Dnešní datum: 23.03.2018  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Kalendář akcí | Bazárek-Inzerce | Nápověda |  
Objednej kapelu

Redakce
Pajas (Pavel Suldovský)
RaCeK (Radek Valenta)
RoseeAnn (Jiřina Langová)
Grass (Milan J. Kalinics)

Redakce vytváří celkovou koncepci webu a zaštiťuje jeho provoz. Máte-li cokoliv na redakci, napište nám

Spuštěno: 18.9.20043D Music

Komentáře

ke článku: Pro začínající banjisty a mandoliňáky
ze dne 31.12.2010, autor článku: přišlo poštou

Komentář ze dne: 31.12.2010 11:56:49     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Na Silvestra vtipný článek...
Člověče, nejen že žijete v bludu že na ty nástroje umíte hrát, vy dokonce máte dojem že byste mohl někoho učit...
Vřele doporučuju pár ukázek z webu ctěného pána, myslím že budu muset dovymyslet ještě výstižnější přirovnání než "sype se to jak brambory do sklepa", protože to bych urazil ty brambory.
Doufám že 1.4.2011 se tady objeví podobně výživný článek.

Komentář ze dne: 02.01.2011 04:43:15     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: je trochu podivné se sám komentovat
ovšem musím reagovat na pána co mě tak nemá rád, že si vymyslel jak se kutálejí brambory do sklepa...ten pán o mě nic neví a netuší nic o mé profi dráze a kariéře a ještě si dovolí mě jaksi napadat .....to od Vás pane není vůbec pěkné...vězte že jsem naučil již dost lidí hrát na banjo a mandolinku, abych věděl o čem mluvím.....mám pro strach uděláno z podobnáých lidišek o se skrávají za oponou , vařvávají svá stanoviska a ani se nepodepíšou , protože se bojí konkrétní polemiky z očí do očí. Moje výuka rolů na www.banjo-kreuzertone.cz vede začátečníky k získání přehledu o banju jako takovém a dále je úplným a vyčerpávajícím návodem jak opravdu rychle si zahrát s kapelou a být na sebe pyšný....Moje běhy na mandolinu na tomto netu uváděné vycházejí jednoznačně z Plockovy teorie a mnohokrát ověřené, a kdo si je osvojí tak může improvizovat do jaké-koli toniny a to i bez dívání se na hmatník, protože běh jsou o prstokladu většinou na dvou strunách po sobě jdoucích resp pod sebou jsoucích......takže Vážený pane stěžovateli, přijeďte za mnou do Hradištka pod Medníkem č.p. 363 - zavolejte předem na 720448370 a poklábosíme...vy mě ukážete jakým právem odsuzujete někoho, kdo to myslí dobře a nezištně tedy tím že vám půjčím bano a mandolinu a metronom a pak bude věc jasná .......Ju ??? V úctě Ing.Otakar Zeman -autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby

Komentář ze dne: 04.01.2011 10:15:05     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Zeman na hrad
Vy se ale šíleně pletete. Já proti vám osobně nic nemám, já se vaším hudebním i textovým projevem ohromně bavím a můžete si být jistý že až pojedeme na kapelní soustředko na Medník, velice rádi se stavíme na pokec a nějaké to jamování (tedy pouze pokud nebudete chtít hrát vaše autorské věci). Už 3 členové naší kapely už si ve zdejší diskusi přisadili poté co se snažil jeden z nich vás soukromě mailem přesvědčit ať nemotáte začínajícím banjistům hlavu.
Nemám důvod se kvůli vám na místním webu "odkopávat", mezi místním osazenstvem se povětšinou velice dobře známe osobně, na rozdíl od vás si většiny přítomných hluboce jako muzikantů vážím a v neposlední řadě nemám důvod se tu s někým přebíjet poměřováním profesí, akademických titulů a dosažených hudebních úspěchů.

Komentář ze dne: 02.01.2011 10:37:29     Reagovat
Autor: [gypsyjazz] - django (acusticguitar[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Poslechl jsem si ukázku skladby Fogy mountain breakdown,z webu Oty Zemana.Nevím zda to pan Zeman nahrával sám nebo se svou kapelou,ale je slyšet na první poslech výrazný rytmický problém,banjo hodnotit nemůžu protože sám na něj neumím ,ale být vámi ten metronom bych raděj nechal schovaný :) ,ale jinak nic ve zlém ,máte rád hudbu a to je jen dobře

Komentář ze dne: 02.01.2011 14:27:33     Reagovat
Autor: [Kejvoš] - Kejvoš (kejvos[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re: ????
Vážený pane. jedna věc Vám tedy opravdu nechybí a to sebevědomí. Nevím do jaké míry jste informován o smyslu tohoto webu a lidech, kteří sem přispívají, ale buď jste blázen a nebo absoulutně nesoudnej člověk. To co předvádíte v ukázkách na Vašich stránkách, je příšerná směsice absoulutně nerytmických blábolů, které s hraním, a nedej bože učením na nástroj nemá absolutně nic společnýho. Já sám, jakmnozí kolegové milerádi potvdí, jsem dosti kontroverzní osobou na naší Bluegrassové scéně, ale vidím, že Vám nesahám s Vaší drzostí ani po kotníky. Korunu jste tomu nasadil podtržením své prapodivné činnosti Vaší profi kariérou. Proboha jakou ????? O kapele Posázavský expres jsem v životě neslyšel a to mám chatu v Lukách pod Medníkem od narození. Chraň bůh všechny začátečníky, kteří se Vám omylem dostanou do ruky pane. Vezměte rozum do hrsti a věnujte se radši tomu stavebnictví, to Vám asi bude slušet lépe.

S pozdravem
Jan Kejval
www.flashback-cz.net

Komentář ze dne: 02.01.2011 15:22:27     Reagovat
Autor: [gypsyjazz] - django (acusticguitar[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Nesmát se
Nikdy jsem se nikomu neposmíval ani nikoho neshazoval ,každej tu muziku vnímá jinak.Po poslechu několika skladeb Oty Zemana,jsem nabyl dojmu,že produkuje hudbu tzv "Hodspodská country-polka" která po několika pivech někde v hospůdce v Lukách pod Medníkem když jste na vandru nikoho neurazí ba naopak.Bohužel aby jste mohl někoho učit pane Zemane to není,myslím si,že hrajete trampskej standart který se dá naposlouchat během několika minut.

Komentář ze dne: 02.01.2011 17:25:52     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek:
Oceňuji snahu, ale v tomto případě bych doporučil navštívit některou z BG dílen (a to i vám). V každém případě bych odinstaloval nahrávací software (to jen pro případ, že byste příští týden chtěl začít vyučovat i kytaru, dobrou, basu a foukačky).
J.

Komentář ze dne: 02.01.2011 18:07:33     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:
Pane Zemane,koukám,že jste si z naší e-mailové komunikace nevzal ani špetku ponaučení a opět pokračujete ve své nesmyslné utkvělé představě..nu což,komu není rady,tomu ani pomoci,myslím,že jen můžeme doufat že se k Vám moc žáků nedostane,protože člověk odsuzující hru s metronomem je pro hru samotnou efektivně ztracen.

Komentář ze dne: 03.01.2011 03:02:37     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: tak si tady čtu a mám radost že se rozvinula plodná diskuze
Vážení renomovaní stěžovatelé a vy co jste pochopili o co mi jde- a těch je zaplať v přímém styku mnohem více.... . Nezavrhujte prosím tramskou hudbu a pětistrunné banjo v ní.....nikomu nepodsunuji na webu www.banjo-kreuzertone.cz ....že ho naučím bluegrass....ten ani sám nehraji a léta jsem s kapelami nehrál . Své letité zkušenosti jsem dal v plen proto, že jsem si sám zakusil co je to nevědět jak na to a až po dlouhé době jsem mohl proniknout na profi scénu a mít značný úspěch , jak s mandolinou, tak s tenorovým a pětistrunným banjem .
Já publikuji v záložce roly - jak má začátečník se dozvědět něco o pravé ruce a jak postupovat. ...Metronom samotný v úplných začátcích více překáží a je lépe postupovat podle návodu v učebnici Earla Scruggse , kdy dva hudebníci obcázejí dům a pokoušejí se oba dodržet stejný rytmus. Dnes v době moderní je zcala jednoduché míti povědomost o dobré hře ze škol a videí , jsou k mání na internetu a v různých prodejnách a tak každý začátečník co ovládne základní roly , si sám rozhodne , kdy je připraven na větší sousto a na onen zmiňovaný metronom.Jsem jenom podpora v úplných začátcích a to myslím velmi významná , protože žáků - zájemců je opravdu dost .
Co se týká demo ukázek na výše uvedeném webu, v záložce hudba , tak každý kdo umí číst rychle pochopí, že z krátkých úryvků jsem se pokusil ukázat , kdo vyrábí banja dobře a kdo to nedělá až tak dobře....Celá moje tvorba na webu www.otakarzeman.cz je folkového a filozofického charakteru a příklady jiných žánrů jsou ukázky pro zajímavost , mé profesionální nahrávky na banjo jsou uvedeny na www.banjo-kreuzertone.cz - záložka hudba v záhlaví(Cesta,Já nechci bejt sám aPpekelnej mejdan-Posázavský EXPRES). Jsem v úctě Otakar Zeman

Komentář ze dne: 03.01.2011 03:22:44     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - nik (nik2012[zavinac]atlas.cz)
Titulek: s banjem budu určitě časem rád kamarád
Vážený pane Zemane , jsem začínajicí a banjo mě zajímá,prohlédl jsem si Vaše podněty a děkuji .

Komentář ze dne: 03.01.2011 07:29:31     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - asu (asuja[zavinac]wo.cz)
Titulek: polemika ?????
Divím se proč ta polemika .... sám mám ověřené těžké začátky a názorné pojetí uváděné na www.banjo-kreuzertone.cz je pro můj další vývoj zaručeně velmi výtané.Venca

Komentář ze dne: 03.01.2011 08:47:40     Reagovat
Autor: [Japhy] - Earl Scruggs (earl.scruggs[zavinac]blueridgecabinhome.com)
Titulek: Re:polemika ?????
Dneska ráno jsem roztrhal svojí školu, podpálil s ní v krbu a přiložil svou Granadu. Objednávám Kreuzera.

Pane Zeman, když už máte tu potřebu reagovat sám na sebe, založte si několik nicků a pro (profesionální) zametení stop si nastudujte používání veřejných proxy serverů nebo VPN.

Komentář ze dne: 03.01.2011 03:22:44
Autor: [otakar zeman] - nik (nik2012[zavinac]atlas.cz)
Ko mentář ze dne: 03.01.2011 07:29:31
Autor: [otakar zeman] - asu (asuja[zavinac]wo.cz)

Komentář ze dne: 03.01.2011 10:15:49     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:polemika ?????
:o)))))))

Komentář ze dne: 03.01.2011 07:44:05     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek:
jasně...a zejtra zamrzne moře :)

Komentář ze dne: 03.01.2011 08:56:25     Reagovat
Autor: [Pavel.NS] - Pavel (p.zicha[zavinac]email.cz)
Titulek: Tak se to Otakáči podařilo
Tak tomu říkám reklama. Koukám že Kreuzer má nového dealera, kterej nejenom že píše bludy - viz jeho předešlé články o tom jak Kreuzer mění slitiny bronzu dle tónu a jeho okamžité reakce, ale snad i věří tomu že sám nahrává bez zkreslení, zatím co ostatní mají své nahrávky "zkaleny" elektronikou. Rád bych někdy viděl Kreuzerovu slévárnu, protože v Číně by nákup nové kokyly s novým obsahem slitiny pro jeho experimenty těžko zaplatil. Korunu tomu nasadil i svýma nahrávkama pro porovnání, kde něco strašně prskajícího ( alespoň u mě na PC) se nedá identifikovat, natož porovnat. Možná to nedokážu, protože jak se píše je to pro opravdové znalce.Tuším že i tak bude dál velmistr "oblbovat" začínající muzikanty svými hmaty a chvaty s podtitulem jak rychle a jednoduše zahrát složité věci.

Komentář ze dne: 03.01.2011 09:28:46     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:Tak se to Otakáči podařilo
Chjo,sice to tady zas žije,ale za jakou cenu..s p.Zemanem jsem si ještě loni vyměnil několikero mailů a doufal,že bude vše v cajku,místo toho koukám,naprosto nekompromisně se nechá pranýřovat,ačkoliv k tomu vůbec nemuselo dojít..ale jak jsem říkal,komu není rady..
Pevně věřím a doufám v to,že začínající banjisti si skočí k někomu zkušenějšímu,kdo jim vysvětlí cvičení a dril s metronomem,kterým prostě musí projít každý,kdo chce zahrát aspoň základy banja a rytmicky a že prostě bez drcení tabulatur to skončí maximálně tak u špatně zahraného Cripple Creeku,..nechápu,když dneska ty možnosti jsou a je všude mraky škol ,nahrávek,workshopů..proč by to najednou mělo být prostě jinak.

Komentář ze dne: 03.01.2011 09:09:20     Reagovat
Autor: [Lirondo] - Samuel Russell (russell[zavinac]email.cz)
Titulek: Ale ale, pán je i zdatný textař...
http://www.otakarzeman.cz/folk .html

Komentář ze dne: 03.01.2011 09:52:15     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza (honzap[zavinac]emsil.cz)
Titulek: středně pokročilý
Pane Zemane, je přeci úplně jedno, jakou muziku hrajete. Přístup k nástroji je úplně stejný všude. Vy si hrajte jak chcete, ale pokud někoho učíte, měl byste k tomu přistupovat velmi obezřetně a zodpovědně a neučit kra…není nic horšího,než když Vás jako začátečníka dostane do parády sebevědomý pidlikáč (i když to myslí dobře), který je mimo.Toto neberte osobně. Já sám jsem to zažil. Následky jsem se odnaučoval dva roky a až po zásahu Svati Kotase na bluegrassové dílně v Hustopečích. Tu bych Vám velmi doporučil, otevřela by Vám oči a naučil byste se spoustu věcí, hlavně přístup k nástroji jako takovému….s pozdravem a přeji vše dobré Honza

Komentář ze dne: 03.01.2011 12:19:43     Reagovat
Autor: [nohič] - michal novák (novak.banjo[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
[url]http://www.otakarzeman.cz /panenka.html[url]


Komentář ze dne: 03.01.2011 12:21:13     Reagovat
Autor: [nohič] - michal novák (novak.banjo[zavinac]seznam.cz)
Titulek: opravička
http://www.otakarzeman.cz /panenka.html

Komentář ze dne: 03.01.2011 12:33:21     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek:
Vážený pán Zeman. Osobne nemám pocit žeby tu niekto zatracoval trampskú hudbu a banjo v nej. Mnoho banjistov vyšlo práve z nej a mnoho vynikajúcich banjistov nehrá iba bluegrass ale rado si zahrá príležitostne aj trampskú hudbu a vlastne čokoľvek. Pretože kto má skutočne rád muziku má rád každú muziku a v každej si nájde čosi čo ho v nej inšpiruje.
Hrám a učím už mnoho rokov a vážim si každého kto to čo robí, robí s láskou a rád. A je mi v zásade jedno na akej úrovni, pretože jeden má na viac a iný proste nie. Akceptujem ak je niekto o tom čo robí presvedčený.
Ale nie je mi jedno ak na javisku vidím mladého talentovaného muzikanta čo ani netuší čo hrá a to iba preto, že sa v svojich neskúsených začiatkoch dostal do rúk „učiteľa“ ktorého názory na hru sú viac ako scestné napriek údajnej dlhoročnej profesionálnej kariere. Neberte to osobne. Hrajte si ako chcete, nahrávajte, produkujte, možno nájdete aj hromadu zanietených poslucháčov. Akceptujem vás a vašu hru, ale profi scéna a učiť ďalších........ To naozaj nie.
Chyba je, že ste sa nesnažili nástroj pochopiť a hlbšie študovať. Skončili ste u prvej učebnici od Čermáka. Nezazlievam vám to. Zvolili ste si túto cestu. Budiž. Je ale škoda, že ste nespoznali ako úžasný nastroj banjo je. A vôbec ho netreba spájať s bluegrassom. Možno by ste zistili ak nič iné tak aspoň to ako je mimo to vaše s rolmi a už vôbec vystačením si pár rolov hraných dokola na „dobitie javiska“.
Spomínate Scruggsa a pritom asi očividne ani netušíte, že pointa Scruggsovej techniky nie je v roloch. O používaní metronómu nevraviac pretože je kľúčový práve na začiatku pri roloch. Cesta ktorú doporučujete vedie skoro vždy do slepej uličky pseudoštýlu, alebo uvedomenia si stratených rokov keď časom človek zistí, že sa musí vrátiť znova na začiatok a začať vlastne odznova. Viem o čom hovorím. Verte. Sám som to zažil vo svojich začiatkoch.
Mimochodom mal som dokonca sám roky Kreuzer-banjo a považujem ho do dnes na tú dobu za viac ako vynikajúci nástroj. Ale radšej mám svoj originál. :-)

Komentář ze dne: 03.01.2011 13:13:18     Reagovat
Autor: [MiraK] - MiraK (mk.kks[zavinac]centrum.cz)
Titulek:
Pane Zemane, nikdo tady nezavrhuje trampskou hudbu. Vy si ovšem musíte uvědomit, že žijete v zemi sice malé, ale oplývající spoustou vynikajících banjistů a já mohu s čistým svědomím tvrdit, že ten nejméně zkušený z nich je asi tak třistakrát více než Vy oprávněn poskytovat rady začátečníkům, alespoň podle toho, co jsem si poslechl na Vašem webu. To, co tvrdíte, že – cituji: “ Metronom samotný v úplných začátcích více překáží...“ - je kravina. Rytmus je alfou a omegou naprosto každé muziky, a není-li podchycen v úplném začátku, dělá potíže neustále a velice obtížně se tato ztráta doháni. Pokud jste si ale chtěl zvýšit sledovanost Vašich stránek, myslím, že se Vám to povedlo.

Komentář ze dne: 03.01.2011 13:54:18     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: i v poradně???
tak teď už opravdu nevím, co si mám myslet. Už opravdu působíte jako dealer jedné nejmenované značky...V sekci poradna jste založil link na to, abyste bohulibě poradil začínajícím banjistům,kde si pořídit kvalitní banja a dáváte odkaz právě na vaše stránky... Nestačí to dát jen do bazárku/inzerce?

Komentář ze dne: 03.01.2011 14:04:20     Reagovat
Autor: [Kejvoš] - Kejvoš (kejvos[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:i v poradně???
Pán taky nějak zaspal dobu. Tohle banjo měl svýho času Vláďa Jelínek a vím, že ho chtěl několikrát hodit co creeku.... :-D Cituji trhač,: "sračka, ale dobře se nese" :-))) Vyrábí se to vůbec ještě ? Lovil jsem na googlu a nikde jsem odkaz na stránky Kreuzera nenarazil. A v mém okolí se myslím nevyskytuje nikdo, kdo by na to hrál.

Komentář ze dne: 03.01.2011 20:52:17     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Miloš (Kreuzer) je kámoš
Jedna paní povídala a chtěla být vtipná (Cituji trhač,: "sračka, ale dobře se nese").
Já mám dvě a od Vojty krk.
Miloš, stejně jako každý výrobce, vyrábí nebo vyráběl jak levné modely tak i velice kvalitní banja. Pokud si někdo chtěl pořídit co nejlevnější banjo a ještě na to spěchal, nemůže kritizovat celou produkci. Není to fér!
Miloš byl průkopníkem výroby těchto nástrojů, takže podobné kritiky jsou oprávněné asi jako kritika Fordky T majitely aut z 21. století.
Poprvé jsem banjo Kreuzer slyšel u Roberta Brauna. Byl to levnější hliníkový model a po jeho úpravě jsem nechtěl věřit, že to není Gibson z 30. let. Krásný charakteristický nakřáplý zvuk. Proto jsem si sehnal stejné. Bohužel jsem stejnou úpravu ještě neprovedl.
Kopii Stellinga nekomentuji, neb předchozí majitel vyměnil tonering za neznámý flat head banjo tím velmi ovlivnil.
Na Krezera hraje taky Šany z Hillbilli. Ten má už tolik úprav, že je to také jiné banjo.

Komentář ze dne: 04.01.2011 15:10:03     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Re:Miloš (Kreuzer) je kámoš
Jestli ten krk byl od Kreuzera, tak to musel být nějaký model Kreuzer Student ve výbavě žebrák (něco jako Fabia Junior). Krumpáčovitý krk, hmatník z plastu, kvalita laku jako kdyby byl natřený několika vrstvami fernetu. Banjo skončilo dosti neslavně - bylo v létě položené na akumulačkách a zimomřivý spolubydlící ty akumulačky v noci zapnul. Korpus vyrobený navrstvením několika překližkových desek a asi stočený na soustruhu se rozpadl na desítky koleček a krk se zkroutil jak vrtule. Viníkem jsou jednoznačně akumulačky.
Nemyslím si že to byl Kreuzer, tak špatná banja snad nikdy nevyráběl.

Komentář ze dne: 04.01.2011 17:14:20     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Miloš (Kreuzer) je kámoš
Žádná značka na něm není a já jsem uvěřil tvému názoru, že je to snad Kreuzer. :-o)
Ona byla tenkrát dost velká lidová tvořivost. Na hliníkáči byly původně jen tečky a hlava bez zdobení. Dodělávané značky na krku mají úplně jiný odstín než původní zachované tečky a zdobení hlavy je z české lidové slonoviny (sádra s epoxidem).Komentář ze dne: 03.01.2011 14:35:53     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek:
Mňa prekvapuje hlavne ten text inzerátu „...nabízím překrásný (avšak hraný) model GIBSON - EARL SRUGGS.....“. Čo by na to povedala firma Gibson aj keď na obrázkoch je na hlave „našťastie“ !!!!! napísané „Kreuzer“.
Milujem inzeráty v duchu „predám banjo v štýle Gibson“, „.... presne ako Gibson“, a už úplne proste „....Gibson.....“

Komentář ze dne: 03.01.2011 17:12:11     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: já na banjo neumím...
...ale chci na něj taky někoho učit... mladou začínající vyspělou voňavou prachatou ... spacák si brát nemusí, mám čistě povlěčeno

Komentář ze dne: 03.01.2011 19:39:52     Reagovat
Autor: [White] - Vladimír Bílý (vlada.bily[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Přeji všem dobrý večer, přátelé, sleduji tuto polemiku nad produkcí pana Zemana a je mi z toho smutno.Bohužel to, co pan Zeman produkuje se svou, jak on říká, profesionální skupinou je jen odrazem nevědomosti tohoto pána.Odvolává se sice na trampskou muziku, ale vše ,co nabízí na svých stránkách jaksi úzce souvisí s naší bluegrassovou muzikou.Od nástrojů počínaje, po nešťastně volený repertoir :-).O úrovni nahrávek nebudu hovořit, poslechněte si je, ovšem obrněte se opravdu velikou dávkou tolerantnosti. Spíše mne zaujala podprůměrná kvalita textů a manuální zručnost všech těchto profesionálů, včetně naprosto diletantsky postavených jakýchsi vokálových pokusů.Opravdu být na pokraji rozhodnutí, zda se budu učit na banjo apod., nebo budu hrát jiný styl, tak ani vteřinu neváhám a jdu prznit třeba i bigbít!!! Protože toto hudební odvětví, co nám předvádí profesionální grupa p.Zemana se nazývá "Žumpárna"! A tím opravdu nechci urazit žumpu, která je veskrze potřebným zařízením, nechci ani urážet p.Zemana, jen bych doporučoval, aby raději se svou superprofi kapelou hrál třeba s bry Nedvědy někde pod Medníkem.Ostatně modré bratrstvo, položme si otázku, co nám nabízejí veřejná média, potažmo i soukromá??? Stejný humus a navíc to ještě nazývají BLUEGRASSEM, pak se nedivme, že se někdo nechá unést a stává se novým J.Á.Komenským, dobře mu tak.Pěkný večer :-)

Komentář ze dne: 03.01.2011 21:24:18     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Omluva všem
Asi jsem pana Zemana vyprovokoval k napsání tohoto článku po vzájemné neúspěšné výměně mailů. Podle bouřlivých reakcí u článku dovozuji, že jsem se ve svých připomínkách nemýlil, přestože jsem byl o mnoho mírnější něž většina diskutujících.

Na druhou stranu vynikající banjisté nemají čas na výuku začátečníků a kapacita dílen je omezená, takže propagační činnost pak zůstává na méně zdatných aktivistech.

Jinou otázkou je pocit profesionality u zcela průměrných hráčů.

Komentář ze dne: 03.01.2011 23:59:58     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: musím reagovat-pardon-ve vší úctě všem - hlavně těm profikům co nejvíc křičí
Na základ pochvalných majlů jsem uveřejnil i pochvalu , abych trochu rozmělnil ty výkřiky "renomovaných" ...napadlo mě že je to potřeba, protože podle raakcí , které mi chodí i na majl přímo, je web a tento článek velmi úspšný, alespoň pro ty co tápou a o to mě šlo. Nechtěl jsem se dotknout někoho , jako jsou špičky ....jsem normální člověk co asi 30 let velmi úspěšně hraje na pětistrunné banjo, madlolini, basu, dobro, kytaru i foukačky, jak někdo výše ze smínil, že jsem odstrašující příklad . ovšem na polemiku jsem vešel až poté, co jsem pochopil, že mistr Kreuzer vyrábí naprosto bezkonkurenční nástroje a to každému dokážu ve svém soukromí-porovnáním s originály z Ameriky a originály od "hvězdných" dosavadních výrobců v Česku. Nahrávky na webu jsou již dosti výmluvné a po pravdě mě ani nenapadlo, ty kousky mrňavý nahrávat s metronomem, když jsem ho v životě potřeboval jen jako berličku po osvojení si základních rolů a již jsem normálně hrál s beglaidem ....roky metronom nepoužívám a nikomu to nikdy nevadilo, protože s kytarou jsem naprosto přesný a i ve studiu jsem naprosto přesný a nikdy -fakt nikdy jsem zvukařovi nemusel opakovat žádnej part jako ostatní z kapely a u pana Wagnera jsem byl asi 15x a vždy to bylo stejné.....děkuji touto cestou těm co mě důvěřují, radím každodeně na různé reakce a mám vynikající pocit z dobře vykonané práce....Vy ukřičení-ve vší úctě- pořiďte něco co já na Vaší úrovni a já budu první kdo si to staáhne a bude to studovat...fakt ...ale protože ač máme spousty podkladů dnes jak hrát, tak je tady dosud úplná absence jednoduchého vysvětlení o které jsem se jak se ukazuje velmi úspěšně pokusil.....Ve veliké úctě všem co umějí bluegrass dobře ...já né ale na banjo mi to jde , to si teda pište , a na mandolinu také....JU?????

Komentář ze dne: 04.01.2011 04:05:33     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek:
Také s troškou do mlýna: jsem rád že mě pan Zeman uvedl ve svém komentáři a musím říci na jeho obranu před tou smrští znalců, že tady behem noční můžu se pokoušet rolovat a jediné co mi pomáhá je fakt ten jednoduchej postup, co je nabízen.....všem začátečníkům doporušeno ....zdravím Venca

Komentář ze dne: 04.01.2011 04:34:39     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (sudovaT[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Dobrý den,

našla jsem na webu nabídku zaslání pokynů, jak se rychle dostat do hry na mandolínu. Můžu vás poprosit o podrobnosti, případně podmínky, jak je získat?

Děkuji
T. Sudová

Komentář ze dne: 04.01.2011 04:38:17     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (tomas.brcak[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o ten názorný obrázek pro mandolínu, protože sice na ní ještě nehraju, ale do budoucna bych chtěl začít, takže by se určitě mohl hodit.
Moc děkuji, Tomáš

Ještě jednou díky. Tomáš B.


Komentář ze dne: 04.01.2011 07:02:54     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: Re:
kdyz si píšete komentáře ke svým vlastním článkům pod cizí identitou, tak se aspoň odhlašte ze svého profilu:-)))))

Komentář ze dne: 04.01.2011 06:07:22     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Vážení uřvaní kamarádi zde výše ječící...
......nahrávat s metronomem a nebo elektr.bubeníkem umí každej a kdo potřebuje metronom , tak věřte nebo nevěřte - neumí hrát - ...Pokud má někdo muzikantskou duši jako např. cikáni (romové) indiáni a pod.....tak ti všichni hráli a hrajou jak Bozi bez pitomejch tikátek .
Když mi někdo za zadkem do něčeho tluče , tak se ho prostě džím a jsme kamarádi protože kamarádi bejt v tý chvíli musíme ...když to splete , tak jsem muzikant abych to splet taky , jinak nám hrozí nepochvala od čumilů ....Tak se zatím mějte Vy všichni.....díky mnohým za uznání a těm co to nepochopili, tak těm se nedá pomoci...jak někdo tady také napsal.......kdo chce kam pomozme mu tam,,,,,Krásný nový rok všem bez vyjímky přeje Ing.Otakar Zeman Hradištko 363 25209 tel, 720448370

Komentář ze dne: 04.01.2011 09:20:55     Reagovat
Autor: [MiraK] - MiraK (mk.kks[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:Vážení uřvaní kamarádi zde výše ječící...
Pokud má někdo muzikantskou duši, nemůže prohlásit takovou pitomost jako Vy. Pane, Vy totiž nejste muzikant, ale naprostý diletant.

Komentář ze dne: 04.01.2011 08:35:42     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: komentáře si nevymýšlím ,pouze přeposílám
nejsem ochoten číst žumpy,,,, ale také jsou tu kytičky a voNěj ....

Komentář ze dne: 04.01.2011 09:32:44     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:komentáře si nevymýšlím ,pouze přeposílám
...zvlášt, když si je sám napíšete. Popravdě nevěřím, že ty pochvalné komentáře psal někdo jiný než Vy pane Zemane. Máte totiž specifické vyjadřování a v textu děláte spoustou chyb a ty komentáře jakoby Vám vypadly "z pera." (Jo a nepíšese tabelatura, ale tabulatura.) A to že nepotřebujete metronom a již třicet let bez něj hrajete je BOHUŽEL velmi znát. P.S. s metronomem hraje celosvětová špička nejen v bluegrassu, ale i v jazzu apod. První, když přijdete na ježkovu konzervatoř,tak na Vás vytáhnou metronom a do absolutoria se ho nezbavíte. Už tady dejte konečně pokoj...na začátku mě Vás bylo trošku líto, ale už je Vás tu přespříliš

Komentář ze dne: 04.01.2011 10:02:11     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: :o)
Zůstaňte věrný svému jménu.... ZEMAN NA HRAD!

Komentář ze dne: 04.01.2011 10:16:36     Reagovat
Autor: [Kejvoš] - Kejvoš (kejvos[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re::o)
....bych skoro řekl, když to tady sjíždím, ty jeho bláboly, že pán bude mít taky trochu problémy nejen s mozkem, ale taky chlastem :-D

Komentář ze dne: 04.01.2011 10:33:55     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re::o)
No jo Zeman na hrad.....to tu vážně bylo, ovšem nejsem prognostik a s politikou nejsem kámoš...moje ambice jsou nyní v důchodu od popelnice k lednici a naopak. Rád se mazlím se svými asi 17-ti banji a 6-ti mandolínami, občas brnkám na dobro a baskytaru či si foukám do hohnerů....
Mám psa - jmenuje se Čerík a strašně rád je když ho drbu na zadečku, také mě olizuje pusu a spíme spolu na jedné posteli...tedy manželské, aby někdo neměl pocit že usurpuju psa a utiskuju.....ono úplně stačí že jsem naprosto nebezpečnej subjekt pro národ ve smyslu mé dobré vůle se podělit o celoživotní zkušenosti z profi scén a scének a hospůdek a pod....
Moje adresa je zde již uvedena - bydlím sám v domku u lesa na Hradištku pod Medníkem č.p. 363 25209 a je mě možno během nočních hodin zapálit barák a věřte nebo né, beru si prášky na spaní, takže mě neprobudí ani pes....tudíž určitě uhořím a bude v tomhle státě klid .
Jinak ještě uvádím , že mám boty č. 10, mám panděro, protože jsem se přežral o vánocích salátu a pes měl na silvestra zánět žaludku...vřele doporučuju veterinu na Zbraslavi...jsou tam hodní a levní....
Jinak se můj kraj vyznačuje naprostou odlišností od jiných krajů..nejenom tím že tu bydlí úplnej kretén , ale i tím , že když je v praze 3cm sněhu a u Muzea 4 (Nohavica) tak my tu máme 36,23cm plošně a na běžkách se dá jezdit kolem studny .....studnu nemám , protože mám přípojku vody a tak na běžkách nejezdím... moje rodné číslo je 550520/0635 ...to jenom kdyby mě někdo chtěl znemožnit třeba u penzijního úřadu a tak.... penzi mám 9300.- Kč a mám invalidní důchod na maniodepresivní poruchu, která mi ovšem celoživotně nebránila tomu, aby lidi nevstávali ze sedadel , když jsem pral do nich sola na Banjo.... to Vám může potvrdit kde kdo v Pikovicích kam si zajeďte 20.5. vždy v sobotu, ten festival totiž vymyslel kámoš z kapely a s úspěchem jsme ho realizovali a dodnes je to určitá meta pro muzikanty.......
No a co dodat na závěr.....přátelé i nepřátelé-vězte že už vůbec nikdy si neotevřu tento net, prostě je mi úplně u zadní části těla co si o mě kdo myslí, těm co pomáhám pomáhat budu dál a ti co ječí tak ať ječí....to je jen a jen jejich věc .
KREUZER dělá nejlepší banja a nemá slévárnu a už vůbec není potenciální obyvatel žump případně konzument brambor padajích do sklepa....moje prstíky si rádi rolují a to jim nemějte zazlé, ovšem přestal jsem s hraním na veřejnosti po úspěšné kariéřa ,a to proto že jsem invalida a nemůžu jak výše uvedeno ani lyžovat.....ženu nemám , protože jich mám plný zuby ....co ještě chcete vědět.???? jo vážím 117 a měřím 186 cm - v jednotkách SI je to 1860mm (pardon nechci být nepřesný)......jsem stavební inženýr a za to pardon taky - to mě máma způsobila, uživil jsem se po celej život sám a také lítal z podia do pracovny a opačně a už konečně chci mít fakt opravdovej klid. Udělal jsem tedy nyní co jsem udělal, načrtnul jsem cestu omladině a neberu jí žádnej metronom , jenom mě příjde blbý se vázat na pitomýho přesnýho, když prsty se pletou a pletou, to je možný až posléze .... slibuju že už nikdy o mě neuslyšíte pokud tedy neotevřete www.banjo-kreuzertone.cz a nebo přo potřebě padajícího vašeho obydlí www.otakarzeman.cz.
Na všechny weby uvedu dovětek-"Otevírat jen na vlastní nebezpečí" ........Amen

Komentář ze dne: 04.01.2011 11:05:09     Reagovat
Autor: [Patrik] - Patrik Holeček (patrik.holecek[zavinac]khslbc.cz)
Titulek: Re::o)
...takže po této informaci Vám do nového roku přeji co možná nejpohodovější zvládnutí Vaší nemoci a mé přání uvedené dříve berte s rezervou.

Komentář ze dne: 04.01.2011 11:48:22     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek: Re::o)
Priznám sa, že som si tohto nového príspevku ktorý sa tu objavil medzičasom pri písaní svojho nevšimol. Asi by som ho napísal inak. A tak sa prikláňam a tiež prajem pohodu a úspešné zvládanie zdravotných a vlastne všetkých problémov .

Komentář ze dne: 04.01.2011 10:20:03     Reagovat
Autor: [Patrik] - Patrik Holeček (patrik.holecek[zavinac]khslbc.cz)
Titulek: pfff
Vážený pane stavební inženýre. Jistě se mnou budete souhlasit, že jakoukoliv stavbu, aby se nám nezhroutila, je nutné založit na pevných základech. Na stejném principu je postavena též hudba, tedy i jakákoliv píseň, Panenka nevyjímaje. Na obdobném principu se však staví i struktura lidské osobnosti. Ač Vám Vaší houževnatost, jako jednu z pozitvních charakterových vlastností mohu jen závidět, neubráním se pocitu, že při stavbě Vašich osobních základů se s materiálem pracovalo dosti nerovnoměrně. Do nového roku Vám tedy přeji méně sebevědomí a více pokory, méně hrdosti a více nadšení pro hledání opravdového smyslu těch kterých hodnot.

Komentář ze dne: 04.01.2011 11:29:28     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek:
Vážený pán Zeman. Nemal som v úmysle sa pôvodne vôbec zapájať, lebo som presvedčený, že viem a presne rozumiem pointe vašej súčasnej sebarealizácie. A tak som volil adekvátny mierny tón. Ale ak tu teraz tvrdíte, že nepoužívate metronóm a že ste dokonale presný je už pre mňa trocha silná káva, lebo to si o sebe nedovolí povedať ani Béla Fleck.
To ťukanie v pozadí na http://www.otakarzeman.cz/medi a/Banjo-z-mlznych-hor.wma ,
na odkazoch http://www.banjo-kreuzertone.c z/hudba/lick2.wma a http://www.banjo-kreuzertone.c z/hudba/lick2a.wma je ruch pozadia ? Naviac tie ukážky rolov na posledných dvoch odkazov hovoria za seba. To je fakt sila a priznám sa, že sa vlastne ani nedivím vášmu „a-rytmu“, pričom tu sa skutočne vlastne o žiadnom rytme vravieť vlastne ani nedá.
Ak si vypočujem metronóm čo tam bodkuje a kolíše ako fras a podľa ktorého sa ani nedá presne hrať tak začínam chápať. V ukážke rolov sa potom o nejakom timingu vravieť už určite vôbec nedá. Metronóm si kliká po svojom a vy tiež, pričom tam nie je jeden jediný tón čo by bol v zhode. Ak toto považujete za dokonalú presnosť potom je naozaj treba vás vyviesť z hlbokého omylu a varovať každého pred touto ukážkou, alebo tu upozorniť na jasný príklad AKO ROZHODNE NIE.
Vaša veta „......nahrávat s metronomem a nebo elektr.bubeníkem umí každej a kdo potřebuje metronom , tak věřte nebo nevěřte - neumí hrát –„ je niečo tak scestné, že mi ostáva rozum stáť a už naozaj sa nedá to iba tak prehliadnúť a mávnuť rukou. Podľa tejto vašej dovolím si povedať „chorej“ teórie potom všetci členovia filharmónie, operný speváci a čojaviem kto ešte čo študoval muziku dlhé roky na konzervatóriu či vysokej škole sú blbci čo nevedia hrať ? Prosím vás preberte sa pán Zeman. Nemáte ani tušenie o tom čo hovoríte nevraviac o tom že metronóm používa hudobná špička v každej oblasti ako samozrejmosť. Neporovnávajte to s domorodcami čo majú istý genetický predpoklad. Ale hlavne aj títo domorodci, ak odídu z jaskyne či tipi a vydajú sa na javiskovú dráhu si skôr či neskôr tu cestu k metronómu sami nájdu lebo spoznajú svoju nedokonalosť a jeho nutnosť. Hovorí sa tomu „hudobný rast“, ktorý vás žiaľ očividne obišiel. Toto čo tu ponúkate nie je pomoc ale skutočne scestné zavádzanie neskúsených začiatočníkov a to už je hodne mimo. Ale ak sa na to pozrieme z druhej strany tak to vlastne pomoc je.
Bez urážky, zdá sa, že žijete vo svojom uzavretom svete, svojej bubline a jednoducho odmietate okolie ktoré to možno aj myslí dobre. Škoda.
Beriem a chápem váš vek a pocit, že na vás okolie akosi pozabudlo. Máte pocit, že treba niečo zo svojich skúseností predať ostatným. Realizovať sa, zviditeľniť. Priateľsky vám radím zvažujte. Nechce sa mi veriť, žeby ste túžili sa strápniť.
Alebo, a priznám sa, že v poslednej dobe sa s touto myšlienkou hrám stále viac, že tu niekto vymyslel virtuálnu postavu a tu niečo na všetkých skúša. Dobre sa v pozadí teraz baví ako sme mu skočili na lep. Niečo tak extrémne a absurdné je totiž viac ako nereálne.

Komentář ze dne: 04.01.2011 12:01:06     Reagovat
Autor: [zeli] - Tomáš ([zavinac])
Titulek:
Dobrý den ve vší slušnosti ... Pane, učte nástroje, to klidně ano, učte ale pouze teoreticky, to možná ano pokud máte takové znalosti, nauka o hudně platí pro všechny nástroje a žánry hudby stejně - poslouchám rád jazz, country ale i trampskou hudbu, hraju na akustické nástroje, zkouším swing, tradiční bluegrass ale jen v tempu kde jsem si jistý že je to správně. Při poslechu Vašich nahrávek na stránkách Kreuzera zatím radějim nenahrávejte a klíďo ten metronom zkuste. Výrobce nástrojů bych zbytečně nerozebíral-je to otázka vkusu a věc názoru: Můj názor je ten, že čeští výbci umí postavit dobré(tj. nikoli výborné až na pár vyjímek) nástroje. ale sem diskusi směřovat nechci. Prostě rytmus, invence, melodie, tónina.. to jsou hudební pravidla, zákony.. myslím, tedy...

Komentář ze dne: 04.01.2011 12:07:57     Reagovat
Autor: [bubo] - bubo (neni[zavinac]treba)
Titulek: To jako vážně?
Jestli je to recese, tak vážně dobrá. V opačném případě mi to hlava nebere.

Komentář ze dne: 04.01.2011 12:29:43     Reagovat
Autor: [Barron] - (barron[zavinac]atlas.cz)
Titulek: PZBaM
Když čtu ty "skvělé" rady p.Zemana,tak mě napadá,jestli on,kromě toho,že je banjista,mandolinista,zkrátka multiinstrumentalista a učitel,jstli není taky MAJOR.
P.S.Toho Kreuzera jsem měl taky a bez lítosti jsem ho prodal.

Komentář ze dne: 04.01.2011 12:45:32     Reagovat
Autor: [zeli] - Tomáš ([zavinac])
Titulek: jemináčku
Aha tentno pán je opravdu inženýr, alespoň podle stránek, ve stavebnictví, takže už není potřeba reagovat, je to obrovská recese....

Komentář ze dne: 04.01.2011 12:51:54     Reagovat
Autor: [zeli] - Tomáš ([zavinac])
Titulek: panenka
http://www.otakarzeman.cz/pane nka.html
Ale ta panenka nemá chybu, to je projek!

Komentář ze dne: 04.01.2011 17:34:01     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Berme to rozumně - kvalita a cena
V současnosti dělá Kreuzer asi 1 banjo do měsíce a nechává si dost záležet i na estetice. Kdysi jich dělal několikanásobně více a lidi mu je brali z ruky i nedodělané, jen aby už měli svojí kopii Gibsona. Snahou vyhovět i nesmyslným přáním si asi pošramotil pověst. Je ale směšné tvrdit, že výrobce s nejdelší zkušeností s výrobou banja má nejhorší výsledky. Pokud si nedáte nesmyslný požadavek postavit stejně kvalitní banjo za polovimu či třeninu ceny konkurence, buďte si jisti, že nebudete litovat.

Po zvukové stránce se jeho banjům nedá nic vytknout. Hraji i na Hlohovského, Čapka a Průchu a jen těžko se dá určit, které je lepší či horší. Každé banjo je jiné a záleží na vkusu a cítění každého jednoho soudruha pro určení kvality zvuku. Kamarádovo Janish na tom byl před vymražením a seřízením u Ptáčka o mnoho hůře. Tinkáčovo Janish má pro mě moc přešponovanou blánu, takže se mi ten zvuk přestává líbit. Nebudu ale nikomu tvrdit, že Janish dělá sračky, kvůli zkušenosti s dvěma jinak seřízenými banji.

Komentář ze dne: 04.01.2011 17:59:14     Reagovat
Autor: [JEREMYII] - JEREMY
Titulek:
p.Zeman, prečítal som si pozorne debatu spojenú s Vašimi hud.znalosťami a priznám sa málokedy sa zapojím do debaty na tomto webe, ale toto sa skrátka nedá nereagovať. Myslím, že kritika nie je namieste, pretože pri počúvaní trampských, folkových či country flákov na vašej internetovej stránke som zistil, že každý má svoje himaláje, no tie Vaše sú zatiaľ nezdolané.Prajem Vám do nového roku veľa zdravia a takých hudobných úspechov, aby Ste ich nemuseli uverejňovať na svojej web stránke, ale aby sa hrali aj niekde na inom mieste.

Komentář ze dne: 04.01.2011 19:06:54     Reagovat
Autor: [bubo] - bubo (neni[zavinac]treba)
Titulek: Vysoká laťka
Za všechny exoty na tomhle webu konstatuji, že tyhle perly se budou opravdu těžko překonávat:

…metronom samotný v úplných začátcích více překáží…
…nahrávat s metronomem umí každej…
…nahrávky na webu jsou již dosti výmluvné…
…roky metronom nepoužívám a nikomu to nikdy nevadilo, protože s kytarou jsem naprosto přesný a i ve studiu jsem naprosto přesný a nikdy -fakt nikdy jsem zvukařovi nemusel opakovat žádnej part jako ostatní z kapely…

Komentář ze dne: 04.01.2011 20:40:53     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
ježiši, právě jsem si poslechl závěrečné ukázky na zmíněném vebu "Pro ukázku připojuji pár obratů , která jsou již komplikovanější...... a s metronomem .....jsou i pro mě - letitého banjisty na podiích a scénkách - určitým problémem , který nutno pravidelně cvičit a nespěchat.." a polilo mě horko!!! I ten metronom je mimo! Co to p.Zemane neslyšíte?Jak ho můžete používat? To je síla...Každej kulhá a ne a ne se sejít! FUJ...

Komentář ze dne: 04.01.2011 20:49:59     Reagovat
Autor: [Pavel.NS] - Pavel (p.zicha[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:
Už ho chudáka nechte. co já vím již 2x skončil v blázinci a tady sám přiznal že se pořád léčí s maniodepresívou. Někdo to má hold těžký.

Komentář ze dne: 04.01.2011 21:05:04     Reagovat
Autor: [milanmarek] - Milan Marek (mmandolin[zavinac]volny.cz)
Titulek:
…tak sem si k tomu sed…začal jsem předním rolem…dobrý…pokračoval zadním…taky dobrý…trochu potíž dělal předozadní…dám tomu hodinku... už ho zvládám levou zadní…dám tomu ještě pár dní a na Kosce to zkusím s kapelou. Díky Oto a nezlob se na ty škarohlídy!!!

Komentář ze dne: 04.01.2011 22:11:06     Reagovat
Autor: [Pavel.NS] - Pavel (p.zicha[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:
tak to zase kecáš Milane !!! každej kdo tě zná ví, že bys předozadní za hoďku nedal. Minimálně tak za hoďku a půl !!!

Komentář ze dne: 05.01.2011 07:01:15     Reagovat
Autor: [Ctirad] - Ctirad (ctirad.killerbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:
A doufám že mě to na kosce naučíš. Něco se šušká, že tam budeš mít svůj vlastní workshop.

Komentář ze dne: 04.01.2011 22:21:28     Reagovat
Autor: [zeli] - Tomáš ([zavinac])
Titulek: co dodat
tak za hodku a půl- to je uzance. Já sem třeba tak dobrej, že se to nedá ani nahrávat, ale musíte mi věřit, opravdu... :-)

Komentář ze dne: 04.01.2011 22:47:44     Reagovat
Autor: [běla] - běla (běla[zavinac]cucflek.usa)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 05.01.2011 03:42:06     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 05.01.2011 12:16:21     Reagovat
Autor: [galantak] - Galantni Jelen (Galantak[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
Vy jste teda dobrej šoumen. Fandím Vám.

a zkuste psát bez hrubek...zejména v citacích nebo když píšete vlastní jméno :)

S úctou Ing. Galantní Jelen

Komentář ze dne: 05.01.2011 09:36:54     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
...prosím už dost,už dost,už dost, co blbnete. Takové výlevy nejsou potřeba. Myslím,že si za spoustu reakcí můžete sám, pane. Trochu více pokory k řemeslu.Vy neuznáte nikoho kromě sebe a to vám sem napsalo docela dost výborných banjistů a muzikantů dobře míněné rady.Hezký den H.

Komentář ze dne: 05.01.2011 11:56:31     Reagovat
Autor: [Marek M] - Marek
Titulek:
...hoďte na něj síť!

Komentář ze dne: 05.01.2011 13:05:26     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Nechte toho...
Už dost! Copak už někdo někdy někde viděl, aby banjista zůstal normální?
Je jen velká škoda, že neplatí přímá úměra mezi ulítlostí a banjistickou dovedností. 8-o)

Komentář ze dne: 05.01.2011 15:08:43     Reagovat
Autor: [Jitěnka] - Jitka Šeluďková (jitka.seludkova[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Nechte toho...
ta bipolární afektivita to vysvětluje...:)

Komentář ze dne: 05.01.2011 15:21:42     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Nechte toho...
Povzbuzen pozitivními ohlasy začátečníků jdu také napsat svojí vlastní příručku pro banjistické začátečníky.
Pro zmatení stop před ochránci autorských práv začnu výuku zadním střídavým rollem 8-o)
Protože mám také neposlušný skotačivý metronom, budu ukázky raději nahrávat bez metronomu. Jenom by mě pletl.

Komentář ze dne: 05.01.2011 18:32:40     Reagovat
Autor: [buddy] -
Titulek: Re:Nechte toho...
Já bych si na úspěšné banjisty dával pozor!! Myslím, že následující citát (pocházející myslím z jiné debaty zde) mnohé vysvětluje: "Lenže banjo je psycho nástroj. Vezmi si spôsob ako sa naň hrá, ktorý sa dosť značne odlišuje od spôsobov hrania na ostatné „kultivované“ nástroje. Všimni si, že keď niekde hrá skupinka muzikantov každý si v prvom rade všimne a prstom začne ukazovať vždy na banjistu a jeho jednak smiešne pôsobiaci nástroj (fúzia bicích a gitary naviac s jednou strunou začínajúc nelogicky kdesi v strede hmatníka), a hlavne pre laika absolútne nepochopiteľný spôsob hrania ktorý má v sebe čosi psychicky narušené. Čiže ak sa na to pozrieš z tejto stránky a všimneš si naviac tvárenie sa väčšiny banjistov pri hraní, zistíš, že hrať na banjo môže úspešne asi skutočne jedine potencionálny psychopat."

Komentář ze dne: 05.01.2011 16:06:07     Reagovat
Autor: [sutana] - Sutana (sutana[zavinac]email.cz)
Titulek: Zbytečné diskuse
Už jste někdo zkusil ty zázračné materiály získat? To pak určitě hraje samo. Ale teď vážně: v rmém okolí se vyskytly zdravotní problémy, o kterých pan Zeman píše. Mám ověřeno, že v určité fázi je zbytečné o čemkoliv dotyčného přesvědčovat, je aktivní a aktivně se cítí. Tím si vše vysvětluju, už v tom nebádám a raději sednu k nástroji bez zázračných návodů.

Komentář ze dne: 05.01.2011 22:19:04     Reagovat
Autor: [kvido] - Kvido (m.wawrik[zavinac]post.cz)
Titulek: Ano
Jsem na rozpacích. Kdo má tedy pravdu? Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit?

Komentář ze dne: 05.01.2011 22:28:31     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek:
Pravdu má jenom bouchačka...

Komentář ze dne: 06.01.2011 00:15:14     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: poděkovíní
Taťána Sudová <SudovaT@seznam.cz>

P ředmět: Re: pokyny ke hře
Děkuji za zaslané, teď jen hbité ruce a je to.
T.S.
> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: Otakar Zeman <OtakarZeman@seznam.cz

Komentář ze dne: 06.01.2011 08:11:51     Reagovat
Autor: [Tatana] - Táňa Sudová (sudova[zavinac]volny.cz)
Titulek: Re:poděkovíní
Teď musím reagovat, abych nevypadala jako slabomyslnec: Byla jsem na nabízené upřímně velice zvědavá, protože co nevidím či neslyším, neposoudím. Po obdržení můžu říct, že materiály jsou skutečně pozoruhodné. Teď už jsem viděla (i z ukázek slyšela). Hbité prsty postrádám, takže zase nic.

Komentář ze dne: 06.01.2011 00:49:07     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek: pro všejny tady o banjech
po pročtení všeho toho jsem se zájmen navštívil pana Zemana /upozorňuji že přijímá jen dopoledne/ a opravdu - Průcha a ring ptáček a gibson orig se oprvdicky neají s Kreuzereem srovnat ,ony kontraverzní kousky cripe críku jsou naprosto výmluvné -co jsou u pana zemana v hudbě na wwwbanjo-kreuzerr a sedí ....pan Kreuzeer má ty bendža nejlepší , věřte nebo nevěřte - běžte e také podívat do úžasného muzikálního sbírání - sbírky bendž,madolin, kytar , foukaček...má i masivní kontrabas -jo a holoubka rezooniku .....už bych asi přestal komentovat tady nesmyslně a hledel bejt váma pravdu na místě v Hradištku...udělejte to a budete fakt u vytržení!

Komentář ze dne: 06.01.2011 01:07:25     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:pro všejny tady o banjech
pane Zemane a tímto si dokazujete jako co? Když už to píšete, tak si to po sobě alespoň přečtěte, máte tam chyb jako srač...

Komentář ze dne: 06.01.2011 01:09:10     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
jo a sliboval jste,že sem už nepolezete...

Komentář ze dne: 06.01.2011 01:17:15     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
ještě jsem zapomněl, vyučujete také zpěv,že bych se přihlásil do hodiny?

Komentář ze dne: 06.01.2011 02:30:30     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek: Re:
nene zpívat neumím , na basu hraju sporadicky , na mandol slušně nikoliv bezchynbě , pak také umím nahazovat zdi maltou, spočítat staticky neurčitej ovelovej rám, umím se vyčůrat bez bolestí prostaty a peristaltiku mám na svůj věk docela slušnou , co bych tak o sobě ještě napsal kurnik...už toho bylo dost , ale nechci Vás zbavovat potěšení ...takže - umím luxovat a koupil jsem si od f."LUX!" úžasnej klepač...ten sebere i psí chlupy ...ovšem abych ho nemusel používat tak by bylo nejmoudřejší od Vás chytrejch mi ho otrávit - abych na Vás komplexně mohl podat trestní oznámení a věřte nebo nevěřte , moji známí z policie ČR - co pomáhá a chrání - jsou již do podrobna informováni a jestli dojde jen k malinkému náznaku nátlaku proti mě (a tím počítám i psa) či dceři-bydliště Hradištko 288 a synovi a vnučce - bydliště Pikovice 99 tak si piště že to té mafii (generalitě ) dost silně zavařím....totiž jsem se domáknul zase od svej dobrejch lidí, že očkovat mafie umí dost dobře......neudělal jsem nic nepravdivýho a nahrávky -jak lze nahlédnout byli DEMO s výraznou chutí prosadit KREUZERA avšak né nikoho poškodit, ať si každej dělá co umí ......JU????

Komentář ze dne: 06.01.2011 02:40:27     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek: Re:
Vážený pane Honzo se zavináčem v pozadí(JÁ JE RADŠI KYSELÝ Z KONZUMU) - nejde sem nelézt protože jak žju sám a nemám televizi a jen sedím u těch svej cihel a hladím si tady kREUZERY , COŽ JSOU ELITNÍ KOUSKY - VISÍ TU I pRŮCHA - TO NEBOJTE ....TAK SE PROSTĚ BAVÍM A ŘEŽU SE SMÍCHY CO ÚŽASNÉHO SE DĚJE , KDYŽ SE NĚKDO MALILINKO OZVE JAKSI VEŘEJNĚ A MÁ PRAVDU ....TO JE OPRAVDU K POPUKÁNÍ A VĚŘTE NEBO NÉ BUDU TO SLEDOVAT DÁL...OVŠEM VČERA JSEM POŽÁDAL REDAKCI NETU ABY TO VŠECHNO SMAZALA, PROTOŽE NECHCI NIKOMU BRÁT KLIDNÝ SPANÍ , NEUDĚLA LA TO A ASI JE SILNĚ ALTRUITICKÁ PRO MĚ A KE VŠEM VE VŠÍ ÚCTĚ NECHVALIČŮM A NEVĚDOUCÍM CO POČÍT KDYŽ JIM TEČE DO BOT TO NECHÁVÁ VYŽRAT...JSOU TO ASI KAMARÁDI A TO JSEM MOC RÁD.....TĚŠÍM SE NA DALŠÍ PŘÍSPĚVKY A JSEM V ÚCTĚ vÁŠ iNG.oTAKAR zEMAN AUTORIZOVANÝ INŽENÝR V OBORU POZEMNÍCH STAVEB A DOST DOBREJ MUZIKANT TĚLEM I DUŠÍ NA COŽ MI KONZERVATOŘ JEŠTĚ NEDALA GLEJT A NIKDY NEDÁ PROTOŽE OBČAS PRSTÍKY UJEDOU-OVŠEM TO NEZNAMENÉ, ŽE BYCH KLIDNĚ NEVYUČIL ZÁSTUP "DĚTÍ" K LÁSCE K MODRÝ TRÁVĚ A K BANJŮM, KYTARÁM ZPĚVU, FOUKAČKÁM , DOBRU A TRIANGLU........I TEDA ÚŽASNÉMU CELOMASIVNÍMU KONTRABASU , TAKÉ VLASTNĚ BYCH MOHL UČIT JAK NHRÁVAT, OBSTOJNĚ VLÁDNU SOWTVARE A JEN PRO ÚPLNOST VYUČUJU GRAFIKU V AUTOcADU , ALE TO JE JINÁ KAPITOLA ....PAPA DĚTI MOJE ZLATÝ- ZAVINÁČE VÁM SLUŠEJ JAKO KOZE ZVONEČEK- BEZ NICH BY JSTE SE NEOBEŠLI- JÁ JO!!!!!!!

Komentář ze dne: 06.01.2011 02:43:05     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 03:06:40     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek: DÍKY PANE niku
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 03:08:31     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 03:39:42     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 03:57:18     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: pro angičtináře co neuměj číst po československy
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 04:08:21     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: a zejména , zejména pak ve smyslu zákona :
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 04:18:10     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: a ještě pro úplnost bych chtěl podotknout
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 04:31:06     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ovšem teda pardon ale ještě maličkost - Kreuzerovy nástroje jsou absolutně v sou
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 05:53:50     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek: ach-jo ....to jsi si zase užil...v noci
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 06:04:47     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: pro england end western
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 06.01.2011 07:33:12     Reagovat
Autor: [Komplik] - Komplik ([zavinac])
Titulek: Re:pro england end western
to se sem chystas postupne nakopirovat celej internet nebo co???

Komentář ze dne: 06.01.2011 08:37:40     Reagovat
Autor: [Pavel.NS] - Pavel (p.zicha[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:pro england end western
Tak to je hustý. Už debatuje sám ze sebou. A už se ani nesnaží odhlašovat si Nicky. Snad má k dispozici tenhle web hóóódně dat.

Komentář ze dne: 06.01.2011 08:44:49     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]poruby.eu)
Titulek: Desatero Jamázání, pravidlo 9
Budeš držet pevný rytmus - rytmické chyby se překonávají ze všech nejhůře. Vyhni se přidávání nebo ubírání taktů. Hraj potichu, pokud nestíháš, a dávej pozor.

Komentář ze dne: 06.01.2011 08:53:47     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]poruby.eu)
Titulek: Duševní poruchy
Jak už jsem se kdysi zmínil jinými slovy v reakci na jiný komentář, posty na bgcz uveřejněné odrážejí do jisté míry duševní zdraví české populace. Nedá se předpokládat, že by sem stále psali lidé naprosto normální.
Je prazvláštní, že právě zde na tomto tématu mi připadají připomínky těch, které jsem někdy považoval za duševně narušené, naprosto zdravé a správné. :-)
Dovolím si ještě varovat: tady vidíte, jak to dopadne, když si zapomenete vzít svou pilulku. :-))) Tohle je průběh duševní nemoci v přímém přenosu. Co s tím má chudák administrátor dělat?

Komentář ze dne: 06.01.2011 09:29:49     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
pěkná schíza...jsem pro, aby se tato diskuze nemazala. Působí jaku SUPER ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍKLAD pro ty, co by se snad chtěli přihlásit k p.Zemanovi jako žáci hry na jakýkoliv nástroj.

Komentář ze dne: 06.01.2011 09:42:49     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
to zvás musí mít pan Kreuzer radost

Komentář ze dne: 06.01.2011 09:58:52     Reagovat
Autor: [Ctirad] - Ctirad (bla bla[zavinac]bla bla.ru)
Titulek: šmarjá
Prosím vás už ho nechte bejt, nebo mu praskne žilka a bude ještě tahat nohu za sebou... Zrovna ted asi běhá po lese a křičí " mám svůj svět, mám svůj svět..." nebo už fakt nevím... Ráco zastav to, nebo tohle je fakt už peklo..

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:08:39     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:šmarjá
Taky se přimlouvám pro zastavení téhle diskuze,kdyby to systém umožnil nějak uzamknout..to už není normální a vše má svou mez..jak prohlásil náš dobrista,mohlo by se stát, že by to nedejbože mohlo zajít tak daleko,že by někomu mohlo chybět pár metrů prádelní šňůry..zamknout nebo smazat,zašlo to za hranice únosnosti

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:08:49     Reagovat
Autor: [Petr Vošta] - Petr Vošta (peetbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Automobily Freddy Krueger
Vážení začínající řidiči,
jsem automobilový závodník, který už jezdí mnoho let profesionálně závody Formule 1. Za svůj život už jsem vyzkoušel mnoho automobilů nejrůznějších značek jako např. Ferrari nebo McLaren, ale všechny jsem nakonec opustil, když jsem objevil nové automobily, které vyrábí můj přítel Freddy Krueger. Jsou prostě nejrychlejší, lépe sedí v zatáčkách a mají vůbec všechno vychytanější, než ostatní automobilky, které nad tím bádají a zabývají se tím už 100 let. Podívejte se např. na mé stránky kde jsou ukázky rychlostních testů ve snaze předhonit modely BMW nebo Mercedes. Uvidíte, že se to povedlo. Taky ke mně můžete přijít a já vám ukážu, jak jezdit bez volantu a na třech kolech. Nenechte si vnucovat jízdu na čtyřech kolech od ostatních automobilových závodníků. Můžete se se mnou projet a nebojte se, protože já jsem několikanásobný mistr světa závodů vozů Formule 1, jezdím vždycky úplně přesně a nikdy nedělám chyby. Také by jste měli vědět, že jsem vystudoval Vysokou školu ekonomickou, protože to je strašně důležité a díky tomu lépe vím, jak řídit auto.
Ing. Petr Vošta

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:11:21     Reagovat
Autor: [Petr Vošta] - D. Sýkorová (peetbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:Automobily Freddy Krueger
Jé, tak to já bych měla zájem o tři automobily značky Freddy Krueger.

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:13:58     Reagovat
Autor: [Petr Vošta] - Michael Schummacher (peetbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:Automobily Freddy Krueger
Musím jenom potvrdit, že jsem skutečně viděl vítězit automobily značky Freddy Krueger na každé velké ceně.

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:15:16     Reagovat
Autor: [Ctirad] - Ctirad (ctirad.killerbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:Automobily Freddy Krueger
pssst ještě to musíš přeložit ten článek....

Komentář ze dne: 06.01.2011 12:31:39     Reagovat
Autor: [Kejvoš] - Kejvoš (kejvos[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:Automobily Freddy Krueger
:-D :-D Petře ty si vůl :-D Já mám chřipku jako kráva a když začnu chrchlat, tak chcípám bolestí. A teď jsem se minutu tlemil, chrchlal a lil po sobě čaj.....to máš u mě schovaný :-D :-D

Komentář ze dne: 06.01.2011 15:10:18     Reagovat
Autor: [Marek M] - Marek
Titulek: Re:Automobily Freddy Krueger
Petře promiň, ale zapomněl jsi zmínit, že nás to všechno naučíš za pár týdnů a my už zanedlouho budeme vozit své kamarády....

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:15:03     Reagovat
Autor: [Petr Vošta] - Petr Vošta (peetbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek:
Děkuji všem. Jsem rád, že se tu najdou pozitivní ohlasy.

Komentář ze dne: 06.01.2011 11:37:05     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:
nemůžu si pomoct ...
http://www.youtube.com/watch?v =GVo1rNBLd20

Komentář ze dne: 06.01.2011 13:23:08     Reagovat
Autor: [Sally Ann] - Sally Ann (sally.anngirl[zavinac]yahoo.com)
Titulek:
Jsem na tom úplně stejně jako Kejvoš, jen jsem se zlila horkou čokoládou.... :)
Chtěla bych ing. Petrovi ulehčit práci, a protože nemůžu jít ven, ani lyžovat, doma nudím, tak jsem ten jeho článek přeložila. Umím totiž nejlíp americky.

Weighing starting drivers,
Am automobile racer, which yet goes many years profesionally races Formula 1. Behind my life yet am tried many automobiles diverse traffic signs like e.g. Ferrari or McLaren, but all am onend left, when am discovered new automobiles, which manufactured my friend Freddy Krueger. Are simply fastest, better sitting in turns and have at all all more catching, than others automobile factories, which above it research and deal with it yet 100 years. Look at e.g. my pages where are illustrations speed tests in effort beforehunt models BMW or Mercedes. Will see, that it succeeded. Also to me can come and I you show, how drive without wheel and on three wheels. Not let propagandize ride on four wheels from other automobile racers. Can with me drive and no worry, because I am multiple Mr. World races automobile Formula 1, drive always totally exactly and never make mistakes. Also would are should know, that am studied High school economical, because it is horribly important and thanks it better know, how drive car.

Komentář ze dne: 06.01.2011 13:49:00     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Re:
Ta američtina je masakrózní, díky Googlu jsem vlastně polyglot, protože umím 59 jazyků :-)

Komentář ze dne: 06.01.2011 14:44:35     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Konec dobrý, všechno dobré
http://zkracovatko.cz/0awo

Komentář ze dne: 06.01.2011 17:13:23     Reagovat
Autor: [banjokid777] - Roman Miarko (banjokid777[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ... konečně jsme zase ožili
Už už se zdálo, že jsme si vše podstatné řekli a že se tu mnoho neděje. Stačil jeden silvestrovský článek a je hned jasné, kolik lidí se sem stále vrací:-o)

Na rozdíl od většiny si nemyslím, že by pan Oto mohl být něčí přítěží na cestě za ovládnutím nástroje.
Lidé s výrazným talentem a s hudebním cítěním sami okamžitě poznají, že to nemůže být jejich vzor. Těm nebezpečí nehrozí.
Lidé s menším darem talentu to nemusí poznat hned, takže by se mohlo zdát, že právě oni jsou nejohroženější skupinou. Není tomu tak. Oni by tápali i u špičkových hráčů, protože jim to nejde snadno do prstů a do hlavy. Špičkových hráčů zase nemáme nazbyt a málokterý má dostatek trpělivosti s pomalu postupujícími žáky.
Špatné návyky získané u samozvaných ne příliš kvalitních učitelů jsou snesitelnou daní za získání základních informací a za podporu v úplných začátcích. Nejde přeci jen o kvalitního učitele. Pokud nebudete mít spoluhráče , kteří vás nebudou brzdit nedostatkem smyslu pro rytmus a harmonii, je vám kvalitní učitel na dvě věci. Stejně zabřednete do začarovaného kruhu diletantismu. Pan Oto zřejmě ustrnul na této úrovni. Proto není schopen poznat, jak dalece přestřelil ve své mesiášské snaze.
Kdybych neslyšel jeho samostatnou nahrávku s nazdařbůh puštěným metronomem a kdybych byl ochoten uvěřit, že se dokáže držet dané rytmiky, tak v současném obsazení jeho spoluhráčů to není schopen prokázat a zákonitě musí zvlčit. Tam si hraje každý co chce nezávisle na ostatních. Proto každý, kdo si chce zahrát s touto sestavou si musí vypěstovat dostatečně velkou toleranci k hudebním prohřeškům, což je v příkrém rozporu s normálním hudebním rozvojem. Pravidelný trénink v takové toleranci se projevil na inkriminovaných nahrávkách.
Způsob sebe prezentace ve spojení se zveřejněnou diagnózou nehodlám již komentovat.
* Větší hudební nadání temperamentnější části Čechů je pověra. Statistické rozložení všech osobnostních projevů je podobné ve všech národnostních uskupeních.

Komentář ze dne: 06.01.2011 18:17:13     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]poruby.eu)
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
Musím konstatovat, že po vystřízlivění z pocitu, že tohleto není snad pravda, už vůbec nejde o názory pana Zemana, ale o to, že je příjemné vidět (tj. číst) vás tady vesměs veselé a uvolněné - už není co vysvětlovat, protože to nemá význam, takže cítím jen ten adrenalin, když otevírám tyhle komentáře, abych se pobavil tím, co tam který z vás, které osobně znám, zase přisadil. A nemýlím se - pan ing. Vošta tomu dal korunu. A co teprve google překlad, to je boží... :-D
Romane téměř naprosto souhlasím, včetně toho statistického rozložení.

Komentář ze dne: 06.01.2011 18:59:34     Reagovat
Autor: [Sally Ann] - Sally Ann (sally.anngirl[zavinac]yahoo.com)
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
Milý Same, ano, ing. Vošta tomu dal přímo pětikorunu :) Nicméně, v žádném případě se nejedná o google překlad, protože ten nepoužívám - Google překladač překládá pěkný nesmysly, já to překládala z hlavy. Kdyby to někoho zajímalo, mám za sebou léta profi kariéry jako lektorka angličtiny :)))

Komentář ze dne: 06.01.2011 19:49:11     Reagovat
Autor: [Japhy] - ing. Japhy
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
Fakt lektorka? Nebo jsem jen nepochopil rafinovaný vtip?

automobiles diverse traffic signs ~ automobilů nejrůznějších značek

Look at e.g. my pages ~ Podívejte se např. na mé stránky

in effort beforehunt models ~ ve snaze předhonit modely

Komentář ze dne: 06.01.2011 22:35:15     Reagovat
Autor: [Sally Ann] - Sally Ann (sally.anngirl[zavinac]yahoo.com)
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
copak celý tohle tady není jen vtip??? :o ;-)

Komentář ze dne: 06.01.2011 23:58:14     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]poruby.eu)
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
No, abych pravdu řekl, nebyl jsem si jistý, protože google překlad mne napadl nejdřív, ale jak jistě víš, tak se při něm daří vytvářet podobné nesmysly (pardon: nesmyslům podobné smysly. hej, nee - ještě jednou: smysluplné pojmy. :-) Je to těžko odlišit. :-) Nicméně mne to napadlo jako trefný popis, protože s google překlady se poslední dobou setkávám častěji. Každopádně klobouk dolů, vytvářet něco takového je pro znalce stejně nepřirozené, jako pro hudebníka zpívat falešně. :-)

Komentář ze dne: 06.01.2011 23:59:40     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]poruby.eu)
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
Milá Sally Ann, zadal jsem tvůj post do google překladače, abych se pobavil jeho zpětným překladem do češtiny. Je zajímavé, že to ještě pořádává jakž takž smysl! :-D
Vážení od řidičů,
Am automobilového závodníka, který zatím vede mnoho let profesionálně závody Formule 1. Za svůj život jsem se snažil ještě mnoho různorodých dopravních značek automobilů jako jsou např. Ferrari nebo McLaren, ale všechny jsem onend odešel, když jsem objevil nové automobily, které vyrábí můj přítel Freddy Krueger. Jsou prostě nejrychlejší, lépe sedí v zatáčkách a na všech všech více lov, než jiné továrny automobil, který nad ním výzkumu a zabývat se to ještě 100 let. Podívejte se na např. moje stránky, kde jsou ilustrace rychlostních zkoušek ve snaze beforehunt modely BMW nebo Mercedes. Uvidí, že se jí podařilo. Také se mi může přijít a já vám ukázat, jak řídit bez kola a na tři kola. Nenechám propagovat jízdu na čtyřech kolech od jiné automobilové závodníky. Může se mnou řídit a bez starosti, protože jsem více Mr. World závodech automobilů formule 1, disk vždy naprosto přesně a nikdy se dělat chyby. Také by se měl vědět, že jsem studoval Střední škola ekonomická, protože to je hrozně důležité, a díky lépe vědět, jak řídit auto.

Komentář ze dne: 06.01.2011 21:36:59     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:... konečně jsme zase ožili
Vážený pane banjo KIDE777 , je příjemné číst Vaše články a i po naší osobní výměně názorů držíte poměrně ve slušné rovině a to je velmi pozitivní .Odhaduji Vás na opravdového muzikanta , který ví co říká, narozdíl od jiných co se nechali unášet jako v listopadu "poručíkem" na špici........ musím s Vámi velmi souhlasit, že opravdu ten úplnej bluegrass mi nejde až tak a já se do něho právě z důvodů sebereflekse a zdravého seběvědomí nikdy nepouštěl a nepřistoupil nikdy na to i když jsem dostával během své kariéry s Posázavským Expresem a s Nostalgií sem tam lano...
Já jsem hráč na banjo víceméně trampský s obrovským zájmem o modrou trávu a zaručenej multinástrojovista a i studiový muzikant a pod.... v podstatě jak vyplývá ze všeho co jsem kdy uváděl je jen moje snaha přivést k nástroji více omladiny a ukázat , že to banjo není až tak složité a že i mandolína je víceméně brnkačka a normální dobro , je také jednoduché, když člověk nestuduje přímo profi školy , ale chce si zahrát a pak stoupat po svém či podle hvězd.... toť tečka za mojí preferencí tady na tom netu, protože milá redakce mi sdělila že články s obrovským ohlasem nemaže a smazala akorát to lstivé svinstvo co se tu míhalo....za to jim velký dík.....článek zůstává a já denně posílám materiály zájemcům a tak vše dopadlo myslím nadmíru pozitivně a jsem rád , že se pan Kreuzer i zásluhou Vaší Vážený pane dostal do širšího povědomí, což je i mým velkým potěšením ....jsem s uctivým pozdravem Ing.Otakar Zeman

Komentář ze dne: 06.01.2011 18:40:04     Reagovat
Autor: [gypsyjazz] - django (acusticguitar[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Stačilo
Já už bych tohle téma uzavřel

Komentář ze dne: 06.01.2011 23:23:35     Reagovat
Autor: [nik2011] - Nik2011 (nik2011[zavinac]wo.cz)
Titulek: naprostej souhlas pone . pane
jen doporučuju to aby se u pana Zemana netrhli dveře , on ukáže pěkný kousky -má to fakt dost dobrý.....všem ahoj a už se sem nebudu vracet ....nemá to již význam , budu koukat jen po nástrojích..to mě zcela staší a navíc zajímá........ jo a že to byl vtip , to bych až tak neřek ...spíš vtipná pravda s ohledem na reakce ponejprv uvedeného...

Komentář ze dne: 06.01.2011 23:33:39     Reagovat
Autor: [Jitěnka] - Jitka Šeluďková (jitka.seludkova[zavinac]seznam.cz)
Titulek: výuka hry na housle
a učíte i na housle? Měla bych vážný zájem.

Komentář ze dne: 06.01.2011 23:55:48     Reagovat
Autor: [kanec] - ([zavinac])
Titulek: Re:výuka hry na housle
No ty bys to potřebovala...

Komentář ze dne: 07.01.2011 08:10:48     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:výuka hry na housle
Ale no tak, to nebylo moc pěkné, zrovna k takhle sympatické dámě, že Tě hanba nefackuje

Komentář ze dne: 07.01.2011 09:04:22     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:výuka hry na housle
kde kdo je fackován ..jen čistej to však nese a umí ...takže pane , Vaše oblíbenkyně nebyla fackována , nýbrž jí bylo porazeno o tom , co ctěla vědět .....takže čau na víkend

Komentář ze dne: 07.01.2011 11:28:10     Reagovat
Autor: [kanec] - ([zavinac])
Titulek: Re:výuka hry na housle
OK. Máš pravdu. Budu slušnější.
Vážená...vy byste to potřebovala jako sůl!

PS Nezaměňuj to, co vidíš, za to, co slyšíš.

Komentář ze dne: 07.01.2011 03:28:08     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:výuka hry na housle
madame , housle jsou pro mě analogie mandoliny a postupy jsou velmi prosté do country , doporučuji shlédnout DVD FLATT a SCRUGSS , kde v antologii lze se dívat přímo na ruce houslisty - mimochodem světového formátu) a postupovat po stupnicích nahoru a dolů a střídat polohy
Dostupné jsou i videa na YOUTUBE..... hra na housle je ovšem velmi náročná z hlediska sluchu a já mám zkušenosti s tím, že když obsluhuju mandolinu, tak to jde dobře -jsou tam pražce, ale ujet na houslích je průšvih- to se neunese...je to podobné s dobrem a steel kytarou ...na dobro lze lépe roztahovat tony a vibrovat a tím povšechně ladit, i když třba trochou nepozornosti se nedostanete nad pražec, tak želízko klouže a stáhnete to ihned podle sluchu, ovšem vibrovat na houslích s vysokým tonem by asi nešlo, nevím , fakt nevím , housle jsem nikdy z důvodů výše uvedených nezkoušel a zkoušet nebudu, podobně je to ovšem u kontrabasu, kde také nejde vibrovat a proto ač neznalec houslí to vím, a tam ale zase až tak (tedy pokud nejste ve studiu) nevadí malý odklon ...v hloubkách se to trošinku ztratí a když rychle přehmátnete dobře tak to pak na nahrávce může i vypadat jako přechod, ovšem nesmíte být mimo stupnici v rámci toniny a akordové sekvence dominanta , dominatního septakoru a subdominanty ....většinou ale se to přehmátnutí děje v rámci půltonů takže se nevyhnete konfliktu s používanou právě toninou a tak tohle poskakování nedoporučuju a je lépe hrát přesně i když třeba jednoduše....různí se názory na kontrabas , někdo hraje tonů hodně , někdo zůstávaá u jednoduché rytmiky sem tam se "schodama" a to je na každém..já na kontrabas hraju jen vyjímečně a nikam bych s ním nelez....kdo umí ať hraje , já neumím a tak nehraju.....V úctě Otakar

Komentář ze dne: 07.01.2011 08:35:48     Reagovat
Autor: [Marek M] - Marek
Titulek: Re:výuka hry na housle
Asi začnu hrát na mondolínu, zřejmě je to jednoduché, neboť se mandolína jen obsluhuje, nehraje se na ní....a nebo na dobro a povšechně ladit.

Komentář ze dne: 07.01.2011 08:49:36     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:výuka hry na housle
juju, když budete mít nástroj v ruce týden a budete chtít si zahrát pak je to zcela tak-nic než povšechně to nezvládnete .... ovšem v dalším procesu je to tuhá dřina avšak výsledky přinášejí obrovskou radost a to ale jen vyvoleným , né nafrněným.....V úctě Otakar Zeman

Komentář ze dne: 06.01.2011 23:54:46     Reagovat
Autor: [kanec] - ([zavinac])
Titulek:
?

Komentář ze dne: 07.01.2011 00:04:28     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]poruby.eu)
Titulek: Re:kanec a zavináč
Sím, máte tam Hrubku - myslel jste určitě Konec a zavináč, že ano? ;-)

Komentář ze dne: 07.01.2011 00:10:37     Reagovat
Autor: [kanec] - ([zavinac])
Titulek: Re:kanec a zavináč
Ne troubo...

Komentář ze dne: 07.01.2011 18:15:05     Reagovat
Autor: [Jitěnka] - Jitka Šeluďková (jitka.seludkova[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
??

Komentář ze dne: 07.01.2011 00:05:59     Reagovat
Autor: [Jarda.Nový] - Jarda Nový (jarous.novy[zavinac]email.cz)
Titulek:
Dobrý večer, zaujalo mne, že působíte jako studiový hráč,klobouk dolů, vy máte teda záběr. A za jakých podmínek jste ochoten natočit party na banjo a dobro tak cca. do třech věcí? Díky za odpověd, s pozdravem Jarda

Komentář ze dne: 07.01.2011 03:15:56     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
kdepak pane , já dělám všechno zdarma pro radost a na www.otakarzeman.cz jsou trampárny co natáčela Naeks pod vedením šéfa Nostalgie- bohužel již nežijícího a tam jsem dělal úplně celou desku banjo a dobro , v Mníšku pod brdy měli o mě zájem protože potřebovali originál gibsona a pod... mám toho za sebou fůru a už nehodlám se ničím zatěžovat to sorry .....ovšem pokud to myslíte upřímě tak velmi rád..samozdřejmě bez jakých -loli finančních podmínek ...v úctě Ing.Otakar Zeman

Komentář ze dne: 07.01.2011 05:16:32     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: povšechná informace
Vážení čitatelé této antologie, pokud jste se nazapojili od silvestra do diskuze a přicházíte až nyní ,tak bych chtěl podotknout pro jisté dotazování k mé osobě na různou výuku, že jsem naprostý samouk, ovšem letitý a s praxí v několika strunných nástrojích ,a že ovšem nejsem vůbec využitelný pro stoupající kariéry Vás- zájemců. Jak deklarováno v nadpisu uvedeného mnou zde článku , zajímám se pouze o začátečníky a to ve spojitosti s jaksi nezištnou radou, protože hudba a zejména country je můj celý život. Byl jsem uchvácen zcela kapelou GREENHORNS , a zejména Markrem Čermákem na banjo, dále p. Dobešem na steel , i p.Šimek hrál úžasně mandolinu a kytaru a p. Vyčítal byl perfektní doprovod na jeho myslím tenkrát dvanáctistrunku.Pan Štýbr hrál krásně basu a bylo co poslouchat od Tomáše Linky a samozřejmě celému tomu vévodili p.Mirek Hoffman a pan Michal Tučný ..... Proč o tomto píšu je tak, že jsem stará generce a mám svoje idoly ....nesrovnávám novodobé techniky , jsem velmi spokojen s Písněmi amerického západu Panton 1995 a s antologiií Earll Scrrugs vydanou v Německu , která se zde dala před lety sehnat... jak je to dnes nevím , nechodím se dívat do country-obchůdku, ovšem podle repertoáru co hraje radio country, které poslouchám denně místo televize bych si dovolil usuzovat , že legendy české country mají poměrně a stále dobrý zvuk a často jsou zařazovány . Tudíž si dovoluji upozornit na klasické publikace , co v Česku vyšli v minulosti, jsou jednoduché a velmi výstižné.
Pro dobro je velmi pěkná škola od pana Stephen Totha - je názorná a ihned použitelná, pro banjo je nejsrozumitelnější Marko Čermák se svojí zelenou obálkou a Paragonem na ní (Supraphon 1975)....pro mandolinu doporučuju školu Plockovu (vydavatelství G+W 2001) a velmi mistrovsky a jednoduše popisuje county "kapelování" komplexně pan Jiří Macek ve své knize Toulavá country kytara ( ISBN 80-85210-18-5 nakladatelství Šebek a Pospíšil Mladá Boleslav 1992)
Zde najdete informace pro všechny nástroje v country běžné... od opravdu naší přední country scény a i zpěv rozvedený do základních podrobností .... .
Je na každém, k čemu se přikloní a jak začne ...mládí je zvídavé a kreativní a starší generace spíše konzetvativní ...to platí ve všech ekonomicko -kulturních procesech.... každý kdo chce něčeho dosáhnout- třeba jen pro potěchu svou a nejbližšího okolí a kamarádů-......tak by měl mít relevantní základy ke své praxi a vrchol umění je pro každého jiný vzor a to je dobře... to tak prostě je .....
Já sám jsem ochoten poradit v tom co mohu-viz výše zmiňovaný silvestrovský můj příspěvek...., a tak to je myslím také dobře, aby staří předávali zkušenosti mládí a život plynul bez verbálních válek a stresů ...... či nedostižnosti v touze ..........Krásný rok 2011

Komentář ze dne: 07.01.2011 08:36:11     Reagovat
Autor: [Ctirad] - Ctirad (ctirad.killerbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: pomoooc
Tak po přečtení tohohle dnes nejspíš rošlapu své banjo, páč jsem zjistil že to asi dělám špatně.
Ne ted vážně. Já asi chápu, že máte nějakou touhu ukazovat začátečníkům " jak na to" ,ale prosím vás, TAKLE Ne! pokud chete něco ukazovat, či vysvětlovat, musíte nejprve umět aspoň přeci základy Scruggse. Vždyt to má svoje nějaká pravidla jak hrát na nějaký hudební nástroj, vždyt cokoli má svá pravidla, at už budete dělat muziku, nebo třeba nějaký sport. Fotbal si taky nemůžete hrát, jak se vám líbí. Sakra, to co předvádíte, nezlobte se na mě, ale takle na to hraje i moje čtyřletá dcerka.. Prosím vás pochopte to, že jestli opravdu dostanete do spárů a budete ho "učit", tak ten člověk potom bude mít problémy ve hře na ten nástroj, dojde za čas k tomu, že takle to nejde a bude se muset učit znova od začátku a ztratí třeba roky zbytečného učení. Prosím vás, zamyslete se nad tím a poslouchejte jak se to hraje, učte se na to, ale nikoho neučte, aspon do té doby než na to budete hrát jak se má.
Peace.

Komentář ze dne: 07.01.2011 08:47:03     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:pomoooc
jde o to že mít za vzor Marko Čermáka je pro mne ctí ..je to deklarovaný otec pětistrunného banja pro východní blok a hraje tak jednoduše a fajn , že Vaše čtyřletá dcerka Vážená pane Ctirade to zmákne tedy také....v tom je ten úžas a možnost pro začátečníky se prosadit .... vaše pomoccm chápu tak, že tápete a potřebujete cosi...ovšem já Vám neporadím , ctím staré časy - časy ověřené a co děláte vy to nevím, máte-li mlaďonkou dcerku tak pak asi vám bude tak 25 let a míti svůj ucelený názor v tomto věku je naprosto nemožné ...takže až zas budete volat pomoc...tak na jiným hrobě , já jsem pro vás úplně nepoužitelnej....V úctě Váš Otakar

Komentář ze dne: 07.01.2011 09:12:14     Reagovat
Autor: [Ctirad] - Ctirad (ctirad.killerbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:pomoooc
Vy jste vůbec nic nepochopil. Můj ucelený názor jak říkáte jsem vám právě napsal.
Dobře, máte za vzor Marko Čermáka a z čeho myslíte že vycházel. Že by Scruggs?? No zaplať pánbůh že sem Marko nechodí, by se asi divil jak se dá hrát. Jestli chcete hrát jako on, tak ale prosím vás tak aspoň hrajte....A to že moje dcerka hraje na banjo jaky vy možná svědčí o tom, že ještě jaksi neměla čas se na něco naučit a co vy? Možná by jste se měl nad sebou zamyslet kdo tady tápe.
Jo a je mi 15 let, minulý týden jsem si byl pro občanku.
Peace Ctirad (www.thebeeline.cz)

Komentář ze dne: 07.01.2011 10:02:08     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:pomoooc
tak jo, 15 let je dost na to bejt profík ale málo na to aby..... , ovšem teda pozor , bacha na ženský , ty jsou pod zákonem do 18-ti .....takže tři roky celibát!!!!!!!!!!!

Komentář ze dne: 07.01.2011 09:12:15     Reagovat
Autor: [Jarda.Nový] - Jarda Nový (jarous.novy[zavinac]email.cz)
Titulek:
samozřejmě že to myslím vážně, to nahrávání. Vždyť Vy jste dnes velmi známá osoba a když rozhlásím, že snáma nahrával pan Ing.Otakar Zeman -autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby, to bude zájmu o nahrávku:-))

Komentář ze dne: 07.01.2011 09:52:12     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
tak jo , to beru ......ale předem požaduji za skladbu jeden parový dort s 57.mi svíčkami .......tak čau

Komentář ze dne: 07.01.2011 10:25:47     Reagovat
Autor: [Jarda.Nový] - Jarda Nový (jarous.novy[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:
máte ho mít:-))

Komentář ze dne: 07.01.2011 10:08:02     Reagovat
Autor: [Kapsa] - Petr "Kapsa" Klesa (petr.klesa[zavinac]volny.cz)
Titulek:
Ahoj přátelé a kamarádi. Pečlivě jsem si přečetl všechny komentáře k článku a je mi z toho smutno. Nejraději by jste ukřižovali člověka který zcela nezištně chce pomoci začínajícím hráčům na banjo a mandolínu. Jsem téměř ve věku Otakara a po 30 letech jsem se vrátil ke hře na banjo. Dobře si vzpomínám na dobu, kdy jsem začínal, a kdy nebylo podle čeho se učit a byl jsem rád, když mi kdokoli poradil co s nástrojem. Musím se tímto Otakara zastat a jsem rád, že ještě existují lidé, kteří jsou alespoň takto ochotni něco poradit. Je dnes jiná doba a na internetu si dnes najdete úplně všechno, včetně škol na všechny nástroje od nejlepších hráčů světa. Prvotní je ale seznámení s nástrojem a to může udělat i člověk bez metronomu. Je samozřejmé, že si potom každý vybere tu svoji školu a směr, který chce hrát ať je to Folk, Country a nebo jeho odnož Bluegrass. Důležité je ale získat takového člověka pro hudbu, která má u nás dlouhou tradici a kde máme mnoho dobrých hráčů hrajících dobrou muziku. Myslím si, že je tímto poděkovat každému, kdo se o rozvoj této hudby podílí jakýmkoli zkůsobem. Přeji hezký a šťasný Nový rok. Kapsa

Komentář ze dne: 07.01.2011 11:38:09     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: fakta
1. pan Zeman je nemocný
2. málokdo z nás pochopí, jak se člověk s touto nemocí cítí
3. vše podstatné tu bylo řečeno - kdo sem zavítá za účelem hledání informací - dostane je. A je už na něm, zda-li zvolí osvědčený způsob p. Zemana, nebo nás "neznabohů". Nakonec média také varují důchodce, aby nepouštěli do bytů cizí osoby, nebo děti, aby nebraly drogy. Stejně se tak děje. Jak bylo výše napsáno - Kdo chce kam......

Vše ostatní je jen mlácení holé slámy a opakováním již řečeného. Přimlouval bych se za uzavření tohoto vlákna. Už to není ani sranda.
Pan Zeman možná založí jiné téma, možná se odebere na forum modelářů (jako stavitel bude zajisté i skvělý letecký modelář a konstruktér) a nám ostatním nezbyde nic jiného, než čekat na další vypečené téma, u kterého se, zajisté, zase všichi setkáme.......

Komentář ze dne: 07.01.2011 13:27:05     Reagovat
Autor: [Třebich] - Třebich (titita[zavinac]volny.cz)
Titulek: My ho teď totiž všichni známe
Ahoj všichni. Protože se v práci flákám, tak jsem si přečetl celou tu krásnou debatku. Je to úžasný. Ten človíček Vás všechny dostal. Teprve teď, se totiž stal známým a profesionálem!! Zná ho totiž teď každý, kdo tohle četl a nese se to jako vichřice. Poslechl jsem si taky jako vy všichni ty jeho výtvory (které mají s muzikou opravdu pramálo společného) na jeho stránkách, které teď taky všichni už známe a dokonce víme co vše si můžeme u něho objednat a naučit. A jako bonus nám ještě oživil jméno známého výrobce těch kulatých nástrojů na které když se prostě hraje blbě, tak vás nezachrání ani pan Zeman :-)
Krásná reklama jednoho profesionála :-)

Komentář ze dne: 07.01.2011 13:40:31     Reagovat
Autor: [Roman Áč] - Roman Áč (roman[zavinac]grasscountry.net)
Titulek:
Takisto som dlho rozmýšlal nad tým, či na tieto výplody pána Zemana reagovať.Nakoniec som sa rozhodol že ano, a to nie z dôvodu ,aby som oponoval drístom ohľadne (ne)používania metronomu, nahrávania v štúdiu atd. Vypočul som aj jeho nahrávky a to sa vlastne ani nedá komentovať.Ide mi len o to, či by celkovo nebolo lepšie vymazať ten článok a aj diskusiu, pretože ak sa v tejto dobe vyskytnú nejakí noví hráči, ktorých je menej a menej a náhodou sa dostanú do rúk p.Zemana, tak to bude úplny koniec...


Komentář ze dne: 07.01.2011 18:08:11     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
Vážený pane Romane , máte naprosto zkreslené informace o stavu naší populkace ve smyslu zájmu o banjo jako takové a nepište prosím uzávěry , o kterých nemáte ani ánuk a tak rozséváte pomluvy...doporučuji Vá si přečíst moje prohlášení z hlediska trestního práva za pomluvy - viz příspěvek před chvílí k pánovi co si plete moje jméno a navíc věřejně ve veřejných komunikacích pomlouvá a za to je sazba 2 roky ...važte slova , než je vypustíte z úst...povšiměte si , že nejste na světě sám a že spousta lidí může mít i vlastní názor...zahoďte sebestřednost a přejte poměrně značné skupině lidí co se mi ozývá přímo na mojí emailovou adresu otakarzeman@seznam.cz či na tel. 720448370 či přímo písemně (a já posílám tápajícím jednoduché podklady k zorientování) na adresu Ing. Otakar Zeman Hradištko 363 25209
....................... ...
JU?????????
krásný nový rok a lepší náladu........všem ahoj

Komentář ze dne: 07.01.2011 14:02:34     Reagovat
Autor: [0takar Zeman] - 0takar Zeman (otokarzeman[zavinac]seznam)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 07.01.2011 14:34:09     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
Roman Áč je renomovaný slovenský banjista a je to OPRAVDOVÝ PROFÍK. To byste se naučil věcí, pane jo..

Komentář ze dne: 07.01.2011 16:21:24     Reagovat
Autor: [Třebich] - Třebich (titita[zavinac]volny.cz)
Titulek: vymazat...
Souhlasím s tebou. Taky bych to vymazal a toho "bláznivého pána" bych na tento celkem seriozní web o nejen bluegrassu nepouštěl. Ten pán bohužel ani neví, že naprostá většina zde reagujících muzikantů hraje opravdu profesionálně, ale v tom lepším světle... Protože pán žije ještě za komoušů, kde si plno kapel hrálo a ještě dodnes hraje na profesionály a to jen proto, že dělali přehrávky před trotlem z národního výboru ... Muzikantů v této muzice opavdu ubývá a tohle by je mohlo odradit se vůbec této muzice věnovat.

Komentář ze dne: 07.01.2011 17:24:53     Reagovat
Autor: [0takar Zeman] - Otakar Zeman (otokarzeman[zavinac]seznam)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 07.01.2011 17:53:03     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:
To je přesně ono,to co z nás mluví je strach o ten balík peněz,co z toho všichni máme..mimochodem,Roman Áč netahal v dětství za sebou kačera ale tonering z pětistrunného banja :)

Komentář ze dne: 07.01.2011 17:59:02     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
vážený pane neznýmý co se vydáváte za mě a píšete i blbě můj mail a co víc , urážíte renomované výrobce hudebních nástrojů, což já bych si nikdy ani slovem nedovolil ...jsem naprosto smířlivý člověk a jen jsem deklaroval, a to i na nahrávkách na webu www.banjo-kreuzertone.cu která banja nejlépe hrají...to bylo vše a tím jsem chtěl podpořit v dost hutné konkurenci jednoho úžasnýho mistra co tvoří nástroje úplně sám vščetně přelaďovacích i normálních měchanik a vybírá toneringy podle zvuku a ty co nezvoňej dává k ledu....
Takže až zase se budete snažit mě očernit u kdekoho takto veřejně , aby si myslel , že já tady opět veřejně urážím někoho, tak to teda né ....každej si může přečíst celou tuto antologii a pochopí, že jediné, fakt ani jediné písmeno nebylo mnou napsáno tonem jak uvádíte Vy a to mě vede k myšlence že se mě za každou cenu snažíte tak shodit, abych nemohl jít ani ráno na náves pro housky ze studu...ovšem já jsem člověk naprosto uzalej a velmi slušnej a interaktivní a jak lze nahlédnout ve výše zmiňované antologii, tak jsem připraven po dalším Vašem podobném výpadu či výpadu někoho jiného podat okamžitě trestní oznámení za pomluvu

viz judikatura a trestní právo:

(2) Odnětím svobody na dvě léta až šest let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) jako člen organizované skupiny, nebo
b) v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.
(3) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) jako člen organizované skupiny působící ve více státech, nebo
b) v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.
§205b vložen právním předpisem č. 271/2007 Sb. s účinností od 1.12.2007
§206
Judikatura SSRS - trestní
Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
Původní znění - účinnost od 1.1.1962 do 30.6.1990 (do novely č. 175/90 Sb.)


jak lzte nahlédnout čekají Vás dva roky vězení, neboť jste mě pomluvil veřejným způsobem a já předběžne podávám na Vás přes svého právníka Judr Hiučíka podnět k podání trestního oznámení pro uvedený paragraf 206 trestního práva
--------------------------
doporučui všem dalším zájemcům o popotahovačky s policií ČR ať taky něco podobného napíšou!!!!
Ing. Otakar Zeman autorizovaný inženýr pro pozemní stavby - Hradištko 363 25209 tel. 720448370

Komentář ze dne: 07.01.2011 18:52:53     Reagovat
Autor: [0takar Zeman] - Klonovaný Otakar Zeman (otokarzeman[zavinac]seznam)
Titulek: Re:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 08.01.2011 00:50:45     Reagovat
Autor: [RaCeK] - RaCeK (racek[zavinac]bgcz.net)
Titulek: Re:
Co jakože měla udělat redakce?

Komentář ze dne: 08.01.2011 01:03:49     Reagovat
Autor: [RaCeK] - RaCeK (racek[zavinac]bgcz.net)
Titulek: Re:
Už jsem to pochopil. Kdosi vytvořil uživatele-čtenáře s přezdívkou otokar zeman a doplnil podobné údaje jako Otakar Zeman, tím pádem oba uživatelé vypadají v příspěvcích téměř jako jeden člověk. Takže žádám dotyčného, aby tímto redakci nezpůsoboval zbytečné komplikace a vyřeším to pouhým vymazáním uživatele v systému. Nebudu zjišťovat identitu dle IP a zveřejňovat ho, protože k tomu zatím nevidím důvod. Děkuji předem za pochopení a snažte se při diskuzi (prosím) domýšlet problémy, které nám, coby redakci, mohou vzniknout takovými žerty.

Komentář ze dne: 08.01.2011 03:37:24     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
díky ... ale stejně to moc nechápu jak se mohlo objevit ZDROJ Otakar Zeman .....tomu nerozumím .Otakar

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:41:32     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
to myslíte vážně?

Komentář ze dne: 08.01.2011 01:37:31     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
zacházíte daleko, tohle tady ještě nebylo

Komentář ze dne: 07.01.2011 18:11:33     Reagovat
Autor: [Lena] - Lenka Voříšková (lenka.voriskova[zavinac]gmail.com)
Titulek: Re:
Ne, pane Zemane, tak to není. Všichni se tady bojí jen toho, že do měsíce možná naučíte kdekoho obstojně hrát. Ale co obnáší obstojně? Je to jako kdybych chtěla vyučovat český jazyk a přitom psala hrubky... a tak bych to každého naučila. Vy (s úctou k Vašim zkušenostem a praxi) děláte v hudbě hrubky, které se odnaučují velmi zdlouhavě. Nejde tady ani o věk ani o dobové souvislosti. Já osobně o svém "umění" pochybuji tím víc, čím víc toho "umím". A cítím k hudbě i ostatnímu umění určitou pokoru. I k Vám.
Přeji pěkný večer. Lenka Voříšková

Komentář ze dne: 07.01.2011 18:18:36     Reagovat
Autor: [Lena] - Lenka Voříšková (lenka.voriskova[zavinac]gmail.com)
Titulek:
Aha, tak teď nevím, na koho jsem reagovala...jestli otokar není otakar, tak se panu Otakarovi omlouvám, nicméně si stojím za svým. Volte Losnu nebo Mažňáka!

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:48:31     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:
A nebo Bahňáka...

Komentář ze dne: 07.01.2011 18:28:47     Reagovat
Autor: [Roman Áč] - romanac (roman[zavinac]grasscountry.net)
Titulek:
Pán Zeman dajte nás všetkých k súdu za ohováranie :-) tie paragrafy atd. snáď už nemyslíte vážne.Rozmýšlam, že kam ešte ďalej môže zájsť tát diskusia...

Mimochodom niečo málo z môjho hudobného pôsobenia je na www.youtube.com/romanbanjo


dávam to se, lem preto, že sa nepoznáme

Komentář ze dne: 07.01.2011 19:04:03     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: Re:
Roman, co pana Zemana pozvat na Kosku, ze by si udelal maly workshop, vzdyt tam bude dost zacinajicich mjuzikantu...

Komentář ze dne: 07.01.2011 19:12:11     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: Re:
pak dame panaka a zklidnime krev, si myslim, ze bychom se na jeho ubytovani vsichni radi slozili...

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:02:25     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
romane nedělej uzávěry:-)))

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:22:46     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
..ve veřejných komunikavích:-))

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:24:37     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
teda uzávěry ve veřejných komunikacích:-))

Komentář ze dne: 07.01.2011 19:13:21     Reagovat
Autor: [Třebich] - Petr Třebický (titita[zavinac]volny.cz)
Titulek: to Andy..
No Andy, snad ho nechceš užit na basu! Pokud na tu basu nahrál i tu "svoji" Panenku co má na webu..tak bys mu rozhodně rozhodil stylový pantofel :-)

Komentář ze dne: 07.01.2011 19:23:30     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: Re:to Andy..
no tak, inzenyr jsem.

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:22:23     Reagovat
Autor: [Jitěnka] - Jitka Šeluďková (jitka.seludkova[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Pane inženýre a jakpak dělá kozička?

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:39:45     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek: Re:
kreuzer:-)

Komentář ze dne: 07.01.2011 20:49:59     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek:
Už se na to v.y.s.e.r.t.e !!!

Komentář ze dne: 07.01.2011 22:11:46     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
jsem naprosto pro se na to "v ....".už toho bylo dost a dost pro pobavení, a pro uvědomění si na obou stranách..já osobně jsem se poučil a to moc , a za to díky všem a pokud se někdo poučil obapolně tak jsem rád .....každopádně bych ale nerad používal výše uvedené paragrafy , ovšem když budu přinucen tak se halt nebude dát nic dělat ......krásný rok 2011 - Ing.Otakar Zeman 720448370 Hradištko 363

Komentář ze dne: 07.01.2011 22:35:53     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:
Opět se pouštíte na tenký led...

Komentář ze dne: 07.01.2011 22:52:46     Reagovat
Autor: [Mirek Pátek] - Mirek Pátek (drpatek[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Pekelnej mejdan
Titulní píseň z CD Pekelnej mejdan, Multisonic 1996
http://www .youtube.com/watch?v=VbRhWDKPH x4 Sólo v 2:45.

Oto, to jsi hrál ty?

Komentář ze dne: 07.01.2011 23:54:52     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: Re:Pekelnej mejdan
tak tohle uz je velka podpasovka, vytahovat na lidi hrichy mladi:-)

Komentář ze dne: 08.01.2011 01:53:39     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Pekelnej mejdan
Pekelnej mejdan
jura2441928 Počet videí: 7 Odběr Ikona výstrahyPřihlášeno k odběru
JUJU ale ......POZOR Mirku......
Na YOU TUBE je to nutný hledat pod kódem POSÁZAVSKÝ EXPRES - fakt Mirku, jinak tenhle odkaz co tu uvádíš, alespoň mě nefunguje ...na CD u Wagnera jsme nahráli řadu písní-piloní je Pekelnej Mejdan a já to CD viděl ještě předloni u Beziho v Moulíkově.... je tam i druhá ale to mám tenora .... mám ho někde doma , ale zrovna nějak nevím kde ..... jooo už jsem ho našel zaprášený.....jé to jsem byl ještě mládě a a neznalec..... to neposuzuj prosím, sice jsem tam hrál madolinu, a měl jsem F5Sigmu - fajnovou se snímáním kobylka a banjo tenor Čapek Dang beatle (či tak nějak se jmenovalo) a pětku myslím Presidenta ...fakt už nevím...pak jsem si záhy pořídil americkýho GIBSONA Earl Scruggs a s tím mě tahali do toho mníšku a na webu v záložce hudba je s tím jena písnička a te se jmenuje Šachy myslím....nechce se mi tam koukat , už mě tahle polemika fakt nebaví...věř nebo něvěř... jo a pak je tam na tom vebu ještě CESTA co jsem i v televizi hrál na ještě tehdá čapka , to jsem tedy měl trému....strašnou ...ty kamery to je pro otrlé....
No a pak je tam ještě profi "Já nechci bejt sám" ..tam i trochu gibsonuju a i jednu sloku zpívám tak se nezděs . Pa Otakar....
PS - pošli PO BOX pošlu ti vypálenou celou CD PEKELNEJ MEJDAN Posázavskýho expresu-Jirky Rážka
---------------------------- -------------------
--------- ----------
Poznámka pro redakci a ostatní !!!!!
jinak bych řekl že ta moje falzifikace - jak uvádí RACEK je opravdu možná tak jak píše :

-------------------------- ----
Komentář ze dne: 08.01.2011 01:03:49 Reagovat
Autor: [RaCeK] - RaCeK (racek[zavinac]bgcz.net)
Titu lek: Re:
Už jsem to pochopil. Kdosi vytvořil uživatele-čtenáře s přezdívkou otokar zeman a doplnil podobné údaje jako Otakar Zeman, tím pádem oba uživatelé vypadají v příspěvcích téměř jako jeden člověk. Takže žádám dotyčného, aby tímto redakci nezpůsoboval zbytečné komplikace a vyřeším to pouhým vymazáním uživatele v systému. Nebudu zjišťovat identitu dle IP a zveřejňovat ho, protože k tomu zatím nevidím důvod. Děkuji předem za pochopení a snažte se při diskuzi (prosím) domýšlet problémy, které nám, coby redakci, mohou vzniknout takovými žerty.

------------ asi za to ta redakce teda nemůže , jak píše že za to může ten pán co mě uvádí jako KLONA:
(zřejmě jen chtěl také přilévat oleje do ohně)

Komentář ze dne: 07.01.2011 18:52:53 Reagovat
Autor: [0takar Zeman] - Klonovaný Otakar Zeman (otokarzeman[zavinac]seznam)
Titulek: Re:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce


Komentář ze dne: 08.01.2011 21:40:45     Reagovat
Autor: [Marek M] - Marek
Titulek: Re:Pekelnej mejdan
nehrál, obsluhoval.

Komentář ze dne: 09.01.2011 11:59:52     Reagovat
Autor: [nik2O11] - Nik2O11 (nik2O11[zavinac]wo.cz)
Titulek:
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 11.01.2011 00:50:42     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
proboha Niku, co jsi to tam napsal, že tě museli vygumovat, můžeš mi tu "chvlu" s kterou jsem tě vždycky bral poslat majlem .... otakarzeman@seznam.cz ovšem teda jestli máš co, spíš bych to viděl že to poslal zas nějakej tvůj klon , jiné vysvětlení zatím nemám ...tak majluj .pa

Komentář ze dne: 09.01.2011 13:00:26     Reagovat
Autor: [vitek] - Vít Hanulík (vithanul[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Ahoj Otakare, pošli mi prosím ten názorný obrázek pro mandolinisty na vithanul@seznam.cz. Sice nějakou dobu hraju ale chci se zlepšit a mandolína mě prostě baví. Dík!

Komentář ze dne: 11.01.2011 01:33:13     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
právě odesláno , hodně zdaru , je to stupnicovej ve 4 řech polohách podle Plocka a jeho škola mě přivedla až k rozumu co s madolínou , když se mi nechce učit skladby a nečumět na hmatník a do čehokoli improvizovat , podle poslechu třeba Kůse mám za to , ovšem mohu se mílit, že to jinak nedělá, ale protože jsem koukal dlouho na ruku houslistovi od Sruggse, tak jsem pochopil, že on to dělá úplně stejně , akorát že v příhodnou dobu hraje tím prohnutým šmitcem když přitlačí souzvuky a tak na stejěn laděnou mandolinu to jde také, profíci moc souzvuků nehrajou, jen skáčou v rámci stupnice v běhách tak aby nebyli dílem disharmoniští třeba v dominantních septakordech ..... takže tam je třeba udělat jen skluz nebo odtrh a déle zůstat na harmonických toněch z čeho se skládaj jednotlivé akordy , to se odeslechne , s tím si nelam hlavu ...ahoj otakar

Komentář ze dne: 11.01.2011 02:46:11     Reagovat
Autor: [bumbrle] - Andy (andy[zavinac]thebeeline.cz)
Titulek: Re:
no a pak zderivovat, vykratit, pouzit Lorenzovi transformace, nejspis to bude konvergovat k nekonecnu, vydelit piii, aby z toho nebyla prilis velka koule, r na druhou zanedbame, protoze ve ctverci nikdo nepicha a pak z toho bude Amaj, pokud se nam prsty nepolamaj..... no bomba... hraj furt fis a budes in:-)))) hlavne bacha na dominu v sedmym patre... !!!! jdu strizlivet, ceka me vikend...

Komentář ze dne: 11.01.2011 04:45:46     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
já tedy osobně bych použil Lorencovi transformace s ohledem na základní teorii relativity E=mc na druhou protože v málo homtě může být velká energie , lorencovy transformace vedou k určité možnosti se motat v ekliptice až dojde třeba velkému třesku, pak by bylo lze poušít teze o vnější a vnitřní válce , která vede k úplném uspokojení že když člověk válčí uvnitř sebe (jako vy) pak je kolem klid ...to je dobře ,protože dobro a zlo vždycky mění kabát pro zmatení populace, tedy alespoň té části, která ná h hlavě cca 5 g (g=je gram pro povědomí čitatelů) No ale abych se vrátil k Eistenovi , to tedy pro mandolinisty a benžáky znamená, že když přehánění palbu, tak dojde k získání takové E , že je někdo vyhodí z podia . je lepší aby E byla přiměřená a tak v šatně doporučuju předpokládaný dopad výkonu u mikráku podělit hmotou prstů a získat rychlost akorát ........co ještě dodat , třeba ju důležité aby člověk dostal komplexně rozum že 17 x e na 0.65i = 17(cos 37 22´ + i sin 37 22´ což je zcela na místě že platí v upravené formě 17(0,975+0,607i) = což jak se snadno nahlédne je pouhých 13,5+10,3i , takže vidíte pane že zabývat se derivacemi a krácením a tak je poměrně zbytečné, protože komplexní vyjádření v agebraickém tvaru vede také k cíli.... no a náš společný cíl je aby zcela komplexně bylo možno utřídit deriváty neuronů v ekliptickou řadu , při níž její valence v záporné hodnotě vůči jádru pudla bude v rovnováze a proto doporučuji aby každý pes měl ocas protože kupírované ocasy vedou k nestabilitě .....myslím že teť již je Vám to jasné . JU ?? Otakar

Komentář ze dne: 11.01.2011 05:16:41     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
Vážený pane , já si to hodil na papír , co píšete o derivaci transformace lorenovi, a jednoznačně mě vychází a to pardon , že koza praská při o stupních a tudíž bych vás ještě dopnil pokud tedy dovolíte , že je velmi nebezpečné si brát ssebou banjo, které nemá blánu REMO do Anglie na dovolenou.....to jenom pro úplnou informaci, abychom spolu nemátli čtenáře ...i já jsem se trochu (viz výše) trochu splet ...on totiž kupírovanej pudl je natom líp než kupírovaná veverka......Amen

Komentář ze dne: 11.01.2011 10:42:12     Reagovat
Autor: [bubo] - bubo (neni[zavinac]treba)
Titulek: Dotaz
Pane Otakare, když Vás požádá David Grisman nebo Sam Bush, také jim pošlete stupničky a poradíte, jak hrát ve stylu...koukal jsem na profíky, a oni mačkaj nejčastěj G, takže mačkejte G a budete profíci?

Komentář ze dne: 11.01.2011 10:58:17     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Dotaz
Vážený pane , vzhledem ke skutečnosti, že veverka s kupírovaným ocasem jak výše uvedeno je nestabilní, pa ve smyslu einsteinovy lineární proklamace o energii, která vá sfoukne z podia bych řek, že je lepší kupírovat jezevčíky....Otakar

Komentář ze dne: 11.01.2011 11:12:22     Reagovat
Autor: [Kejvoš] - Kejvoš (kejvos[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:Dotaz
Vážení, nepřijde Vám další diskuze trochu zcestná ? V případě pana Zemana se jedná o Vážně nemocného člověka a myslím, že už nemá cenu tuhle debatu dál rozvíjet.

Komentář ze dne: 11.01.2011 11:44:58     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek: Re:Dotaz
Rozhodne áno. Cele to tu je scestné. Ale aj tak...... ak si spätne pozriem ako často sa tu zverejňuje kontakt a hlavne sa už neviem koľkáty krát objavuje inzerát na predaj a odskúšanie si “hromady” nástrojov – „ležiakov“ - istého výrobcu ktorý je zároveň ospevovaný do nebies…… Neviem…… Byť to supermarket tak si poviem, že je to šikovný obchodný ťah. Neviem či to je iba o chorobe.......

Komentář ze dne: 11.01.2011 12:13:52     Reagovat
Autor: [pan Větvička] - pan Větvička (pan.vetvicka[zavinac]southpark.com)
Titulek: Re:Dotaz
Flašky jsou vrácené, další výplata důchodu daleko, tak se musí udělat probírka v nástrojích, no.

Komentář ze dne: 11.01.2011 15:02:23     Reagovat
Autor: [kanec] - ([zavinac])
Titulek: Re:
Otakare...ty trumpeto... od kdy je ve stupnici "C" ton "Fis"?

Komentář ze dne: 11.01.2011 15:19:46     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Re:
Tři zákony hudebníka:
Kdo cvičí, nástroj si ničí.
Kdo ladí, podráží kamarády.
Fis se hodí všude.

Komentář ze dne: 11.01.2011 11:31:19     Reagovat
Autor: [michalbarok] - michalbarok (michal.barok[zavinac]gmail.com)
Titulek: Re:
Tak toto je komentar mesiaca! :)))

Komentář ze dne: 09.01.2011 13:00:26 Reagovat
Autor: [vitek] - Vít Hanulík (vithanul[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Ahoj Otakare, pošli mi prosím ten názorný obrázek pro mandolinisty na vithanul@seznam.cz. Sice nějakou dobu hraju ale chci se zlepšit a mandolína mě prostě baví. Dík!


Komentář ze dne: 11.01.2011 12:08:50     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:
Bajo...už jsi mu psal také? :o)))

Komentář ze dne: 11.01.2011 12:47:42     Reagovat
Autor: [bg 4 ever] - bg 4 ever
Titulek: Re:
souhlas, kdo ví , jestli pan Otakar slyšel, jak Vítka baví hrát.... :-))

Komentář ze dne: 11.01.2011 13:35:02     Reagovat
Autor: [Ctirad] - Ctirad (ctirad.killerbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:
Vítek už nebude hrát, on bude mandolínu obsluhovat.

Komentář ze dne: 11.01.2011 13:59:06     Reagovat
Autor: [jartop] - Jirka (jartop[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:
Muselo to být hrozné zjištění, že do teď dělal všechno špatně.... :o)

Komentář ze dne: 11.01.2011 21:21:16     Reagovat
Autor: [Honza1] - honza ([zavinac])
Titulek:
to Vítek: že tě to baví, zrovna ty by jsi mohl být trochu nad věcí....

Komentář ze dne: 27.01.2011 17:50:29     Reagovat
Autor: [kvido] - Kvido (m.wawrik[zavinac]post.cz)
Titulek: Re:
Reakce na: to Vitek: "že tě to baví, zrovna ty by jsi mohl být trochu nad věcí...."
Hlavne ze ty jsi nad veci a mas jasno... Co ja vim Vitek shanel tu skolu od Plocka docela dlouho.


Komentář ze dne: 12.01.2011 00:00:31     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: přátelé i trochu žertu neškodilo
debata je plodná , ctím dobré hudebníky , ctím nástroje a sám rád hraju , nerozbijete mou lásku a osobnost , v žádném případě nechci a ani nemůžu se měřit s úplnými odborníky, nevím proč stále rejpáte, já jsem deklaroval , že trochu pomůžu začátečníkům a i si trochu zažertoval, to že jsem nemocnej vyplývá z mé upřímné zpovědi , a proto jsem zcela právem v invalidním důchodu a mám konečně čas dělat to co mě baví celý život a v kterém činění mě překážela manželka ......vše se odbývá v soukromí, nejsem žádnej supermarket ale nadšenec .....lze si u mě vybrat Průchu, Čapka, Marhona , Kreuzera , originál Stellinga , originál Gibson Epiphona a další pětistrunné nástroje, dále mohu nechat posoudit zvuk mandolin z USA, a z čech ...takže nevím co je na tom podivného a zarážejícího..takže myslím že je už na snadě udělat tečku za touhle šarádou, nemyslíte všichni??? Ten kdo mi napíše, tak mu pošlu raád, rád Vás přijmu pro osobní výber jednotlivých výrobců a to myslím je tomto ukřičeném státě , potrefených husí dost vyjímečné ....ju?? Otakar

Komentář ze dne: 12.01.2011 09:21:11     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:přátelé i trochu žertu neškodilo
Oto,poprvý s Váma souhlasím. Myslím, že zde bylo řečeno už dost, navíc, i hodně urážek a povýšených keců, který jsou bohužel našemu národu vlastní, vydávání se za někoho jiného a ještě dělat neskutečný zle..nějak mi unikl význam tohoto činu, ten, kdo se vydával za Vás a přilíval oleje do ohně dost hnusným způsobem, udělal tak neskutečný zle nejen sobě, ale i všem ostatním.

Já oceňuju Vaši snahu sehnat pro banjo i mandolínu více nadšenců, i nabízené nahrání demosnímku zdarma je jistě záslužný počin, což jsem Vám psal i v mailu ještě před Vánoci. Pokud se Vám povede sehnat pár nadšenců pro banjo, kteří nikdy tento nástroj nedrželi v ruce, zajedou si k Vám a nasadí prstýnky a poprvý si brnknou tón a uchvátí je to a začnou se tomuto nástroji věnovat, tím líp, to je naprosto super. Věřím, že vysvětlit, jak nasadit prstýnky správnou stranou a jak se ladí banjo a zahrát pár akordů a rollů určitě dokážete. Pokud by se našel někdo takový, kdo by se nechal díky Vám strhnout hrou na pětistrunné banjo, bude to supr, pokud se naučí pár rollů a akordů a bude chtít pokračovat ve vývoji dál, myslím, že si cestu najde sám, pokud ne, postrčte ho trošku dopředu za někým, kdo má s výukou již své zkušenosti a kdo nástroj ovládá trochu víc a dokáže tudíž víc svých zkušeností předat,nebo nejlépe na bluegrassovou dílnu. Potom myslím, že taková spolupráce bude hodně moc užitečná a věřím, že i Vám udělá neskutečnou radost, když takového človíčka, kterého jste ,,objevil,, uslyšíte hrát třeba v nějaké kapele a uslyšíte, jak na sobě pracuje a zlepšuje se, ten pocit je úžasnej, třeba Vám možná i o tohle trošku jde, každopádně je dobré vědět, že na to všechno nemusíte být sám a že i sebelepší hráč na banjo si udělá čas na někoho, kdo má o tento nástroj zájem.

S pozdravem

Ondřej Peths
Flashback
www.flashbac k-cz.net

Komentář ze dne: 12.01.2011 11:51:37     Reagovat
Autor: [Oldtimebanjo] - Káňa Pepa (oldtimebanjo[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:přátelé i trochu žertu neškodilo
No, myslím, že tohle je ten nejnormálnější příspěvek v téhle "plodné" debatě ...

Komentář ze dne: 13.01.2011 14:29:42     Reagovat
Autor: [Monte] - Monte (muzsesrdcemkovboje[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:přátelé i trochu žertu neškodilo
Tak ten závěr mě potěšil, už jsem měl pocit , že nemocní jsou všichni ostatní a jedinej normální je Otakar.Jo a banjo Kreuzer není sračka, sračka je to ,co se prodává na netu za 5tisíc ( Kč!:-)

Komentář ze dne: 12.01.2011 12:29:26     Reagovat
Autor: [Kapsa] - Petr "Kapsa" Klesa (petr.klesa[zavinac]volny.cz)
Titulek:
Ahoj, naprosto s Ondou souhlasím. Jak jsem psal i já asi uprostřed celého cyklu komentářů, nezáleží na tom jestli je někdo zasloužilý umělec, nebo jen celoživotní fanda, záleží jen na tom aby tato muzika šla dál a našla další pokračovatele, ze kterých budou jednou dobří hráči. Kapsa

Komentář ze dne: 12.01.2011 17:51:10     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ahoj Ondro, Pepo a Petře
díky za Vaše slova , vůbec o nic jiného mi nikdy nešlo a nikdy nepůjde !! Uvádíte přesně můj smysl( na sklonku) života
......v úctě Otakar a PF.2011

Komentář ze dne: 13.01.2011 11:35:18     Reagovat
Autor: [Petr Vošta] - Petr Vošta (peetbanjo[zavinac]email.cz)
Titulek:
Teď se na celou věc podíváme z hlediska pravděpodobnosti. Předpokládejme, že článek tohoto typu se objeví na tomto serveru jednou ročně . Pravděpodobnost, že se tedy objeví zrovna na Silvestra je 1:365. V případě, že se takovýto článek objeví jednou za tři roky je pravděpodobnost, že se objeví zrovna 31.12.2010 je rovna 1/(3*365), což je méně než 0,1%. Pravděpodobnost, že si na Silvestra někdo udělal legraci je ale např. 50%. Je to tedy 500 krát pravděpodobnější.

Komentář ze dne: 13.01.2011 13:00:59     Reagovat
Autor: [RaCeK] - RaCeK (racek[zavinac]bgcz.net)
Titulek: Re:
Redakce naplánovala článek na tento datum, přestože
Datum vlozeni : 2010-12-24 01:19:40.
Protože Vánoční svátky jsou okurkovou sezonou, naplánovali jsme článek na datum, který rozjel sezónu novou :-) Pokud by článek nebyl míněn vážně a byl to fórek redakce, dodrželi bychom tradice a vydali bychom ho 1. dubna.

Komentář ze dne: 13.01.2011 16:28:49     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Vážená a milá redakce bluegrass-net
já po pravdě bych také nechtěl nějak degradovat tradice a ta si pojďme slíbit, že já vydám ,a vy uveřejníte vždy k určitému datu různorodé informace , týkající se hudby - veskrze duševní potravy pro národ český i jiný.
Tedy k 1.4. (apríl) připravím velmi průzračnou školu rolů na valchu , tedy lehce použitou - né novou , na tu to drhne ...a no k silvestru bych se pokusil (ale bez záruky) zhodnotit vozembouch z úhlu pohledu , jak na něj působit silou F(svislou) , aby činel zazněla právě kdy má - druhý klep metronomu a to posoudím pro všehny dostupné planety - tedy zjednodušeně vysvětleno, že když pomocí SKYPE budete na Marsu bouchat do rytmu pozemské kutálky , tak když připočítám elektronické zpoždění při předávání impulzů v eteru tak, aby bylo zřejmé jakou silou bušit do prachu planety , aby jste se neudusili a byly však OK s elektronickým bubeníkem ......(optimalizace existenčního a pracovního fenoménu)
Přeju redakci a všem , fakt všem krásný a úsměvný rok , protože úsměv přátelé to je koření života , a bez smíchu i ze sebe sama se nežije nijak zvláště dobře .....víte já se celý život snažím žít tak , aby neplatilo - "mundus vult deciti ergo decipiatur" , tedy proč má být svět klamán i když bohužel chce být klamán...s tím nesouhlasím a pravda a láska určitě určitě zvítězí nad lží a nenávistí .....v úctě Otakar Zeman - čtenář Váš Vážená redakce.

Komentář ze dne: 13.01.2011 17:15:20     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek: Re:Vážená a milá redakce bluegrass-net
Pravda a láska zcela jistě zvítězí nad lží a nenávistí...jenže my už nemusíme bejt u toho

Komentář ze dne: 14.01.2011 13:30:06     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Re:Vážená a milá redakce bluegrass-net
Si hoc legere scis, nimis eruditionis habes.

Komentář ze dne: 14.01.2011 10:07:59     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: to je pane Ondro zcela tak jak píšete a je to nepochybně veliká škoda..
Text tohoto komentáře byl vymazán, jelikož porušoval publikační pravidla našeho časopisu! Redakce

Komentář ze dne: 14.01.2011 13:27:12     Reagovat
Autor: [Třebich] - Třebich (titita[zavinac]volny.cz)
Titulek: Ondrovi...
Ondro, po těch všech příspěvcích od prosince, ti ten "líbivej" příspěvek ani za mák nevěřím :-)) A nebo že by už došlo hulení :-) Ale jinak hezká reklamka kapele. Je ale dobře, že to skončilo i když jsme se docela pobavili. Ono kdyby pán hned na začátku nepsal o své profesionální kariéře ve spojení s těma hroznýma nahrávkama na jeho webu, tak by se tu tolik muzikantů nerozohnilo...ámen a lovu na nadšence zdar...PeTe

Komentář ze dne: 14.01.2011 19:16:22     Reagovat
Autor: [peton] - Peton (ondra[zavinac]flashback-cz.net)
Titulek:
Vole,když se podíváš na moje příspěvky,tak je to furt to samý,akorát v tý mírnější formě. Já jsem s p.Zemanem mailoval už před tím,než se tady rozproudila tato debata, navíc toho zlého tady vzniklo kvůli dost blbému vtipu někoho,kdo vytvořil falešnej nick,jestli Ti to ještě nedošlo. Já to takhle prostě mám, každá rybka dobrá, pokud si dobře pamatuju, nemusíme chodit daleko, jednu takovou chycenou máš přece v kapele a ten přístup byl vlastně to samý v bleděmodrým.. :)
A myslím, že my asi reklamu nepotřebujem, tu u nás obstarává Kejvoš :)
A necháme to na nějaký pivo někde..

Komentář ze dne: 14.01.2011 19:30:13     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Vážení všichni , fakt všichni co máte povědomost o této přetahovačce a přestřelc
já jsem - v článečku, zcela mizivé úrovně , jako letitej a zkušenej muzikant z nejrůznějších podií a studií na sklonku života - se hodlal rozdělit s "dětmi" které mají zájem o nádheru pětistrunného banja a mandoliny v country (bluegrass neumím) o poměrně cenné zkušenosti, které vesměs lidem bez profi hudebního vzdělání chybí a vím že "děti" tápou ..... jak se ukazuje z ohlasů co mi denně chodí na email otakarzeman@seznam.cz a na tel. 720448370 - vyplnil jsem určitou mezeru na "trhu" a to je velmi,velmi pozitivní ...ať se to někomu líbí, nebo né ...zájemce zde dostane zcela zdarma informaci o prstýnkách , kapodstrech. ladění, akordové schéma , základní přehled rolů a je odkázán na svoji vlastní píli a na školy a videa, které jsou dnes velmi dobře dostupné ...nikdo se ke mě podruhé nevrací , pouze napíšou - dík a je to...., takže Vážení dobřehrající muzikanti, kteří nemůžete unést , že někdo hraje blbě a mlčí a nikoho svou hudbou neobtěžuje, ...fakt nevím co s vámi ...do nekonečna Vám nehodlám vysvětlovat , že jsem vymyslel pozitivum a vsaďte se že vůbec nikdy se neobjevím na prknech co znamenají slávu, protože jsem si za 10 let s Posázavským Expresem a Koupilovou Nostalgií užil dost a poznal dost a obdivu měl dost ...a pro jeden život to úplně stačí .....tak fakt už dost-dost-dost , pan Ondra není lhář , napsal pocit , a ten mám i já a mnozí jiní , tak ho zbytečně nenapadejte - o to neprosím, na tom trvám . V úctě Ing.Otakar Zeman Hradištko 363 25209

Komentář ze dne: 18.01.2011 08:30:48     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: rolls
Já si stejně myslím, že nejlepší bendža na světě pro začínající jsou od technického mistra Rohlíka, protože sleduje nejnovější trendy stavby jako třeba např. mistr Kreuzer. Pokud si koupíte jeho exlusivní nástroj tak k němu dostanete ještě bonusy a to takové, že to bendžo dokáže hrát bez metronomu, bez prstýnků a ba dokonce i na levou ruku!! a to již po třech dnech obsluhování nástroje. Toneringy vybírá tak že do nich klepe a podle toho jak cinká tak vybírá a pokud má každý jinou barvu tonu a oba se mu líbí, tak je řízne vejpůl a svaří dohromady. Inovativní člověk, že.No nekupte to.
Váš milující Autokar Zermák

Komentář ze dne: 18.01.2011 12:54:57     Reagovat
Autor: [Rohlik] - Zdenek Roh (banjo[zavinac]rwetc.com)
Titulek: Re:rolls
To je v pohode, pozustatkem Kosky je Kocka :) a i kdyz tema veselych rozmluv to jiste bylo, takovy leitmotiv celeho vikendu, prispevek, na ktery reaguju jsem fakt nepsal :) Obavam se totiz, ze pokud si nekdo prijede autokarem pro svych nekolik kusu svareneho banja, nikdy po tom uz bych zadny banjo neprodal :-D Pa Z.

Komentář ze dne: 18.01.2011 13:39:51     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: Re:rolls
Jo a doufám že mi to všichni žerou...:-) a Koska....byla velmi plodná....:-)

Komentář ze dne: 19.01.2011 04:37:11     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:rolls
Vážený pane Autokare Zemáku chichichi zavináč cojstezač..

Víte , je opravdu to nejlepší hanit něco co jste neviděl a nezkusil , divím se že tady tohle vše píšete , proč???
Vždyť zahrát si na mistrovské banjo je ten nejkrásnější zážitek, alespoň mého padesátisedmiletého života. V mládí již tak kolem 12-13 let mi doma k vánocům dali českého tenora (takovou tu naběračku - jak asi všichni znáte) a já byl u vytržení a již mě to nepustilo. Hodný a šikovný pán (zapomněl jsem jméno) ve Školské ulici na Praze 1 tam posléze dal umělou blánu zapertlovanou přesně na rozměr a již se zvuk částečně podobal Markovému nástroji, na který jsme chodili se spoustou jiných se dívat do zákulisí domu Kovoprůmyslu na Smíchově a Greenhorns byli pro nás tenkrát bohové...a jsou mimochodem do dnes. To co Marko vše odhlédl a co zahrál, o té snaze a úsilí, o tom se Vám ukřičencům nezasvěceným ani nezdá . My tenkráte mladí ...a to i pan mistr Kreuzer , Marko a jiní jsme byli v kontaktu, prohlíželi, zkoumali brnkali..já na toho výše zmíněného tenůrka pak ve finále dal pátou strunu a již jsem byl zase blíž a to se psal rok cca 1970...
Velmi bych si přál aby naše banjové mládí a v to počítám i ty nestaré si pročetli Markovu brožuru BANJO Z MLŽNÝCH LESů . V této antologii najde každý tu úžasnost hledání a nalezení opravdické pětistrunné pravdy ......a to té pravdy pravdoucí.
Nechci zde nějak zneuznávat nové směry pikniku a chromatických zázraků, které se nikdy nenaučím a na které zírám s otevřenými ústy a klobouk dolů před všemi kdo to umějí či se o to snaží.....
Ovšem není nad klasiku a to není jen můj pocit pánové a dámy z rodiny modré trávy.
Měl jsem to štěstí že jsem někde získal DVD Flatt a Scruggs - 4 období kariéry - ještě černobílé - a to je úplně ten největší zážitek, sledovat dobro, housle , úžasný hlas pana Fllata a vokálních sborů, zaposlouchat se do basování úžasného basisty , dívat se na ruku mandolinistovi, co beglaiduje a používá výhradně basových strun a nikam se necpe .... Dobrista je prostě k zulíbání a v neposlední řadě ten pan Scruggs ....jednoduché banjo , doprovody jen přiznávkami, přesně je tam co by člověk čekal a není když bych nebyl ani já ve svém cítění hudby .... pohádka nad pohádky ...sola vytříbená, úžasná a i dost nedostižná ..ovšem my staří jsme v průkopnických dobách neměli jinou šanci, než poslouchat a odvozovat, a tak se stalo že jsme hráli a hrajeme dodnes spoustu skladeb různorodě v melodické lince a mnohem jednodušeji, ale pro radost , jen a jen pro radost , a v hospůdce nechat vyznít banjo s kolegy kytaristy a pod.... lidem co se chtějí pokochat a uklidnit v této hektické době ...tak to je malý zázrak .....
Prosím Vás vy mluvkové, co -jak se z vašich projevů ukazuje , že fakt nevíte která bije z hlediska lidských emocí a těch nejniternějších pocitů- ....nekažte nám všem co máme banjo rádi náladu a těm kteří by ho rádi - tedy banjo - měli .....neimplantujte jim pocity nechuti .....je zájmem každého kulturního prostředí - národa- enklávy - menšiny - většiny žít v harmonii s tím co člověk opravdu cítí a nejde žít jen a jen v ekonomickém shonu a pachtěné se po přežití či bohatství .....jsou i jiné hodnoty ...rozhlédněte se po přírodě , zakuste ranního vstávání sluníčka , či večerních červánků ....poslechněte si někdy jak zpívají ptáci a co říká vítr a vánek.... to je přirozenost a to je cílem existenční systematiky každého biologického druhu , tedy i nejmaldšího zvířete na této planetě - člověka ...... Přeji všem , aby jsme se dokázali trochu odpoutat od všednosti a honu za něčím ... a poklidně si alespoň občas vydechli ...V úctě Ing.Otakar Zeman Hradištko 363 Praha - západ

Komentář ze dne: 19.01.2011 09:51:58     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: Re:rolls
Vážený pane ing Otakare Zemane@na Kreuzera nikdo nehraje.cz
Já jsem bohužel už měl tu čest na to mistrovské dílo si zahrát a opravdu..dobře se nosí. Ale pro mě "mistrovské dílo" neznamená jak ten nástroj vypadá, ale jak hraje. V tom případě bych se ohlížel po mistrech jako je Rolls, Průcha, Janish, Hlohovský.. Hrát na jejich nástroje je pro mě zážitek. Možná mi to nebudete věřit, ale brožuru od Merko Čermáka jsem četl, ba i jí mám doma. Ale možná třeba Vy by jste si mohl přečíst ( vyšla už docela dávno a pořád se dá koupit) takovou malou černou božurku Earl Scruggs and the 5-String Banjo. Možná by vám to mohlo pomoci pochopit, že to co děláte a čím se propagujete asi není dobře. Neberte to jako urážku, ale jen chci jako profesionální hráč s místní Lokálkou Vám ukázat cestu jak na to. Tam se naučíte jak správně "piknikovat"
S úctou Váš Autokar Zemák

Komentář ze dne: 19.01.2011 10:57:10     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:rolls
Vážený pane Zemáku či jak se vlastně jmenujete ....???, je velmi podivné že si dovolujete urážet ty davy ve Svojšicích a na portách a na Barče a jinde a naše profesionální CD s Posázavským Expresem kde jsem od nepaměti pikoval jsa dobře pamětliv instrukcí pana Čermáka zejména a pana Scruggse již méně , protože celý život velmi úspěšně improvizuji po melodických linkách a zaplať , kydby to dělali mozí, možná že i jako vy ve vší úctě ...co povídají...a ti již zde jednou zaznělo ...jak stádo potrefených husí ...a nejsou za nimi vidět pražádné výsledky .....já mám své obecenstvo, svou CD a každému mohu dokázat že mi patří to správné trampské umííííííííííí.
-----------
p ár tonů na webu banjo-kreuzertone.cz ktreré jsem tam brnknul pro pochopení nebylo určeno 1645 lidí na profesionální úrovni bluegrassistů ale normálním lidem se zájmem o banjo jako takové ..... nikdo tady s tím čím jsem přišel já nepřišel, tak jsem důležitá veličina a to je i vidět z denních meilů a telefonátů sem do agentury ...posílám 1-2 x denně mandolinové podklady a lidi se ptaj a i poděkujou a to je to co jsem chtěl udělat a udělal ......jak si všímavý čtenář může povšimnout , tak se nikde v mém článku neobjevuje , že je určen pro profíky ani pro banjisty ale pro začínající ...a to je trefa pane stěžovateli, jsem totiž profík já na své úrovni, a kdyby mě nějaký kolega zval na bluegrassovou scénu, tak bych tam ani náhodou nešel, já totiž blugrass neovládám ale na banjo, madolinu, basu , kytaru a dobro jsem pašák.....
Ony bluegrasová sekce a srdužení a setkání pár lidí (ní 1645) tu a onde , kde si předávají zkušenosti totiž nikam pro začínající laiky nevede, jen se leknou, kdežto já dávám možnost za 1-2 měsíce píle s dvěma roly hrát i na podiu lidem bez chyby a harmonicky i ratmicky....
Licky pana Osborna jsem na web dal jen pro zajímavost aby bylo zřejmé, že je to dost potíž se do nich vejhít a ani jsem je nijak moc nerozváděl- toho si prosím také povšimněte ....
Takže kluci a holky banjistický ahoj ve studiu Zeman a koukejte rolovat , ať má aspoň část normálního národa dobrej pocit a škarohlídi ať kecaj a závistivě čuměj....Ing.Zeman 720448370

Komentář ze dne: 19.01.2011 11:24:46     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: maso
Vážený pane Zemane, asi vám to ještě nikdo neřekl.
Vy na to banjo totiž nehrajete, vy ho ani neobsluhujete ba ani na to neumíte chrastit. Vy ho možná jenom umíte správně držet...! Já jsem bohužel nedopatřením nějaké nahrávky z profesionálního CD Posázavský Expres slyšel. Dodnes se ve spaní budím celej spocenej a třasavkou, mám noční můry, otevírá se samo peklo. Já se už ani nedivím, že to mladá generace neposlouchá, páč když někde tenhle shit slyší, tak blinkaj ještě za útěku a myslí si že takle hraje celá bluegrassová komunita. No potěš ....
A víte co.... a radši nic.
Piknikování zdar.
Váš milovaný Autokar Zemak. ()()

Komentář ze dne: 19.01.2011 11:29:04     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: Re:rolls
Jo a jestli tohle byly licky od pana Osborna....
Tak to bud byl hodně nalitej, nebo měl pěkně nakouříno.:-)

Komentář ze dne: 19.01.2011 08:24:12     Reagovat
Autor: [pan Větvička] - pan Větvička (pan.vetvicka[zavinac]southpark.com)
Titulek: Mňask
"Přijďte si okusit a třeba i vybrat mandolinu"
Nejlepší je pečená s chlebem.

Komentář ze dne: 19.01.2011 09:33:35     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
jen chci podotknout milá redakce , že jsem právě reagoval bych řekl velmi kulantně na pana Větvičku, ovšem příspěvek můj se neobjevil..... pokud ho tam nechcete tak já na něm v žádném případě netrvám . Díky Otakar

Komentář ze dne: 19.01.2011 11:56:18     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: to je divný
vážená redakce , právě jsem napsal takový velmi důležitý článek- vynucenou reakci, nehodlám strpět aby mi někdo kdo nesahá po kotníky Markovi myl hlavu- a zase mi to ten Váš server slupnul, co proti mě ten Váš stroj má, když v okamžiku dej ODESLAT se text objeví a za pár vteřin už tam není .....já Vašemu stroji s 1654 přečtením mého článku asi motám obvody , nebo co to v tom je - jsem zedník a znám maltu a megapascaly , pardon , elektrotechnice nerozumím .....
: takže já to shrnu pro pana Větvičku a pro ostatní ....od pana Větvičky bych si nerad nechal okousat šneky zejména né z amerického FLOARU ....to byla první odpověď má dnešní a ta druhá spolknutá ampérama redakčníma byla asi v duchu tom , že je v podstatě dost nízké osočovat lidi co opravdu uměj a maj evidentní výsledky z podií a ze studií a hrajou na deskách ..tak psát o nich že nic neumějí....psal jsem že je nutno ukázat výsledky popularity a umění - ovšem popularita jde ruku v ruce s tím co děláte dobře ...jinak každýho na prknech čekaj rajčata... a já ve svým životě rajčata nikdy nemusel........potažmo vy lidi divný zneucťujete největšího krále východního bloku- otce pikniku Marka Čermáka a pod a pod...že se nestydíte alespoň trochu Ing.Otakar Zeman

Komentář ze dne: 19.01.2011 12:08:39     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: Re:to je divný
Pane Zemane, co sem furt taháte Marka Čermáka. To se s ním srovnáváte, bo co?? Vždyt Vy mu nesaháte ani po kotníky. A to ani jako hráč a ani jako člověk. V životě jsem skromnějšího člověka nepoznal. A to že jste rajčata nepoznal, no zajisté... vždycky se na ně čekaly fronty a lidi si toho vážily, proto jim bylo líto je po Vás házet...víte??

Komentář ze dne: 19.01.2011 12:05:45     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Omlouvám se panu Větvičkovi, ale za všechno může ten můj odpůrce server redakční
zapomněl jsem tedy uvést tu skutečnost pro pana Větvičku...a sice : že jsem mu touto cestou poskytl můj soukromý e-mail nahrávacího studia Zeman Hradištko 363, aby dal vědět , až přijde okusovat šneky ....a tak doplňuji otakarzeman-zavináč-gmail tečka com

Komentář ze dne: 19.01.2011 13:45:08     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Marko je vynikající muzikant a skromnej chlap- to víme všichni
konec konců si ani pro ocenění nejel do USA a přebíral ho pan Průcha ...... to že do této diskuze se stále a stále vrací pan Marko Čermám je tím , že jste vy národe ho více méně a potažmo urážíte, když neuznáváte lidi co se od něj učili a tak proto proto........příkladně já mám desky a dost veliké úspěchy na to , abych mohl směle říci, že Markovi nesahám sice po kotníky to je absolutní pravda , ale byl a je můj vzor a jeho metodou jednoduchého pohledu na pětistrunné banjo , což mi dala jeho škola ze 70-tých let jsem dosáhl všeho co umím a dal mi podklad svojí závěrečnou řečí o chromatice , jak píše, že se teprve časem ukáže zda se chytí.... tak se vážení nechytila ..to teda né..... pro táboráky a lidská seskupení a zazpívání si Jass e jamese případně křesťanovy panenky , a ascalony pro radost lidí je to nepoužitelné - teda nějaké velmi složité hraní, zvláště když je třeba přítmí a i to je důležité, banjisté se setkávají s kytaristama a ani se neznají a hrají spolu jednoduše a pěkně ...... to je to co já tvrdím a v čem se nutno před panem Čermákem sklonit .... naučil nás hrát a za to mu patří dík.....a já jsem jenom dvěma větama o vánocích dal najevo, že bych byl schopen a ochoten úplným neznalcům a začátečníkům poradit jak se navlékají prstýnky a co je to roll .....a akord....no a za hodinu by byli hotovi a může každý se dát svou cestou, mám zkušenosti bohaté s lidmi co by chtěli ale nevědí jak ...proto jsem to udělal ......no a ta bouře , že jsem pitomej a nevím co říkám a že nic neumím ..a tak co se již skoro 20 dní drží v éteru, tu jste si vážení vymysleli Vy a né já ......já jsem úplně nevinej , akorát jsem se hájil a to né jen sebe , mě je jedno co si o mě kdo myslí, fakt úplně- mám vše za sebou včetně úspešné kariéry muzikanta a stavebního inženýra , abrzo umřu, ovšem hájil jsem normální muzikanty co většinou ani nemají hudební vzdělání jako ani já nemám a obracejí svou důvěru k tabelaturám , kde si neví rady až tak a banjo se jim pak hnusí, že to nedokážou a zde je cesta jak hrát a přizpůsobit se okolnostem, improvizovat a pokud to jde si hlídat melodickou linku a pak dělat přiznávky na druhou dobu ......JU !!! Otakar

Komentář ze dne: 19.01.2011 16:08:17     Reagovat
Autor: [Pavel.NS] - Pavel (p.zicha[zavinac]email.cz)
Titulek: Re:Pomoc
Dovol mi abych ti pomohla nebo se utopíš - řekla opice rybě a položila ji do bezpečí na strom

Komentář ze dne: 19.01.2011 17:10:21     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ano pavle - ahoj , takhle pitomý to tu všechno je
fakt ...to jsi na to kápnul .... úplně tak .....naprosto souhlasím . Otakar

Komentář ze dne: 20.01.2011 02:03:21     Reagovat
Autor: [Junior] - Junior (mira.kalda[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Tak...
Původně jsem se do této diskuze nechtěl vůbec zapojovat, jen jsem si ji s lehkým úsměvem pročítal a občas se podivil nad mnoha moudry, která z pana O.Z. padala (viz. perly o metronomu apod.). Bohužel, už to nemůžu vydržet a musím si taky vylejt srdíčko. Pane Zemane. Vezměte si svoje školy, pusťte se černobílé DVD a když jste teda takovej pašák, tak se naučte hrát :-)
Já bohužel nemám profesionální kariéru a zatím ani CD, barák nepostavím, ale Country a BG poslouchám už hodně dlouho a dokážu rozpoznat jak se to asi má hrát... A takhle teda ne. Já Vás rozhodně nechci urážet, muzika je pro všechny, je to krásná věc, která spojuje lidi blablabla... Ale tohle je prostě... nic moc... Ale až nebudu "dítětem" a přijedu si za Vámi porovnávat jizvy, třeba si spolu zaobsluhujeme několik písní.
Mějte se krásně,
J.

Komentář ze dne: 20.01.2011 07:03:19     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:
ahoj míro, díky za upřimná slova a jsem tád že jsi se zapojil , každý má právo na svůj názor a diskuze je o tom....ahoj a príma den .Otakar

Komentář ze dne: 23.01.2011 18:26:13     Reagovat
Autor: [keebl] - Keebl (keebl[zavinac]centrum.cz)
Titulek: ale ono se to tak hraje, jak OZ pise
hraje to tak spousta pokrocilych muzikantu http://triapulband.wbs.cz/chla pec_malej.mp3

Komentář ze dne: 24.01.2011 08:09:39     Reagovat
Autor: [autokar] - autokar zemak (autokar[zavinac]zemak.chi)
Titulek: sjačičky...
Bože...... já už nechci......

Komentář ze dne: 24.01.2011 17:47:03     Reagovat
Autor: [Šefí] - David Šefl (sefl.david[zavinac]seznam.cz)
Titulek: no dlouho sem zvažoval,co...
Tento komentář byl smazán pro vysoký obsah vulgarismů,erotické podtexty a další narušování mravní výchovy bluegrassového muzikantstva!

Komentář ze dne: 25.01.2011 04:26:52     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ano ano ano pane keebl...
..ono se to takhle opravdu v převážné většině hraje a protože ubývá i těchto nadšenců v přímé souvislosti s uspěchanou dobou,... dřive lidi totiž chodili si poslouchat a srkat pivko ....věřte nebo né, ale hrálo se v každé druhé hospůdce ...no a já 35 let po těch hospodách chodil -a již nechodím - jsem nemocný již nějaký rok, ......ovšem aby trochu přibylo zase muzikantů a protože se lidi opět po ekonomickém bumu opět vracej k normálu - alespoň si vydechnout při trampárně a country , tak jak mám ověřeno,že vždycky jukají, zda ti kluci tam mají banjo ...a toho lze docílit jedinou cestou-toho rozšíření zájemců o banjo a hospůdek zase zaplněných (viz video Když náš táta hrál) . ..... a proto můj článek silvestrovský.....
35 let v hospůdkách a pak se s Jirkou Rážkem zrodil v jedné malostranské putičce nápad , že budem hrát trochu víc a zkoušet , a protože přicházel s vlastními skladbami, tak to se nedá hrát popíjejícím-těm jenom greenhorny , a tak jsme začali zkoušet , a když u pana Wagnera jsme nahráli první desku . a šlapala "Pekelnej mejdan" tak kapela dostala název Posázavský Expres a již jsme byli rázem na podiích v celé ČR ...9 let jsem s nima jezdil, hrál banjo tenor , banjo Čapek -5-ku, mandolinu a dobro....a hospůdky taky a bylo to štěstí....Posázavský Expres hraje dál i po mém odchodu 1998 a je možno ho slyšet zejména na prknech festivalu PIKOVICE vždy kolem 20. května v roce...tam hrajou špičky a je to o pívečku, dobré pohodě a legraci a pak ovšem o dobré muzice....taková malá meka ....či třeba by někdo řekl :!grand ole opry" u Sázavy ......Zdraví a všem dobrejm v úctě ...Ing.Otakar Zeman


Komentář ze dne: 26.01.2011 10:39:46     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek: Re:
Tento trápny nekonečný príbeh ktorého pointa je stejnak hlavne internetový bazár obchod s nástrojmi asi nebude mať nikdy konca.
Ozaj krídlo na odskúšanie by sa nenašlo ? Uvolnil sa mi kus bytu po tom čo sa odsťahovala manželka ......

Komentář ze dne: 26.01.2011 18:03:03     Reagovat
Autor: [Sam-B&W] - Sam - All Bells & Whistles (sam[zavinac]bg4.eu)
Titulek: Re: nekonečný príbeh
Jano, myslím, že je to pro nás všechny hezké ponaučení v tom, že jsou lidé, které prostě není možno rozumnými argumenty přesvědčit. Někdo by to mohl na druhé straně "opepřit" slovy o "nezdolnosti lidského ducha", což je sice veselé, no ale pak jsou další lidová moudra jako "kdo chce kam, pomozme mu tam" atd., které jasně nabádají, abychom "let the old dog sleep" anebo "nerozkopávejte hračky starému muži, který přece jasně ví co chce, a nedá pokoj, dokud toho nedosáhne, byť by to znamenalo jeho zkázu".
Nebo někdo vypište cílovou prémii v hodnotě několika lahví dobré whisky tomu, komu se podaří citlivě panu kouzelníkovi ze země OZ vysvětlit, že je mimo mísu a že by se napřed měl pokusit sám na své hře něco zlepšit dříve, než bude dávat rozumy. Dávám první flašku všanc, ale nevěřím.

Komentář ze dne: 27.01.2011 23:22:40     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ahojky Same
do hrobu se rozhodně ještě tak 5 let nechystám , a naučit se něco nového, když většinu běžných hospodských muzikantů ( co nemaj profi CD jako já )položím na lopatky s banjem mandol, basou a foukačkou je zbytečné...jsem zejména hospodská hráč pro běžný lidi od nepaměri a přečti si příspěvek Ondry z faceboku, ten je pravdivej a o nic jinýho nejde ....tak krásný večer a i další dny ...Ing.Otakar Zemaan

Komentář ze dne: 28.01.2011 00:45:35     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek: Re:ahojky Same
Práve som sa "definitívne poučil" Sam, a pridávam druhú flašku.

Komentář ze dne: 28.01.2011 01:04:37     Reagovat
Autor: [jabr] - JaBr (janbratinka[zavinac]gmail.com)
Titulek: aby bolo jasno
Ono aby bolo jasno. Určite tu nie je absolútne nič osobné. Vážim si každého kto sa venuje hudbe nech je akákoľvek a na akejkoľvek úrovni či pôde. Určite súhlasím v mnohom s Ondrom o získavaní nadšencov. To aspoň čo do mojej maličkosti je to naozaj mimo hru. A určite držím palce a naviac možno aj mnohé chápem, že „prečo“. Ale jednoducho sa nedokážem stotožniť s vyhláseniami o tom, že sa niekto nemá čo učiť, že všetko už vie. Lebo to by bolo v tom starom dobrom socialistickom duchu „netreba byť lepší, stačí nebyť horší“ a to si myslím, že skutočný muzikant nikdy nepovie. A hlavne ak muzikant prestane vstrebávať a spracovávať nové informácie, prestane ísť ďalej, tak vlastne skončil. Aspoň si to myslím. A tiež sa nikdy nestotožním s tvrdením o absolútnom rytme a hlavne o tom, že niekoho dokážete za poobedie naučiť improvizovať. To je totiž naozaj „mimo mísu“. Ale už to nechajme. Aspoň čo do mojej maličkosti.

Komentář ze dne: 28.01.2011 05:14:06     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: improvizace ....
...je jenom o zvládnutí nástroje , stupnicích, akordových vazeb a pravé ruky (rolů u pštistr. banja, trsátka u mandol, apod a pod....) a pár třeba licků, kde hledet skluzy a sekundové sekvence , a pod ....jedině opravdový muzikant dovede improvizovat ....ten kdo se učí z not a tabelatur a neumí improvizovat je trochu chudák a je potřeba mu poradit , jak na nástroj.....tak to jen na upřesněnou Ing.Otakar Zeman Hradištko 363 25209 tel 720448370

Komentář ze dne: 28.01.2011 10:37:16     Reagovat
Autor: [Roman Áč] - romanac (roman[zavinac]grasscountry.net)
Titulek:
súhlasim s Janovym názorom a fakt si myslím, že "TOTO" treba už ukončiť, pretože to je nekonečný príbeh a nikam to nedospeje. nech si fakr radšej robí každý čo uzná za vhodné. Inak spravím reklamu Janovi , kliknite na:
http://www.youtube.com/wa tch?v=Ece68PVbc4M

tento čin je určite podstatnejší pre tých nových nadšencov...

Komentář ze dne: 30.01.2011 15:30:21     Reagovat
Autor: [Pepýk] - Pepýk (onia[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Hahaha.
Kdo někoho o něčem přesvědčuje, přesvědčuje především sám sebe.

Tady to platí pro obě strany.

Komentář ze dne: 31.01.2011 06:45:14     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: díky Pepo-správnej postřeh........
.........tak to je , navíc - moudro jedno říká :

cituji

"Vést dialog znamená vystavit se - né ranám druhého-to by ještě nic nebylo , ale nebezpečí převratu vlastních myšlenek a možná i ztrátě sebe sama . Kdo s bázní a pokorou neprošel touto zkouškou , kdo se nechvěl, že je nucen podrobit všechno revizi, kdo nepocítil , jak se jeho stanovisko v jistém smyslu modifikuje pod vlivem argumentů druhého , tak není platným partnerem v dialogu meti lidmi" ( J.Lacroix-Nakladatelství Svoboda 1994 - Věčný inspiromat-aneb kniha podnětů, jistot a pochybností)

Ing.Otakar Zeman

Komentář ze dne: 31.01.2011 09:40:35     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: pár přípodotků
Pene Zemane, možná to vypadá že proti vám něco mám a že jen jízlivě kritizuji vaše názory, ale snažím se jen varovat vaše případné následovníky:

1.) Chaotické hraní tónů příslušné stupnice nahoru a dolů není improvizace. Ale v hospůdce u Sázavy s tím budete za mistry, o to žádná.

2.) Když se nedokážete naučit jednu z nejjednodušších stupnic na daný nástroj v jeho standardním ladění, vraťte se k nástroji na který umíte aspoň to.

3.) Když už si vyrobíte přípravek na zvednutí ořechu u kytary (i když kovová propiska udělá na těch pár dní na vyzkoušení stejnou práci), rozhodně se nesnažte natahovat originál dobrový struny (tenké déčko má obvykle tloušťku 0.16-0.18), kytara by taky mohla udělat sklapovačku (v horším případě) nebo budete mít dočasně místo kytary luk (v tom lepším případě).


Komentář ze dne: 31.01.2011 18:01:05     Reagovat
Autor: [Šefí] - David Šefl (sefl.david[zavinac]seznam.cz)
Titulek: ...
no,když to tu tak všechno pozoruju,tak jsem rád,že dělám hlavně do houslí,o těch se tu doufám nic moc nepíše :D

Komentář ze dne: 02.02.2011 07:18:41     Reagovat
Autor: [Michal] - Michal
Titulek: Další nástroj
Housle? To je nuda. Já například zbožňuji dudy. A tak stále marně čekám, že tu někdo nabídne rychlokurs, jak zmáknout dudy za jedno dopoledne.
Nebo nabídne potřebný nástroj. Úplně to vidím – Přijďte okusit anebo i koupit dudy! Profesionální kvalita za cenu amatérských. Nové i mírně odudané. To by byla krása!
Ach jo…

Komentář ze dne: 02.02.2011 08:55:47     Reagovat
Autor: [Šefí] - David Šefl (sefl.david[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Další nástroj
jo já teda dudy nemám,ale když se vezme nějakej igeliťák a obyčejná píšťala nebo když sme byli v Praze na přednášce,tak tam hrál i na hadici od pračky,tak to jako správnej kutil dosadíme do sebe,párkrát zmáčknem a to by v tom byl čert aby to nehrálo :P

Komentář ze dne: 02.02.2011 09:20:20     Reagovat
Autor: [Michal] - Michal
Titulek: Re:Další nástroj
No nevím.... A bude to mít značku Gybsón?

Komentář ze dne: 02.02.2011 09:26:39     Reagovat
Autor: [pan Větvička] - pan Větvička (pan.vetvicka[zavinac]southpark.com)
Titulek: Re:Další nástroj
Gibson made by Haken Kreuzer.

Komentář ze dne: 03.02.2011 09:53:58     Reagovat
Autor: [Michal] - Michal
Titulek: Re:Další nástroj
Tak víš co, Davide? Vezmi je příští týden na jam ke Karlovi. Zkusíme je zmáčknout, schválně co vydrží. Hlavně sebou netahej metronom, noty, tabulatury a podobné hovadiny. To všechno je na prd, budeme se učit hrát ponovu, progresivně.

Komentář ze dne: 03.02.2011 19:29:23     Reagovat
Autor: [Šefí] - David Šefl (sefl.david[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Další nástroj
ne hrát,ale obsluhovat

Komentář ze dne: 03.02.2011 21:03:43     Reagovat
Autor: [Michal] - Michal
Titulek: Re:Další nástroj
Tak je to spravne, tak to ma byt, bo armada si to žada.

Komentář ze dne: 14.02.2011 13:23:46     Reagovat
Autor: [Kremrole] - Kremrole ([zavinac])
Titulek: Re:Další nástroj
Jé, s dudama mám špatnou zkušenost..vytvořila se mi na měchu plíseň a tak jsem šla do opravny hudebních nástrojů...a tam mi chlápek řekl, že prej co mu tam s tim svinstvem lezu ať jdu s nima na kožní!

Komentář ze dne: 16.02.2011 11:10:25     Reagovat
Autor: [Michal] - Michal
Titulek: Re:Další nástroj
To chce hodně větrat, milostivá. A při výskytu plísně potírat slabým roztokem hypermanganu. V lihu.

Komentář ze dne: 31.01.2011 19:24:51     Reagovat
Autor: [sekret] - sekret
Titulek: Re:
To ještě začne, dobro, banjo, mandolínu a kytaru už máme sfouknutou :)

Komentář ze dne: 31.01.2011 22:59:32     Reagovat
Autor: [tomas1] - Tomáš ([zavinac])
Titulek: Stop
Prosím redakci o smazání celého tohoto článku a zákaz publikace sebechvály pana Ing. Otakara Zemana, to se už nedá, nebo si hodím přelaďováky do Dobra a foukaček... A se chválí jinak než veřejně, protože jestli se jeho rad chytne nějaký začátečník, zapálený ale bez informací, bude časem litovat. A Vy pane Ing. Otakare už dejte pokoj, tohleto aplikujte tam u vás, když máte tolik studentů, Váš, průkopnický rytmus je urážka Greenhornů a zvláště Marko Čermáka... bez ohledu na Country a Bgéčkem... rytmus se dodržovat musí.... Děkuji

Mimochodem: být dobrý stavař neznamená zároveň být dobrým instrumentalistou a naopak....

Komentář ze dne: 01.02.2011 03:27:13     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Stop
vážený pane Tomáši , jedna nebo dvě hodinky u toho kdo zvládá začátky na dobro, foukačky, mandolinu a kytaru nejvíce pětistrunné banjo, též Uke banjo, plectrum banjo a tenor banjo a umí vysvětlit nikomu ze začátečníků neuškodí.
Lze tady získat nejenom informace velmi užitečné , která povšechně v tomto státě velmi dosud chybí , dále zde lze získat absolutní přehled o tom jak kterému výrobci nástroj hraje a to v oblasti kytar (od Matrina c.o. po obyčejnou Cremonu) ...tak v oblasti mandolin ..Furch až Loar , tak v oblasti dobra...Ragal--holoubek-- Gann .....
--------------
každího začátečníka-kdo neví a nemá- vybavím prstýnky , železem na dobro, kapodastrem , základními tabulaturami, akordy , stupnicovými potupy a pod.....strunami, řemenem od paní Hermanové....
--------------- ------------------
Takže žádné dost .....Vy ve směs nepřející profíci , jste způsobili , že jsem se tak naštval na naši bluegrassovou garnituru , jak je sebevědomá a zakoukaná sama do sebe , že jsem se rozhodnul trochu investovat- a dát vykvést lepším lidem - co se u mě dozvědí a pak pomocí Vás - třeba porostou- dle mě né-já totiž opravdu nic-moc neumím a nikam se také necpu- tedy,
- reklamu už jste mi zajistili..a lidi volají a zájem mají...tudíž je vše OK...bude stále víc lidiček se zájmem o banjo, kytaru , mandolinu a dobro ...a to je jedině dobře .....

Komentář ze dne: 01.02.2011 08:28:05     Reagovat
Autor: [sekret] - sekret (gambusin[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Stop
Zkuste ještě Folktime.cz, tam se nachází hodně slušný výkvět

Komentář ze dne: 01.02.2011 15:52:33     Reagovat
Autor: [Šefí] - David Šefl (sefl.david[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Stop
tvl,tady nejde o to,že by někdo byl zahleděnej sám do sebe,de o to,že aby někdo nějakej nástroj učil,musí ho sám zvládat,co poslouchám ty ukázky,tak tam se o zvládnutí nedá mluvit,žer naučíte začátky ty co se to chtěj naučit,dobrá naučíte to co ,,umíte'' a co až budou chtít do nějaký kapely?každá alespoň průměrná kapela něco takovýho mezi sebe nevezme,což pro dotyčnýho znamená,že se bude muset veškerý základy přeučovat,což je u tohodle snad ten nejhorší ,,vopruz'' a trvá to dýl než se to naučit od začátku správně,takže fajn,dávejte prstýnky,kaúpodastry železa,dejte jim literaturu,ale žádný takovýhle rychlokurzy nebo český muzikantský jméno ve světě pude do kytek

Komentář ze dne: 01.02.2011 10:48:40     Reagovat
Autor: [kukuk] - Ivan Kukuk (kukuk3[zavinac]zoznam.sk)
Titulek: kolega
Pan Otakar. Mate na Slovensku kolegu. http://www.myspace.com/kapitan george Učí naviac v jednej škole aj "kovbojské banjo" .

Komentář ze dne: 01.02.2011 13:51:19     Reagovat
Autor: [Kverulant] - Kverulant CZ (kverulant.pytlik[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:kolega
chraň nás bůh od všeho zlého, taky vyučuje?

Komentář ze dne: 14.02.2011 14:36:43     Reagovat
Autor: [Kremrole] - Kremrole ([zavinac])
Titulek: Re:kolega
Říká vám něco jméno král Lávra? Ten šeptal své znalosti do vrby a ta to potom řekla lidem:-)) Všem tento postup vřele doporučuju:-))

Komentář ze dne: 01.02.2011 14:16:53     Reagovat
Autor: [tomas1] - Tomáš ([zavinac])
Titulek: Vy neustále napadáte bgéčkaře...
ještě jednou pozorně čtěte pane inženýre, udělám výtah většiny článků.... takže: rytmus je hudební zákon... platí v bluegrassu stejně jako v country(tedy měl by). Nehledě na to, že nejsem bg, přesto že si jej rád poslechnu(spíše tradiční, nebo něco zajímavýho, ale ne všechno ne dlouho), ale mám rád tradiční country-uvedu příklad Paběrky Marko Čermáka... víte co vůbec osočujete? Slyšel jste hrát Marko Čermáka snad Vaším způsobem? Má sice svůj styl, osvojil si některé roly nebo používá svoje-tedy troufnu si tvrdit-vychází ze Scruggse. On ani Scruggs rozhodně netvrdí to co vy: za chvilu naučit se na bjo je nesmysl(tolik hudební teorie, cviku rytmu atd. nelze za hodinu obsáhnout) balamutíte laiky v dobré víře pomoci....

Komentář ze dne: 02.02.2011 18:18:35     Reagovat
Autor: [otakar zeman] - Otakar Zeman (otakarzeman[zavinac]seznam.cz)
Titulek: Re:Vy neustále napadáte bgéčkaře...
bůh naštěstí chrání dobré lidi a dobré muzikanty a tak prosím , neberte radost bezbřehou mým "dětem" ...
Oni se tu mihnou a s nadšením jdou studovat od toho koho chtějí .....kupte si u Beziho Cd Pekelnej Mejdan a už vy tlachalové mlčte, na banjo, mandol a dobro umím toho dost a dost ..... jo a komu není z hůry dáno v apatice nekoupí a jen řve , já mám argumenty a dost vážné....přátelé....v úctě Ing. Otakar Zeman Hradištko 363 720448370

Komentář ze dne: 08.02.2011 18:38:28     Reagovat
Autor: [Junior] - Junior (mira.kalda[zavinac]seznam.cz)
Titulek:
Tak :-D
A konec... Končím se čtením diskuzí na internetu, protože všude se najde b*b, kterej je strašnej pašák, všemu rozumí a tvrdošíjně odmítá jakýkoliv cizí názor... (nebo nástroj? :-D )
Vy, pane Zemane, jste, při vší úctě, fundamentální fanatik špatného výsledku dobré myšlenky! Proč si nevezmete k srdci tolik rad a kritiku ostatních muzikantů na těchto stránkách? Třeba to i my/oni myslí/myslíme dobře, chceme vás někam posunout a kam, to ať si každý účastník téhle internetové taškařice domyslí sám dle chutí...
Když chcete někoho učit, tak musíte vědět co ho chcete učit, ne??? A tohle já opravdu nechápu...
Vždyť vy to děláte úplně naopak: "Proč vlastně studuji pedagogickou fakultu? Vždycky se mi líbily etikety přípravků na čištění záchodu a všechny jsem je přečetl... Asi začnu začínající teroristy vyučovat chemii..." Tohle nefunguje. Já se do vás rozhodně nechci obouvat, trefovat nebo vás osočovat, ale to co předvádíte tady na diskuzi a ještě i v "Bazárku/Inzerci" to už jsem prostě překousnout nedokázal. Takže se na mě nezlobte, ale udělejte něco pro sebe i pro ostatní tady (včetně mě): Ukončete toto divadlo...
Vaše myšlenka je chválihodná a až zaměstnáte nějaké muzikanty, kteří u vás budou ve volném čase vyučovat banjo, mandolínu, dobro, foukačku a kytaru, tak se rád přijedu podívat... Nebo si vezměte k srdci rady nás všech a udělejte něco pro zlepšení... spíše tedy pro napravení sebevědomí...
A nezapomínejte na jedno výborné "slovní spojení":
"Samochvá la smrdí!"
J.

Komentář ze dne: 11.03.2011 22:50:20     Reagovat
Autor: [Kubrt] - Míra Tovara (kubrt[zavinac]razdva.cz)
Titulek: To snad ne
Už jsem na netu četl lecos, ale tohle je opravdu peklo.
Jsem a budu amatér, který rád hraje na mandolínu a kytary, ale myslím že ani v dobách kdy jsme ve čtyřech začali zkoušet kusy od HopTropu, Copu a Kamelotu jsme nehráli tak tragicky jako skupina na nahrávkách p.Zemana, opravdu se vší skromností a pokorou.
V Rakovníku je několik hospodských kapel, mám možnost si s nimi občas zahrát a musím říct že kdokoli by chtěl vědět něco o hraní country-folk-bg stylu může se stavit každý víkend v kterékoli rakovnické hospodě, a bude mu tam přednášet a učit ho mnoho lepších muzikantů než jsou ti ze stránek p.Zemana.
No a nakonec když jsem nevěřícně procházel tuhle diskuzi jsem našel požadavek Vítka Hanulíka na zaslání podkladů.S Vítkem jsem zažil už dva víkendy na BG dílnách a to jak ho p.Zeman poučuje jak hrát tabulatury mi připomíná situaci kdy se Tonda Novák z Bochovic snaží učit Ronalda jak utíkat s balónem po hřišti , "hlavně musíš trefit branku"

P.Zemane, jsem špatný z toho že jako ročník 80tých let nemám na okrese Rakovník mladší muzikanty, nicméně pokud by jste je měl učit Vy tak je radši oželím, protože tím muzice uděláme největší službu.....

Míra Tovara

Komentář ze dne: 11.03.2011 23:17:35     Reagovat
Autor: [Kubrt] - Míra T. (kubrt[zavinac]razdva.cz)
Titulek: Re:To snad ne
Tak jsem se proposlouchal celým webem www.otakarzeman.cz a tak strašný případ chybějící sebekritiky už nechci nikdy slyšet a zažít.

I kdybych pominul vše ostatní co se týká rytmu a celkově hudby tak je podvod a ohrožování morálky vystavovat na webu např. skladbu SMYLSTVO , hledám v tom nějaký jinotaj, ale skladba tady http://www.otakarzeman.cz/jak_ jsem_smylnil.html , mě ujišťuje že tohle je fakt nemožné, a i když bych se nerad vystavil veřejnému pranýřování tak myslím že je to hrubka.

RaCKu jestli dodržíš zásady standartních web stránek tak vymažeš všechno co se tohohle nebezpečného člověka týká.

Míra Tovara, ŽížeňBand Rakovník , www.zizenband.cz

Komentář ze dne: 13.03.2011 21:30:13     Reagovat
Autor: [doubler] - Martin (marcom[zavinac]centrum.cz)
Titulek: Re:To snad ne
No, to jsi tedy velice odolný. Já na to neměl, proposlouchat se tím webem bez rizika trvalého poškození se prostě nedá, aspoň pro mě...

Komentář ze dne: 14.03.2011 00:07:35     Reagovat
Autor: [RaCeK] - RaCeK (racek[zavinac]bgcz.net)
Titulek: Re:To snad ne
Ahoj Míro. Nelze nic mazat. Naopak, je potřeba všechno zachovat pro budoucí generace :-)

Komentář ze dne: 14.03.2011 09:08:31     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek: Re:To snad ne
Zdar Ráco, 1. duben za dveřmi - můžeme se těšit na něco podobně zajímavého jako na Silvestra? :-)

Komentář ze dne: 15.03.2011 20:52:55     Reagovat
Autor: [Kubrt] - Míra T. (kubrt[zavinac]razdva.cz)
Titulek: Re:To snad ne
No co se dá dělat, i když tím všichni riskujeme že někdo osloví autora dříve než si přečte diskuzi :-( Měj se, ať se daří. M.

Komentář ze dne: 27.06.2012 13:01:18     Reagovat
Autor: [Japhy] - Japhy
Titulek:
Tak už se v showroomu na Hradišťku s kapelou nestavíme. R.I.P.

Čtenář
Jméno / přezdívka:

Heslo:

Poslední komentáře
- Re:Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Řeší se to, ale nějakou dobu to potrvá.

- Nefunkční sekce Bazárek-Inzerce
Ahoj, bylo by možné se kouknout i na sekci Bazárek? Stále n...

- moje nové oblíbené rádio
Hej, to mi udělalo radost, dal jsem všechny díly jedním vrze...

- podakovanie.
Vdaka Dušan ,za pekný koment k nášmu cd.Vždy poteší "i...

- Skvělé
Díky, Radku! Vím, že to nebylo snadné...

- Skvělé CD!
Ahojte všetci, bláhopřeji kapele k opravdu vydařenému CD ...


Diskuze / Poradna
- dnes (Poradna)
Ahoj, chtěl bych se poradit s někým zkušenějším. .. Je to...

- 19.3.18 (Všehochuť)
Jestli ovládáš angličtinu, zkus napsat tomuhle člověku tom@s...

- 15.3.18 (Všehochuť)
Ještě jsi zapomněl na Krishot. Ale pokud chceš aby Ti ten ná...

- 2.3.18 (Všehochuť)
Jedno z mých banj je Blueridge. Tato firma již banja nevyráb...

- 28.2.18 (Všehochuť)
Ahoj, zdravím všechny. Kde se prosím dají aktuálně sehnat do...

- 13.2.18 (Poradna)
Moc děkuju !!


O tomto webu
RSS:
(http://bgcz.net/rss.php)
ATOM:
(http://bgcz.net/atom.php)

Články a názory, zde zveřejněné, nemusí být vždy totožné s názory redakce!

BlueGrass CZ

Tento web byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS