Tedy pokud jej Vlado nebude chtít zpátky...A ještě vysvětlení, já jsem to banjo od něj původně převzal, i když se zklamáním, protože mi bylo jasné že by mi peníze nevrátil, poslední kapka ale byla když mi potom napsal že peníze které mám u něj na jiné zboží už si nechá. Vůbec se neptal, jen se tak prostě rozhodl).


               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-10  17:32:58
Autor:   V.H.
Text příspěvku:  
V čase,keď sme uzavreli dohodu o výrobe banja,tak ste nemal ani potuchy o kvalitných súčiastkach a chcel ste banjo na hmatníku s bodkami.Hovoril ste,že je iba vašim snom mať banjo vykladané perleťou a mať masívnu ozvučnicu z javora vlnovitého ako aj celé banjo z javora.Myslel som si,že som Vám splnil sen,keď som Vám také banjo priniesol o akom ste sníval.
Preto aj výroba trvala dlhšie no aj preto,lebo ten model banja je náročnejší.
Vy ste mi dal za to banjo aj s tvrdým púzdrom cca 1000eur.Vykladanie White pearl RB-18,Mechaniky americké Five Star,neck Curly maple,rezonator masíve Curly Maple tuning prvý mod 415Hz.Nut pearl.
Tone ring a otatné kovové diely od J.Pruchu.
Ak by som to robil kôli prachúm,tak Vám by som nikdy nič nevyrobil.Keď túžite aby na to niekto reagoval,tak musíte nespomenúť aj to,že som bol u Vás v meste 4x,lebo ste ma o to požiadal,lebo nemáte auto.Je to asi 120km,čiže som nabehal pouhych 960km +čas=cca 200eur,čiže za banjo je už iba 800eur.
To banjo ste rozobral a ktovie čo ste s ním ešte znetváral.keď som bol u Vás v byte,tak to tam vyzeralo ako na dvore-proste bordel,ale to ste asi prerábal byt,ale asi hodne dlho.Ako si ho kto mohol vyskúšať,keď ho ponúkate na diely.
V Česku je řčení náš zákazník náš pán,čo som od Vás aj poriadne pocítil,že ste pán,to je aj u nás,ale u nás ako aj u Vás je řčení:nehádž sviniam perly.Neberte to ako urážku ,vás nemožno uraziť,toto je holý fakt.
S k-k-tmi si netykám.Za celý čas,čo sa venujem hre a výrobe banjo,tak s takýmto chrapúnskym jednaním som sa ešte nestretol.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-12  08:45:19
Autor:   JirkaNGb
Text příspěvku:  
Chlapi sakra, tohle je diskuse o nástrojích a ne misto na vyřizování osobních sporů. To jde přece řešit i mimo tuto diskusi, navrhuji emaily, nebo facebook. Mimochodem podle výpisu dilů co uvadí Vlado H. snad ani špatný banjo složit nejde a 1000 euro - 200 je super cena. V dnešní době bys za to nekoupil ani matroš. Že má Vlado problémy s termíny to je všeobecne známé, ale kvalitaivne je na tom velmi dobře. A Zdeňku jestli nevěříš mne, tak se zeptej Sagara, ten má s Vladom bohaté zkušenosti na obě strany. Myslim tim termíny i kvalitu. Jenže někdy si lidi nesednou lidsky což je asi váš případ. Čuss grass.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-12  17:03:38
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
Ale, ale, to jsou pěkné lži. To banjo které jsem chtěl původně jste mi pak ještě nabízel po nějaké době, že si je můžu vyměnit, až se vám podařilo ho dokončit.
Takže jste ho někde měl rozdělané ale když jsem vám 10 MĚSÍCŮ po překročení domluveného termínu psal už denně že chci nástroj tak jste mi složil jak se říká "Co dům dal", možná že je to dokončené to banjo co si u vás objednal nějaký člověk a pak umřel, jak jste mi psal. (Všechny maily mám samozřejmě uložené).
Další lež, tvrdé pouzdro jste mi nkdy nedal, myslíte tím určitě že to bylo v ceně nástroje, tedy navíc, asi od vás jako dárek. Kdybyste mi poslal doklad od nástroje (jak jste slíbil při předání nástroje) který dodnes nemám a kdybyste měl kopii tak byste možná věděl co jste mi dal a co ne.
Těch 1000 eur je taky lež, na ruku jsem vám dal 35 tisíc kč. a dalších 4400 kč jste si nechal bez mého souhlasu. Takže se naučte počítat, euro bylo tehdy asi za 25 kč. A navíc, mě nějaký přepočet nezajímá, já jsem vám platil v ČR a v českých korunách, tak jak jsme se domluvili.
Další lež: U mě ve městě jste byl pouze třikrát, poprvé s banji které jste mi dobrovolně přivezl předvést, to jste se nabídl sám že jedete do ČR a že se stavíte. Podruhé jste jel někam na jižní Moravu pro banjová pouzdra a to se vám asi popletlo že jste mi nějaké dal. Takže to bylo podruhé, a to jste si ode mě vzal peníze na banjo předem ale taky jsem vás nenutil že máte přijet.
No a potřetí jste přivezl banjo, jak jsem psal v úvodu že už jsem vám posílal denně maily že už nechci dál čekat. Zapomněl jste se tady ovšem zmínit že TO ŽE MI BANJO PŘIVEZETE BYLO MEZI NÁMI PŘEDEM DOMLUVENO, říkal jste že jezdíte často do ČR a že to není žádný problém. Najednou ale lžete že to bylo jinak. (Taky jste říkal něco že máte sestru tuším v Příboře a že i k ní jezdíte takže se můžete ke mně stavit).
Další lež: Vy nemůžete tvrdit že jsem to banjo rozebral, je tak jak bylo akorát rezonátor jsem fotil zvlášť pro jednoho zájemce který ho stejně nekoupil. A jestli jste opravdu odborník tak byste měl neodborný zásah hned poznat, svoji práci a to jestli bylo něco nepříklad vyměněno byste měl taky hned poznat. Ostatně i zvuk byste si měl pamatovat nebo alespoň podle něj poznat jestli je banjo v pořádku. Vy si prostě vymýšlíte lži a tím se sám shazujete.
Banjo nabízím i po dílech, to máte pravdu, jenomže to neznamená že je rozebrané, ani banjo ani žádný díl se zatím neprodal, takový je v ČR zájem o vaše porschebanja.
A jestli jsem měl doma "bordel" tak jste se měl zastavit na prahu a nechodit dál, jenže právě naopak, když jste potom přivezl hotové porschebanjo a já jsem je chtěl převzít dole u vchodu protože jsem vás už neměl rád tak jste nesouhlasil. Dobrovolně jste šel do bytu, do toho bordelu (a "kontejneru" jak jse mi později napsal).
Vy už prostě nevíte jak byste mě shodil jenže uškodil jste vždy jenom vy mně, A jestli je to banjo opravdu Porsche mezi banji jak tady tvrdíte tak si ho kdykoliv

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-12  17:09:28
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
můžete vzít ještě teď. A ty vaše sprosté výrazy k vám sedí, vystihují vaši úroveň a chování. Nevím za co vás Slováci mají rádi...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-13  14:29:34
Autor:   bubo
Text příspěvku:  
Konečně zajímavá diskuse!

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-14  10:11:37
Autor:   Monte
Text příspěvku:  
! smile Mně se ta diskuse taky líbí...
Za 800 Eur s futrálem je to super banjo , za 39.400,- Kč bez futrálu mi to připadá zase předražený ( takže trošku tvrzení proti tvrzení, nechtěl bych to soudit !§ smile
P.S Hledal jsem na netu značku "Krhle z kontajnera" a nic jsem nenašel, nemáte někdo kontakt ?

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-14  10:20:58
Autor:   JirkaNGb
Text příspěvku:  
Ahoj Bubo, jak jde zivot?
Nebyt diskuse, tak te clovek ani nepozdravi. Toz v novem roce hlavne zdravi a daně uz prijdou sami. smile
Pisu z tabletu, proto bez diakritiky.
Cuss grass

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-14  17:44:01
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
To JirkaNGb:
Sorry, zapomněl jsem na Vás. Já jsem prostě nemohl odolat tomu "pokecat" ještě asi naposled s "Vladkem" protože on už mi na maily neodpovídal a to jsem mu psal na dvě adresy.
Jak to bylo s cenou už jsem tady uvedl na pravou míru ale mně šlo a jde o princip. Jestliže zákazník projeví důvěru tak to ještě nedává výrobci právo s ním takto jednat, aspoň kdyby nelhal a neurážel. S tím má taky problémy, on sám je podle mě problém.
Víte co, Slováků už se radši na nic ptát nebudu, nic proti nim ale to že ho chválili v diskuzích jako by to byl polobůh taky ovlivnilo moje rozhodnutí si u něj nástroj objednat. Až pak mi došlo že ho možná chválili jenom proto že je taky Slovák...
Že s ním má dobré zkušenosti Sagar mi vůbec nepomůže, a Vlado by měl být vlastně spokojený, mě vytrestal "za drzost" hned třikrát, poprvé když si nechal ty prachy, podruhé když mi neposlal slíbený doklad od nástroje což už určitě neuvidím ani jedno, ale nejvíc mě vytrestalo to že mi zůstalo to superbanjo.
Slováci, bratia naši bývalí, nechci být ošklivý ale měli byste mi za to přechvalování sehnat kupce. Myslíte že by Sagar chtěl Porsche mezi banji? No co, třeba má nějaké obyčejnější které nepřevyšuje několikrát hodnotu 39,4 tis. kč. jako to moje .(Ano, i to mi ten váš špičkový výrobce tvrdil, a ten mail mám taky uložený).

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-14  17:52:28
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
To Monte: Krhle (nebo kŕhle?) z kontejneru ještě mám ale máte-li zájem musíte doložit že taky bydlíte v kontejneru a máte doma bordel. Nechcete radši Porshce mezi banji?

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-14  22:21:57
Autor:   JaBr
Text příspěvku:  
Masovo chváli.......? až taká „masa“ Slovákov sem zas nechodí ...... smile ) Šagar máš pocit že by si naplnil námestie ? smile )

Buď taký dobrý a uber na tému bratia Slováci. Ak máš problém s Vladom vyrieš si to s ním a hlavne niekde inde ako na fóre.

Ono to vôbec nie je zložité. Neviem síce ako si mal postavenú dohodu s Vladom, ale ak to banjo nebolo podľa tvojich predstáv či sa výroba neprimerane naťahovala, nechápem prečo si ho vôbec bral.......

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-16  17:55:48
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  

To JaBr:
Kde je zase napsáno masově? Už si připadám jako při diskuzi s Vladkem, člověk aby pořád upozorňoval že tak to nebylo. Myslel jsem to dlouhodobě, a jsou i jiné diskuze.
A to "bratia Slováci" jsem vůbec nemyslel špatně, zas nebuďte tak hákliví. Kdysi se říkalo že jsme bratři a nikoho ani nenapadlo proti tomu protestovat.
Taky nevím proč bych tady nemohl oslovit Vlada když mi neodpovídal a proč bych nemohl napsat svůj názor. Třeba někoho upozorním aby si dával pozor a bude ušetřen útrap které jsem prožil já.
A k tomu poslednímu odstavc ještě jednoui: Vzal jsem to banjo od něj a nic bych neřešil jenomže vzápětí mi mailem sdělil že peníze co jsem měl ještě u něj si nechá, prý bylo banjo dražší. Jenomže tak jsme domluveni nebyli proto jsem chtěl aby mi dal ty peníze nebo s i banjo vzal a vrátil mi všechno.
Udělal jsem totiž tu chybu že jsem mu dal prachy předem a pak už mě měl jak se říká "v hrsti".

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-17  05:52:31
Autor:   Ctirad
Text příspěvku:  
Je to rebel!!!!

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-01-21  10:06:53
Autor:   bubo
Text příspěvku:  
Ahoj Jirko, taky zdravím, do Brniska už se jen tak nedostanu, tak už můžeme jen vzpomínat na parádní sejšny! Tak ať se brněnskému bg daří a pozdravuj pozůstalé muzikanty za vaší kapely, jsou-li nějací!

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-11  17:22:40
Autor:   Bohouš
Text příspěvku:  
No nevím, nějaký Slovák JaBr (asi Bratinka) se tady sice od Hlohovského distancoval když napsal že není možné aby jej někdo masově chválil.
Já bych ale řekl že Hlohovský se jako výrobce možná už brzy vyrovná známým českým stavitelům banj jako je Večerek nebo Hrubý.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-12  20:07:09
Autor:   sagar
Text příspěvku:  
neberte meno Sagar nadarmo smile

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-13  13:54:29
Autor:   JirkaNGb
Text příspěvku:  
Sagi ja sa pridám a budeme na námestí dvaja smile

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-13  14:01:43
Autor:   JirkaNGb
Text příspěvku:  
No Bohouši, tvůj příspěvek je přesně dle tvého jména, jinak bych musel napsat, že jseš to zvíře co začíná na "O". Kdybys pozorně četl příspěvky, JaBr se od VH nedistancoval. Na něj je naštvaný Zdeněk.
A JaBr není nějaký slovák, ale pan bendžista, který ví o čem mluví.
Zdar "nějaký Bohušu". ,-)

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-14  10:31:33
Autor:   Bohouš
Text příspěvku:  
Nevím co máš proti mému jménu, kdo tě tak hnusně vychoval. Nevíš že dělat si srandu ze jmen je ubohé? A jsem Bohouš, ne Bohuš, nějaký Jurko NGb.
Já nějak nechci řešit VH, ještě jsem se ho zastával ale ať si vyrábí jak chce...
Bratinku neznám a nezajímá mě protože u nás máme dost dobrých banjistů, je z čeho si vybrat. Ale právě on mi připadá ten typ co ti doporučí VH a sám hraje třeba na Gibsona.

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-14  11:21:35
Autor:   JirkaNGb
Text příspěvku:  
Proti jménu nic nemám, náš bendžista je taky Bohuš, ale vadilo mi jak jsi uvedl, že JaBr - Ján Bratinka je "nějaký slovák". Přečti si o něm na www stránkách: http://private.bluegrass.sk/bratinka/sk/bluegrass. html
No a VH je jiná věková kategorie. Když VH začal stavět banja, tak Večeřek ještě tahal kčera, nebo možná ještě nebyl ani v plánu smile .
Ale dost o tom, jsme tady mimo mísu, takže vraťme se k podstatě vlákna:
"Americká banja"
Čusgrass Bohuslave (Bohušu)

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-17  17:02:39
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
Tak s Večerkem jsem měl co do činění (nejmenuje se Večeřek), i s Ulmou a dalšími výrobci a musím souhlasit že Vladko je daleko zkušenější, má už svoje finty. Jak odhadnout zákazníka, jak získat důvěru atd., to už znám. Např. jeho oblíbená fráze "stavím nástroje srdcem", to je unikát, kdybych jen tušil jak je to doopravdy.
Kupodivu ale i starší nebo "služebně" starší výrobci z ČR jou asi ještě nezkušení protože když jsem jednal s Průchou, Ptáčkem, Krishotem, Čapkem, Kreuzerem, Opiolem tak oni prostě tyto finty ještě neznají.
A to že někdo tahal kačera o hodně dřív nic neznamená, to mi věřte. Mimochodem, nechcete někdo Porsche mezi banji?

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-25  07:36:09
Autor:   Pavel.NS
Text příspěvku:  
Ahoj Zdenku,
nevím, dle čeho usuzuješ, že Vladko je ze všech výrobců u nás nejzkušenější. Získat si důvěru a odhadnout zákazníka je spíž obchodním uměním a pokud někdo nepoužívá tyhle "finty", tak to neznamená , že je ještě nezkušený, ale naopak, že tě nemusí oblbovat. Každý z výrobců začínal podle dostupných informací v dané době a někdo hledal a hledá nové inovace ( i v zahraničí - USA ) a někdo "zamrz" tam, kde začal, pokud se postupně nevypracoval. Dovolím si tvrdit, že znám většinu výrobců osobně velmi dobře a vím kde nakupují materiály, kdo kolik pro koho vyrábí a jestli se dál učí a zdokonaluje. A můžu čestně prohlásit, že nejdál je v tomhle ohledu pan Průcha, kterej spolupracoval s firmou Gibson, Ome, Stelling, Huber, Deering a další. Ale může to být jen můj názor. Měj se - Pavel Zícha

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-25  10:43:03
Autor:   Zdenek
Text příspěvku:  
Ahoj Pavle,
asi by sis musel přečíst celé téma abys věděl o čem píšu...

               
Název příspěvku:   Re: americká banja
Vloženo:   2015-02-25  16:09:54
Autor:   Pavel.NS
Text příspěvku:  
Jasně 😊, unikla mi z toho tvá ironie 😝


Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:

Poslední komentáře
- Nezapomeňte na mezeru v odkazu
Nezapomeňte si v odkazu odstranit automaticky vkládanou meze...

- doslova před chvílí v přímém přenosu
Del a jeho kluci nám zahráli pár kousků z Cd (u nich brzo rá...

- Re: nevyzpytatelný
Tak tahle historka je v bůkletu o odstavec dál. :-D

- Re: nevyzpytatelný
Byly popsané ještě drsnější momenty - třeba jak nějaká divač...

- bez titulku
Koukám že stát s Duffeym na jednom pódiu nebylo pro slabé po...

- Re:
Všechno najdeš v přiložené brožůrce. :-) Už jsem sosnul na ...


Diskuze / Poradna
- dnes (Poradna)
Tohle bys měl asi lepší napsat do inzerce smile

- 11.7.18 (Poradna)
Rád bych koupil starsi F-ko od Edy Krištůfka nevíte o nějak...

- 6.7.18 (Všehochuť)
Můžeš mi prosím poslat tel a stránky na Míru Váňu ?sháním op...

- 4.7.18 (Poradna)
Ak vies trocha robit s GuitarPro tak si sparaviš beglajt gi...

- 21.6.18 (Poradna)
Zkus mrknout na tohle. http://www.f bbts.com/Tun es.htm J...

- 12.6.18 (Poradna)
Zdar mistři, oživuji dotaz na doporučené struny pro kontraba...


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS