Dnešní datum: 20.07.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.2004Diskuzní fórum
Téma:Všehochuť


Výpis zpráv:

Název příspěvku:   Ceny mandolín...
Vloženo:   2006-02-27  14:33:38
Autor:   fiddler
Text příspěvku:  
Neví někdo na kolik by přišla mandolína od Holoubka? Na netu jsem to nenašel... Asi neumím hledat... Díky

   
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2006-08-11  09:51:13
Autor:   Jirka
Text příspěvku:  
F-5 tak kolem 50.000,- s kufrem smile (

      
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2008-01-19  13:04:44
Autor:   elanek28
Text příspěvku:  
Zdar. to záleží jakou od Ondry chceš. když jsem tam byl tak jednu měl dodělanou a ta šla snad za 60000kč. ted začal dělat mandolinu podle Gibsona Loara z roku 1923 a když ji měl v syrovím stavu tak na ni dal struny a brnkali jsme nani a měla teda zvuk hodně dobrej ale za kolik bde to nevim. nemá ještě dodělaný stránky ale čislo nan je 603 221613. jinak bydlí v Lounovicích u Mukařova.Elánek

         
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-03  19:19:43
Autor:   artus
Text příspěvku:  
Za 60000 kc?Drahy Elanku.Mel jsem nekolikrat v ruce mandolinu ceskych truhlaru typu Holoubek,Capek a pod.Udivuje mne ta drzost,rict si za kus nabytku v polyuretanu ci nitrolaku 60000 kc.Jediny cech,ktery stavi presne kopie Loara v LIHOVEM laku se jmenuje mistr Miroslav Vana ktereho mistni truhlari moc neznaji protoze stavi prevazne do sveta.

            
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  14:22:41
Autor:   Mikin
Text příspěvku:  
Vyzkoušel jsem drnkátka všech uvedených "značek", ale jediná mandolína mezi nimi byla ta od Míry Váni. Pokud bych měl potřebu pořídit si nový a opravdu kvalitní hudební nástroj, zadal bych svoji zakázku právě jemu a nemusel bych se bát, že to bude vyrobeno strojově systémem pokus-omyl (technologií obdobnou jako v továrně na ohýbaný nábytek).
Vím, že každý pes chválí svůj ocas a vlastníci, dalo by se říci "hudebních nástrojů od renomovaných českých výrobců", nedají na ten svůj dopustit. Co se nedá jejim výrobcům (Lebeda, Čapek aj.) upřít, to je jejich marketing doma či v zahraničí. Ten předběhnul kvalitu výrobků samotných. Občas se i jim podaří vyrobit dobrý nástroj, ale spíše omylem a už vůbec sami nedokážou pochopit, jak je možné že se jim to stalo! Všichni však bohužel ve svůj neprospěch uvěří notoricky známému jménu a koupí nástroj nevalného zvuku, zato však hezce opracovaný, silnou vrstvou hezkého polyuretanu zvukově udušený. Ten pak s hrdostí předvádí všem kolem jako krásný nábytek, který však nehraje. A samotní výrobci? Těm už nejde o kvalitu, ale o kvantitu. A jejich ceny? Drze nabízejí z pohledu hudební kvality své nástroje typu střed a horší střed za ceny, které odpovídají světovým cenám nástrojů vyššího středu. Prodávat je za cenu která je jejich výtvoru odpovídající, by bylo podezřelé. Schválně si v zahraničních obchodech všímněte kolik neprodejných kousků těchto "skvělých" nástrojů jim tam visí na zdi a jakou mají cenovku v poměru s nástroji ostatními.

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  15:09:14
Autor:   Tráva
Text příspěvku:  
Nic si z toho nedělejte. Mezi kytaráři je to nemlich jedno a to samý smile .
Truhlařina perfektně zmáknutá, to klobouk dolů, fakt machři, ale kdejaká sériovka od Martina apod. je strčí bohužel zvukově do kapsy. Jinak klukům opravdu fandím, ale tohle je můj názor.

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  18:38:55
Autor:   M.L.
Text příspěvku:  
Ještě Petr Sláma... Jeho mandolíny i dobra jdou především do USA. U nás na ni hraje Plha od Bluegate. Dost kvalitní nástroje.

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  21:00:19
Autor:   Honza Skovajsa
Text příspěvku:  
2Mikin: Svatá pravda. Bohužel málokdo má dost odvahy říci, že císař je nahý.. , přiznat si, že jeho nablýskaný (polyuretanový nebo rádoby lihový) nástroj od známého českého stavitele za desítky tisíc korun prostě nehraje.

Než začneme vychvalovat do nebes ten svůj muzikostroj, zkusme si sami k sobě upřímně zodpovědět následující otázky:
1) Prosadí se moje mandolína opravdu v kapele v sólech i v doprovodu nebo se "topí" ve zvuku kytary nebo dobra?
2) Prosadí se opravdu v hospodě na jam sessionu nebo musí před mým sólem spoluhráči drasticky ubrat volume, aby bylo vůbec něco slyšet?
3) A co na mikrofon? Opravdu se při hře na něj chová stejně dobře jako doma v obýváku?
4) Co barva zvuku? Jaká je doopravdy? Není náhodou ten opěvovaný sametový tón nástroje spíše zahuhlaný, který se v kapele pořádně neprosadí? Anebo není zvuk jenom plechový bez možnosti hraní si s jeho barvou?
5) Tvrdíme-li, že máme kvalitní mandolínu, je nástroj zvukově srovnatelný s kvalitními houslemi stejné cenové kategorie?

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  21:26:31
Autor:   Kubrt
Text příspěvku:  
Sleduju fóra na tomhle webu už nějakou dobu, ale tohle je první téma které mi nedá a zkusím reagovat:

1) Kytara, dobro i mandolína jsou si hodně podobné frekvenčně, nemyslím že by mandle měla nějak vyčnívat zvukem, spíš ho dotvářet
2) Smečku kytaristů a banjistů na sessionu, jejichž Martiny a Gibsony (resp.Furchové a Průchové) jsou nejlepší na světě a musí být slyšet nejvíc nepřehluší ŽÁDNÁ mandolína, tomu nevěřim, je to daný už stavbou a prostě druhem nástroje.
A konec konců, neříká se tomu myslim " drasticky ubrat volume" ale dynamika hry.
3) Tam bych řek že neni co řešit, nechápu jak to autor myslel, záleží spíš na kvalitě vybavení a zvukaři.
4) Nevím jak bych si chtěl hrát s barvou zvuku, a i kdyby, sametová a zahuhlaná mi přijde dost podobný, tam bude hodně tenká hranice.
5) Ano
Jejda to jsem se tady v prvním příspěvk rozepsal....
Jo a hraju už spoustu let na nástroj J.Lebedy, z dob kdy vyráběl kusovou metodou a jsem s ním maximálně spokojenej.........

            
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  23:10:12
Autor:   pan Klobouk
Text příspěvku:  
"Mel jsem nekolikrat v ruce mandolinu ceskych truhlaru typu Holoubek,Capek a pod."
No, dávat zrovna tyhle dva výrobce vedle sebe...podle mého soudu jsi vybral z opačných konců žebříčku.
Ehm, co kromě nitra a PU bys chtěl na nástroje dávat? Na vše lihový lak? A hlídat nástroj jako oko v hlavě, protože škrábanců bude na nástroji prakticky bez ochranné vrstvy rychle přibývat? Francouzská politura? Víš jak je to pracný? Zaplatíš tu práci a materiál? Šelak je drahý jak prase. Zkus si cvičně posčítat cenu materiálu (dřevo plus veškerý hardware) a člověkohodiny (člověkodny, člověkotýdny) a pronásobit si to zlomkem hodinové sazby kterou si účtuje tvůj autoservis. Nepřijde mi to jako bůhvíjaká nehoráznost. Ém - ještě je tu jedna věc, podle toho pantáty na hradě vyřeší vše - neviditelná ruka trhu. Chceš - kup, nechceš - nekupuj. Jak prosté milý Watsone.


               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-04  23:46:48
Autor:   artus
Text příspěvku:  
prosim jak se jmenujes? o.h?

               
Název příspěvku:   Míra Váňa
Vloženo:   2009-01-05  08:12:13
Autor:   Honza Bíba
Text příspěvku:  
Ahoj, Mikine. Souhlasím s tebou bez výhrad. Jediný člověk, který je schopen postavit v ČR mandolínu s Loarovským zvukem a "feelem", je Míra Váňa. Viděl jsem jeho práci a byl i párkrát u něj, hráli jsme na jeho Gibson F-5 Master Model signovaný Charlie Derringtonem i na ostatní věci, co tam měl. Dali jsme spolu jednou dohromady 6 mandolín Gibson, staré i nové, k porovnání. Prostě nezapomenutelná paráda. On mandolínama prostě žije, fotkama Loarů by si mohl vytapetovat dílnu, a jako snad jediný stavitel dělá typ A-5 podle jeho modelu. Jo, a taky ví, co a proč dělá. Jeho mandle jsou k vidění a ke slyšení na www.mandolincafe.com v tamním fóru. Sorry, vážení, ale je to tak. Žádný český ani českoamerický stavitel se s ním v současné době nemůže porovnávat - ani kvalitou, ani zvukem. Kdo by měl zájem o kontakt, tak je na vyžádání u mne. Zdravím všechny patrioty. Honza Bíba.

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-05  09:14:11
Autor:   pan Klobouk
Text příspěvku:  
artus: Ne, opravdu nejsem o.h.. Nevyrábím nástroje ani nemám nic společného s jejich prodejem. Jsem jen několik let spokojený uživatel a mám dost kamarádů a známých s tuzemskými i americkými nástroji abych si udělal názor na kvalitu tuzemských nástrojů. Ten se od toho tvého u některých výrobců silně liší, u některých se shodnem. Howg.

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-05  10:20:16
Autor:   Tomášek Vojtků
Text příspěvku:  
Jsem majitelem mandolíny od Míry Váni. Jsem absolutně spokojen.Jen bych chtěl doplnit, že kdo by si chtěl poslechnout jak jeho mandolína hraje, může tak učinit na

http://www.vanamandolins.com/

v sekci audio&video.

Jinak samozřejmě souhlas s Mikinem či Honzou Bíbou smile

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-01-06  22:54:36
Autor:   Hans Dobřista
Text příspěvku:  
nic si z toho nedělejte.. na elderly mají použitou Gibson F-5 z roku 1924 za 225.000$ smile

               
Název příspěvku:   Ederly
Vloženo:   2009-01-07  06:48:40
Autor:   Honza Bíba
Text příspěvku:  
Ba ne, maj' tam dva Loary! A u Gruhna mají Loary dokonce čtyři, říkal Čapek. A jednoho prodal Greg Boyd nedávno, ten byl za 222.500 USD. H.

               
Název příspěvku:   Re:Ederly
Vloženo:   2009-01-10  16:50:36
Autor:   Honza Skovajsa
Text příspěvku:  
Někde jsem četl, že Thileho Loar stál 250 000 dolarů. Jestli se nepletu, v letech 1923-24 ve kterých Lloyd Loar tyto nástoje stavěl stály 250 dolarů : -)

               
Název příspěvku:   Re:Ederly
Vloženo:   2009-01-11  11:08:14
Autor:   cigi
Text příspěvku:  
V té době to ale byly peníze.
Např. Dow-Jonesův průmyslový index 1924 byl cca 60 a dnes 10000.

Předpokládám, že Stradivari své housle pouštěl za pár rýnských, to sstálo topůrko tolar.

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-02-03  19:04:08
Autor:   mandelin
Text příspěvku:  
PLNĚ S TEBOU SOUHLASÍM NA TĚCH NÁSTROJÍCH PLATÍŠ SIGNATURU JAKO NA OBRAZE ALE ŽE JE TEN OBRAZ NELÍBIVEJ TO NIKOMU NEVADÍ NÁSTROJ MUSÍ BEJT NÁSTROJ KTERÝ YNÍ NECHCI PROPAGOVAT ALE PO DLOHÉ DOBĚ MÁM NÁSTROJ OD PAVLA JANISCHE A PRO MNE JE TEN NEJ MOHU SE MÍLIT

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2009-03-10  15:04:04
Autor:   hubert
Text příspěvku:  
..a sakryš..když to tak čtu..napadá mě jedna myšlenka..jde spíš o reakci na celou diskusi..muzikanti obecně nemívaj moc peněz..mám na mysli tu ligu kde jsou už dobří hráči a není to profi, protože hodně cvičej a peníze pro ně jsou spíš hodně vzdálenej druhej břeh na kterej se blbě plave..a tak hrajou..a většinou dobře..diskuse o tom jestli se vyplatí koupit to či ono, protože zrovna ten někdo o tom něčem prohlásil, že takhle to prostě je a hotovo..pánové..vzpomeňte si na scénku z cimrmanů..každej ať hraje na to co se mu líbí..kdyby se všem líbilo to samý nebude tu nic než jedna sériově vyráběná madla a nic víc..další věc je, že když si někdo kupuje nástroj tak proto, že je dobrej - ten nástroj takže mi připadá těžký pochopit, že po pár letech tu čtu jak někdo hrál na kdeco a přitom to všechno byly špatný nástroje..proč to teda kupovat?..a to je právě můj názor: nelíbí? nekupuj..mám Lebedový dobro, Průchový banjo..a jako každej z Vás spoustu kamarádů hudebníků..a ti teď cvičej narozdíl ode mě..tak radši jdu taky protože tyhle věci nechávaj rozum stát..jinak Janisch, Holoubek aatd..vč. Slámy..dobrý nástrojáři..názor..možná po tom co je v předchozích příspěvcích dáno jako jasnej fakt a hotovo trochu nepochopitelnej..s janischem jsi určitě neprohloupil..jen místo psaní do diskusí na který muzikant nemá čas radši hraj.. smile

               
Název příspěvku:   Re: Míra Váňa
Vloženo:   2012-05-21  21:08:28
Autor:   Krl
Text příspěvku:  
Honzo, mohl by jsi mi poslat kontakt na Míru Váňu?

Dík.
Krl.

               
Název příspěvku:   Re: Míra Váňa
Vloženo:   2012-05-22  11:42:28
Autor:   Honza
Text příspěvku:  
Ahoj, Karle,

máš to v mailu.

Honza Bíba

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2012-05-23  14:04:25
Autor:   elemer
Text příspěvku:  
Jo máš recht . ještě mě napadá jestli tu uměj tak hrát jako pomlouvat stavitele hudebních nástrojů. Říct o nich že to jsou truhláři a zrovna o Holoubkovi no nevím to je docela troufalost. Eli

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2012-05-24  06:36:51
Autor:   bg 4 ever
Text příspěvku:  
a vo tom to je....někomu bude hrát v pazourách mandle za 90 000 jako Stamarka za dvojku smile ). Pravda aje taková, že O. Holoubek je člověk, kterej nástrojům a jejich stavbě opravdu rozumí a nemá problém komukoliv poradit a to s čímkoli!
PS: a je mu jedno jestli hrajete na jeho nástroje nebo někoho jiného

               
Název příspěvku:   Re:Ceny mandolín...
Vloženo:   2012-05-24  10:36:59
Autor:   elemer
Text příspěvku:  
Pravda pravda.

               
Název příspěvku:   Re: Míra Váňa
Vloženo:   2018-07-06  19:10:58
Autor:   Brett
Text příspěvku:  
Můžeš mi prosím poslat tel a stránky na Míru Váňu ?sháním opravdu zvumove dobrou mandolínu a od něj jsem v inzerátech nic neviděl....Děkuji Brett


Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:

Poslední komentáře
- Nezapomeňte na mezeru v odkazu
Nezapomeňte si v odkazu odstranit automaticky vkládanou meze...

- doslova před chvílí v přímém přenosu
Del a jeho kluci nám zahráli pár kousků z Cd (u nich brzo rá...

- Re: nevyzpytatelný
Tak tahle historka je v bůkletu o odstavec dál. :-D

- Re: nevyzpytatelný
Byly popsané ještě drsnější momenty - třeba jak nějaká divač...

- bez titulku
Koukám že stát s Duffeym na jednom pódiu nebylo pro slabé po...

- Re:
Všechno najdeš v přiložené brožůrce. :-) Už jsem sosnul na ...


Diskuze / Poradna
- 17.7.18 (Poradna)
Tohle bys měl asi lepší napsat do inzerce smile

- 11.7.18 (Poradna)
Rád bych koupil starsi F-ko od Edy Krištůfka nevíte o nějak...

- 6.7.18 (Všehochuť)
Můžeš mi prosím poslat tel a stránky na Míru Váňu ?sháním op...

- 4.7.18 (Poradna)
Ak vies trocha robit s GuitarPro tak si sparaviš beglajt gi...

- 21.6.18 (Poradna)
Zkus mrknout na tohle. http://www.f bbts.com/Tun es.htm J...

- 12.6.18 (Poradna)
Zdar mistři, oživuji dotaz na doporučené struny pro kontraba...


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS